Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisbéri félvér csődörrel mit...

Tücsök500 kérdése:

Kisbéri félvér csődörrel mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisbéri félvér csikóm.Csődör. Kiskorába mindent megengedett de mostmár egyre vadabb és nem igazán birok vele nemhogy tanulni de foglalkozni sem. Mit javasoltok Mit csináljak vele? Nagyon szeretem de meg kell mondanom így tartok tőle (15éves lány)
2013. jan. 3. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Heréltesd ki, járj el tanulni egy lovasedzőhöz, egy év múlva pedig lovagoltasd be valaki hozzáértővel a csikót.
2013. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Heréltetés után biztos hogy megnyugszik? sajnos egy nagyon pici faluban lakom és nincs rá lehetőség hogy edzőhöz menjek...valahogy magamtól kellene megcsinálnim. de nem engedi hogy vezessem..és tényleg vad :(
2013. jan. 3. 20:41
 3/17 Emyke031 ***** válasza:
80%
Le kéne naponta mozgatni... Napi 30-45p futószár, és nyugodtabb lesz sokkal... Amúgy a herélés is segít, az biztos!
2013. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem birom kirángatni az istállóból...nem igazán birom mozgatni. igazáből az ő akarata nyer. Tudom hogy az én hibám is...de nemtudom mit kezdjek vele.
2013. jan. 3. 20:54
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Mint írtál, heréltesd ki, és legyél vele határozott, ne hagy rá a "hülyeségeit".

16/L

2013. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Vagy add el,és vegyél egy könnyebben kezelhető,hozzád illő lovat.

Tudom,hogy szereted,de mivel nincs megfelelő segítséged,nem biztos,hogy akár herélés után is be tudod majd úgy tanítani,ahogy kell.

2013. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a komikat. A helyzet az hogy nem adhatom el mert ajándékba kaptam. és még mindig bízok benne....

Ki lesz heréltetve és talán találok segítséget. csak ha eddig kivittem kitépte a kezemből a futószárat és elrohant..... vagy megpróbált nekemjönni...

2013. jan. 3. 21:02
 8/17 anonim ***** válasza:

Minimum egy felnőtt segítségét kérd, ha nem is profiét (bár az lenne a legjobb...)

Nagyon a fejedre nőhetett, ez így veszélyes.

2013. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És valószínűleg a már rögződött viselkedési problémákat nehéz lesz megoldanod.
2013. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Hol laksz? Edződ úgy is lehet, ha nem ott lakik, ahol te, hanem elérhető távolságban. Sok edző simán házhoz megy. Az igazság az, hogy ez a ló már nagyon a fejedre nőtt, neked nem fog sikerülni egyedül helyretenni az agyát, s egyre veszélyesebb lesz rád nézve, aztán jön egy szép baleset... Ezt tán nem kéne megvárni.

Ha megírod, merre laksz, talán tudok tippet adni, kihez fordulj. Sokfelé ismerek megbízható edzőket.

2013. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!