Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogyha egy lónak...

Mit tegyek, hogyha egy lónak nagyon kemény a szája?

Figyelt kérdés
Van egy, egy nagyon kis patent ló. Jól ugrik, meg van minden képessége, de nagyon kemény a szája ( egy lány pár éve feltépte és azóta még keményebb mint volt). Nyárra mindig kiveszem félbértartásba. Csak az a gond, hogy a kemény szája miatt csak pályán tudok vele dolgozni. Terepen amúgy is szeret menni és volt, hogy beugrott vágtába és nem tudtam felvenni. Hajlítottam jobbra balra, de a gát tetején nem igazán tudom megforgatni. érzem ahogy előre lefele tolja a zablát, és húz ki a nyeregből,hiába lovagolok hozzá csizmával vagy próbálom összeszedi. Támaszkodni se tud rendesen emiatt. Mit tegyek? Erősebb zablát én nem vehetek neki és nem is akarok. De akkor mit csináljak? Van erre valami megoldás, módszer valami?
2013. márc. 9. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A pályán gyakorold azt, hogy először mindig nagyon óvatosan, érzékenyen próbálod irányítani, és ha nem reagál (csak akkor) akkor fokozd az erősséget folyamatosan, ne egyszerre. Egy idő után meg fogja szokni, hogy ha kezded ezt, akkor már a kis segítségekre is reagáljon. Az én lovammal is ez volt, de most már jól megvagyunk! ;)
2013. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pivekla ***** válasza:

Nekem is volt szerencsém kemény szájú lovat lovagolni, csak azt tudom javasolni mint az előző.

Ha egy kemény szájú lovat finomítani akarunk, akkor nincs más választás, egyszerűen finoman kell lovagolni, és majd idővel hozzáfinomul a ló a kezünkhöz. :)

Jó dolog ha te legalább már átlátod hogy nem a kemény zabla a megoldás.

Ha terepen veszélyes, akkor egyelőre ne járjatok terepre. Nem csak azért mert nem tudod megfogni, hanem mert ha ez a helyzet akkor azt amit a pályán fölépítetek, terepen egy perc alatt lerombolnátok.

Ha már pályán biztosan megy, viszonylag finom kézzel, akkor lehet elkezdeni kijárogatni terepre, társaságban vagy egyedül (a lényeg hogy ne spanolja magát), addig pedig bent idomítani és megpróbálni minél változatosabban dolgozni.

Egyik nap csak futószárazd le, másik nap vigyél bele egy kis rudas munkát, harmadik nap fordulatok, átmenetek gyakorlása, stb., hogy sose unja meg a bentlétet. :)

2013. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp többen menjetek terepre, mert ha bármi van, akkor nagyon ciki, ha senki sincs ott, hogy segítsen, vagy mentőt hívjon.

Ha terepen el próbál vinni, húzd be nagykörre, és egyre inkább szűkítsd a kört, míg fel nem veszi magát, mert egy ponton túl már nem tud olyan sebességben közlekedni, ráadásul a vágta jármód is kényelmetlenné válik.

Az előttem írók pedig már leírták, hogyan tudod finomítani, feszítő zablát semmiképp se tegyél rá, csak elkezd előle menekülni. A gond az, hogy mivel csak félbértartást írsz, nem tudni, hogy a másik illető mit csinál vele, nem rontja-e el azt, amit Te felépítesz. A terepezést amúgy egy ideig én is hanyagolnám, mert egy terep után két napig csitítgathatod utána bent, hogy visszahozd azt, amit előtte már úgy tűnt, sikerült felépíteni. Meg kell szilárdítani ezeket a tudásokat nála, mielőtt "kockáztatnál", mert csak akkor lesz élvezhető a tereplovaglás, és igazi élmény, ha a ló azt csinálja, amit Te szeretnél - akkor és azért megy, mert kéred, nem pedig azért, mert ő az erősebb. :)

2013. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válaszokat adtatok. Nagy körre venném ha sík területen mennénk . Köszönöm mindenkinek :)
2013. márc. 9. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!