Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a segédszár?

Mire jó a segédszár?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra ami úgy néz ki mint a futószár de mindkét végén karabiner van!

ilyen pl :

[link]



2013. máj. 8. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez azért sokban különbözik a futószártól, a futószár egy kb 10 méter hosszú, általában gurtniból készülő szár egyik végén karabinerrel, amivel a lovat körön tudod tartani. Ez a segédszár annyiban különbözik a rendes szártól, hogy míg az egyik vége ugyanúgy a lovas kezében van, a másik vége nam a zablához csatlakozik, hanem azon átmegy, és kétoldalt, vagy alul a hevederhez rögzül. Gondolj bele, így nem felfelé hat az erő, hanem befele-lefele, ezért ezzel "be lehet húzni" a ló fejét, vagyis egyszerűbb keretbe lovagolni, a helyes fejtartást előidézni. Tartós használatra nem való, csak pár alkalommal korrigálásra. Tapasztalatlan lovas kezébe sem való, csak olyanéba, akinek független az ülése a kezétől, képes egyszerre két szárral dolgozni, é képes továbbra is a rendes szárat használni mindenre, a segédszárat csak akkor, és olyan mértékben, mikor szükség van rá. Gondolok itt arra, hogy nem jó, mikor a rendes szár lötyög, a segédszárral meg a szügyét nyalja a ló.
2013. máj. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk amit linkelt, az egy gumis kikötőszár, amit az új szabályok szerint csak futószáron ildomos használni, és arra hivatott, hogy a futószáras, kezdő lovas hiányos, vagy nem létező szársegítségeit korrigálja, tehát pont, hogy kezdők mellé való.

A veiroter leginkább senkiébe sem való, ez nyomást helyez a ló állkapcsára, és kierőszakol egy nyaktartást belőle, amit a ló ha elég ideig használják, meg is tart, épp csak köze nem lesz a valódi támaszkodáshoz (aminek amúgy az a lényege, hogy a ló elengedje magát, feladja a hátát, és aktivizálja a farát, hátravigye a testsúlyát, és mindezek következtében elkezdjen a zablához nyúlni és a tarkóból engedni. A nyaktartás maga egy következmény, nem pedig cél!), azonban ésszel, rövid ideig lehet használni, pl. "csillagvizsgáló" lovakon.

Segédszárként lehet említeni a martingált, ez az egyetlen, ami ugrásnál is lehet a lovon, célja, hogy a ló ne tudja felfele kapkodni a fejét. Létezik egy kombinált változata is, ami meggátolja, hogy a nyereg hátracsússzon.

Ezen kívül van az a fajta segédszár is, amit az előző írt, ekkor nem a ló nyakának helyes tartásba szorítása a cél szintén, hanem a lovas hiányosságának átmeneti korrigálása.

2013. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En ugy tudom hogy az azert van ha a lo agaskodik akkor ez valamilyen szinten megakadalyozza ezt. En mar hassnalta ilyent es bevalt, a nyeregre egy kicsi karikara kell felakasztani. Igy tudom en.
2013. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Abszolút nem gátolja az ágaskodást, még a martingál se, csak azt, hogy a ló felfelé kapkodja a fejét, az meg mást jelent. A linkelt példány meg tényleg futószáron hivatott a kezdő lovas hiányos szársegítségét pótolni.
2013. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, a képen csak szerintem nem gumis kikötő van???

[link] Ez a linkelt segédszár. Gumis kikötének pedig ezt gondolom: [link] Ezt használják futószáron, míg az előbbit a helyes nyak-fejtartás segítéséhez.

2013. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!