Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha természetes lókiképzés...

Ha természetes lókiképzés szerint szeretnék majd lovagolni, akkor is meg kell tanulnom a díjlovas alapokat?

Figyelt kérdés

Tehát szőrén, kötőfékkel szeretnék lovagolni, akkor is meg kell tanulnom a díjlovas alapokat (alap segítségadásokon kívül)?


(légyszi a kérdésre válaszoljatok, ne arra, hogy mi a véleményetek a természetes lókiképzésről)


2013. máj. 11. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor is, mert az idomítás és a díjlovaglás minden további alapja, a "hogyan-verjük-szét-a-l-hátát-természetesen"-nek, terepnek, ugrásnak, minden másnak is. M-es szinten tudnia kell a lónak és lovasnak is mindent, méghozzá nyereggel és kantárral, mert ezekkel könnyebb a lónak is megtanítani az alapokat, megértetni, mit szeretnél, és Te is sokkal stabilabb tudásra teszel szert, innen lehet fokozatosan leépíteni a dolgokat, és egymás után elhagyni a felszerelést.


A természetes lókiképzés amúgy alapból cirkusz, de ha csak szőrén ülsz a lovon napi 1-2 órát, akkor pár éven belül legyen elég pénzed a hátának a kezelésére (két ülőcsontocska terheli csak a hátát, nincs semmi, ami eloszlatná a súlyt, ha még mellé nem stabil az ülésed, bár ha az, akkor is kicsinálod a hátát...).

2013. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A természetes lókiképzés nem egyenlő a szőrén kötőfékkel lovaglással, ez egy idomítási módszer, nyereggel-kantárral is taníthatod a lovadnak, mivel más, mint a díjlovaglás, így nem feltétlenül szükséges hozzá. Én viszont támogatom, mert ha egy kicsit díjlovagolsz, egy kicsit westernezel, egy kicsit ugrasz, egy kicsit természetes kiképzel, akkor meg fogod találni azt a szakágat, ami Hozzád a legközelebb áll, na meg nem is fogsz vakon elhinni mindent az első oktatónak akivel találkozol, mert sokfelé jársz Te is.
2013. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

attól függ kinél tanulsz, mert a legtöbb ilyen "edző" 1 évig tuti nem enged felülni a saját lovadra, mondván még nem álltok készen... a természetes lókiképzők nagyja a pályán mutatványozik, vagy gyalogol a lovával kint. tisztelet a kivételnek! de terepen nagyon ritkán látni olyat, aki nem kantárral lovagol. szőrén hosszútávon a lovaglás a lónak lesz a legrosszabb.


egyébként értem én, hogy a zabla, meg a nyereg nem természetes, de az természetes a lónak, hogy ülnek a hátán? az se természetes. ha meg már nem természetes (tehát nem békén van hagyva a legelőn) akkor legyen úgy, hogy neki a legkevésbé kellemetlen, ez pedig a nyereg.

2013. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, harmadik válaszolóval abszolút nem értek egyet! Vagyis az első bekezdéssel. Sok magát természetes lókiképzőnek valló embert látni a pályán mutatványozni, ők is tudnak valamit, hiszen akárki nem képes megtanítani a lovát spanyol lépésre,ülésre, fekvésre, ágaskodásra. Azonban, jóval többen nem állnak a rivaldafénybe, és otthon foglalkoznak a lovukkal, kötőfékkel, vagy akár anélkül lovagolnak terepen, maradéktalanul bízik egymásban ló és lovasa, és sokuk a trükközésnek is ellene van. Ismerem többjüket, tanultam tőlük, fantasztikus, mit tudnak. Tanultam évekig díjlovaglást, klasszikusan, az is szép, és sok dolgot el lehet vele érni, de egészen felnyitotta a szememet a természetes lókiképzés, ha jó embertől tanulok. Persze itt nem "mgy"-re gondolok, vagy másokra, akiknek csak a marketingjük jó, az igazán jó edzőket nehéz megtalálni, ők már nem keresnek több tanítványt.
2013. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tehát akkor szerinted jó ötlet hosszú távon a szőrén lovaglás?
2013. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint ahogy első válaszomban is írtam, a természetes lókiképzés nem egyenlő a szőrén lovaglással. Évek óta dolgozok így a lovammal, mégsem ültem rajta szőrén 1-2 alkalomnál többször. Az, hogy kantár nélkül is feladja a hátát, el tudom hagyni a szársegítséget, abszolút megbízható, futószár nélkül is lehet futószárazni, vezetőszár nélkül vezetni, kikötés nélkül ápolni, körmölni, bármilyen jármódból földről, hátról azonnal megállítani, elindítani, szóra odajön hozzám, bárhol vagyunk, mén létére sárló kancától i el tudom hívni, az a csodálatos a természetes lókiképzésben, ennek semmi köze ahhoz, hogy lovagolom-e szőrén. Egyébként nem ülök rá szőrén soha, pár alkalommal kipróbáltam, de többször nem. Azért nem, mert rendes lovasiskolában tanultam nyeregben, és sosem tanítottak szőrén lovagolni, én sem érzem biztonságban magam a hátán, és neki se tesz jót, ha pattogok a hátán, két ülőcsonttal nyomom csak, erre találták ki a nyerget, hogy mindenkinek kényelmesebb. Nem attól természetes a lovaglás, hogy elhagyod a felszerelést, hanem, hogy minél természetesebben állsz a lóhoz, nem fölösleges pálcákkal, segédszárakkal, feszítőzablákkal éred el az akaratod, hanem bízik benned a ló, tisztel, és semmiféle kantár nem kell ahhoz, hogy akár idegen terepen lovagold.
2013. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocs, félre értettelek. azt hittem az első bekezdéssel értesz egyet és a másodikkal nem, de ezek szerint pont fordítva! :)
2013. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendben :)
2013. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!