Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy állítsak össze edzésterve...

Hogy állítsak össze edzéstervet? Vagy valahonnan le lehet tölteni vagy írni edzésterveket?

Figyelt kérdés

Már elegem van, hogy a lovammal csak lépés, ügetés, vágta, meg így össze vissza belerakok dolgokat van. Nem tudom hogy hogy kezdjek hozzá, és hogy lenne a legjobb.

Mert oké hogy lemozgatom, de például úgy csoszog, hogy felveri a port 1 méterig az egész pályán ha elkezdünk lovagolni. Szóval szerintetek hogy kezdjek hozzá? Vagy van valahol oldalak ahonnan le lehetne írni vagy tölteni edzésterveket? Vagy valami minta alapján, hogy tudjam, hogy kezdjem el? Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. jan. 8. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Hajlítgasd, csinálj vele patanyomfigurákat. Vedd be a fejét, az már magában feladatot ad, ha eddig nem csináltad.

Esetleg kirakhatsz egy rudat, majd kettőt, az is feladat.

Vagy én a helyedben keresnék valami legegyszerűbb díjlovas programot, és azt megtanulnám, majd lóval hajrá!

De terepre is mehetsz, ha unod a körbe-körbe menést.

2012. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha lenne egy külső hozzáértő segítséged. Együtt mérjétek fel a lovad képességeit, majd tűz ki egy célt, amit el szeretnél vele érni. Elsőre ne nagy cél legyen, pl egy egyszerűbb díjlovagló program, de az tényleg legyen nagyon ott, vagy kisebb akadályok ugratása.


Ezután összeállíthatod az edzés tervet, hogy mikor mit gyakorolsz, finomítasz. Akár cavalettizhetsz is vele, az mindig jól jön. Tegyél be pihenőnek terepeket, mert lónak kell, hogy átszellőzzön kicsit a feje és kiszakadjon a karámból. Utána nagyobb lelkesedéssel megy tovább.

A segítőnek nem muszáj mindig ott lennie, de 3-4 alkalmanként jó lenne ha rátok nézne adna pár tanácsot.

2012. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress egy edzőt, majd ő kitalál dolgokat, meg cavalettiket rak, és stb.

Edző nélkül, ha csak körözöl a pályán, akkor csak eltompul a lovad. Ha meg csak hobbizni akarsz, menj terepre, az a lónak is élvezet.

2012. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pl a távlovasok.hu-n van edzésterv, de ez ugye távlovaknak szól, azt is nézheted, hogy épül fel, ott is fontos az állapot felmérés.
2012. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Lovasakadémia könyvek között van a "Cavaletti: díjlovaglás, díjugratás", és a "Jól képzett ló"-ban (azt hiszem abban) vannak edzéstervek. A Cavalettiben biztos vagyok, a másikat meg már régen olvastam.
2012. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És tudnátok ilyen díjlovagló programot linkelni??

Csinálok ilyen dolgokat de ideje lenne valamit kezdeni is ezekkel. :) fokozatosan szeretnék neki kezdni a dolgoknak, de ehhez valami kezdés pont kell! :)

Van edzőm, de díjugróba vagyok, de a díjlovaglást gyakorolnám! :)

2012. jan. 8. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Bal oldali menüsorban: programgyűjtemény

Itt van mindenféle, előkészítőtől a nehéz osztályig

2012. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. jan. 8. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!