Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen tényleg ajánlottabb...

Terepen tényleg ajánlottabb rövidebb kengelt állítani? Ha igen, miért? Melyik a biztonságosabb?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
szoktak azért rövidebb kengyelt csatolni,mert van aki vágtában,ügetésben kikönnyít .Viszont minél rövidebb a kengyel ,annál instabilabb az ülésed is,mert ha hosszú a kengyel mélyül az ülés és stabilabb lesz.
2012. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabi0514 válasza:
0%
Az mi?
2012. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy az első mondja. A rövidebb kengyel segíti a kiemelkedést (ezért szoktak sokan ugrásnál is rövidebb kengyelt állítani), viszont úgy már sokkal nagyobb kihívás lesz kiülni egy bakolást, vagy stablian leülni a fenekedre. Ami azért valljuk be, terepen nem hátrány, bármikor lehetnek váratlan helyzetek.. Én sosem állítok rövidebbet.
2012. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

*kengyelt. Most látom, hogy elírtam :)

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

2012. nov. 17. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Angol nyeregben én is a rövidebb kengyelt szeretem, westernben pedig inkább a hosszabbat.

Amúgy vigyázz a rövid kengyellel, mert én régebben mindig röviddel lovagoltam (kb 6 évet), aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy a térdem annyira fáj, hogy egy hosszabb sétára már nem tudok elmenni. Pedig nem vagyok öreg, 16 vagyok csak:D

Aztán kiderült, hogy az volt a baj, hogy rövid kengyellel lovagoltam és a térdem már nem bírta ezt. Elvíleg abba is kellett volna hagynom a lovaglást.. (nem tettem, mert a lovamat azért csak nem adhatom el, mert fáj a térdem..?)

Ezzel azt értem el, hogy mostanra olyan szar a térdem, hogy csak na. Ropog össze-vissza, futni nem igen tudok, sétálni is csak rövidebbeket. Erre vigyázz, ne járj úgy, mint én..:)

2012. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kengyel hosszal lovagolok kint is bent is. Pont annyira ki tudok könnyíteni, amennyire szükséges, persze ha arra megyek, hogy full galoppban közlekedjek, akkor én is rövidítek egy lyukat, de ez nem jellemző.
2012. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én terepen pont, hogy hosszabbra állítom. Biztonságosabb,rövid kengyellel az életben nem fogsz tudni kiülni egy bakolást, vagy egy hirtelen 90 fokos elfordulást.
2012. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!