Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisbéri félvér csődörrel mit...

Tücsök500 kérdése:

Kisbéri félvér csődörrel mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisbéri félvér csikóm.Csődör. Kiskorába mindent megengedett de mostmár egyre vadabb és nem igazán birok vele nemhogy tanulni de foglalkozni sem. Mit javasoltok Mit csináljak vele? Nagyon szeretem de meg kell mondanom így tartok tőle (15éves lány)
2013. jan. 3. 20:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek Gabkával, egy 2 éves csődörcsikó nem játék, és túl fiatal és túl tapasztalatlan vagy ahhoz, hogy helyrehozd a hibáit, az agyasságát. Igazság szerint nem kellett volna várnod 2 éves koráig sem a segítségkéréssel, sem a heréléssel, mert nem vagy elég 'képzett' ahhoz, hogy elbírj vele.

Tudom, hogy ez keményen hangzik, de a csődörökkel az a helyzet, hogy ha nincsenek már korán elkapva, és nincs korrigálva minden alkalommal a legapróbb hülyeségük is, akkor nagyon könnyen az ember fejére nőnek - ami nálad már megtörtént - és balesetveszélyesek lesznek.

Mindenképpen kérd felnőtt, tapasztalt lovas segítségét, mert ebben az állapotban egyedül már nem tudsz vele mit kezdeni.

Az én véleményem az, hogy akár ajándék volt, akár nem, a TE és a ló érdekében is azt mondom, hogy adj neki 1 hónapot, és ha nem értek el vele nagyfokú javulást, akkor add el, mert később a te egészséged fogja bánni az ő agymenését. Neked nincs szükséged orvosi kezelésre szerintem, neki viszont arra lenne szüksége, hogy erélyes vezetőt 'találjon', aki szakértően tud hozzányúlni, tudja kezelni.

Tudom, hogy nagyon szereted őt, és nagyon hozzád nőtt, de ha a herélés és a fejmosás nem hoz biztató eredményt, a te érdekedben el kellene adnod, és venned egy nyugodt, 8 év körüli heréltet, vagy kancát, ami nem veszélyezteti az egészségi állapotodat a hormontúltengéses baromságaival.

2013. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Okos volt aki csődörcsikót adott neked ajándékba (meg elfogadni is jó döntés volt, mert most a ló is szenved, meg te is). Minden ló vadállat lesz egy idő után ha boxban bezárva tartod. És könyörgöm, nincs karámja, hogy mozogjon? Ott is le lehet hajtani jobb híján, utána pedig lehet gyakorolni a vezetést, lábfelvételt. 2 éves csikót nem kell futószárazni, még gyerek hozzá.


A legjobb megoldás hogy kiheréltetitek, gondolom van felnőtt a családban vagy ismerős férfi aki ért annyit a lóhoz hogy megmutassa hogyan tudod biztonságosan száron vezetni.

2013. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
salgótarjántól kb 1 órára :) Köszönöm a segítséget :)
2013. jan. 4. 21:01
 14/17 anonim ***** válasza:
Melyik irányban egy órára? Mert mi mondjuk nem egészen másfél órára vagyunk Salgótarjántól, a Jászságban. Nyíregyháza környékén Bubán Zsoltot érdemes keresni. Nógrádban többfelé érdemes érdeklődni, Karancsság és környékén ugróversenyek is szoktak lenni, ergo vannak képzett lovasok. Eger környéke szintén, Szilvásvárad megint.... Ezért nem mindegy, hogy pontosan merre. :-)
2013. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
nagybátony
2013. jan. 7. 16:30
 16/17 anonim válasza:
Lovagolni magadtól is meg lehet tanulni csak egy kicsit lassabban
2013. nov. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kazár ott van a közeletekben. Ott elég sok a lovas, versenyek is szoktak lenni, érdemes ott szétnézni, biztosan találsz szakembert.
2013. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!