Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyakorlatilag félek a lázmérés...

Gyakorlatilag félek a lázméréstől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

- Hogyan kerüljem el, hogy a ló hátsójában eltűnjön a lázmérő? Ha mégis, mit tegyek?

- Hogyan kerüljem el, hogy ne a lótrágyából szedjem ki a lázmérőt?

- Mivel kell bekenni a lázmérőt?

- És... Khm... Kancáknál melyik.. Khm... Nyílásba kerül a lázmérő?


2011. aug. 11. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Fogd a lázmérő végét, míg méred a ló lázát, így nem tudja elnyelni a végbele.

2. Óhatatlan, hogyha bizergálod egy ló végbelét, akkor trágyázési ingere lesz. Ez esetben vedd ki a hőmérőt, várd meg, míg trágyázik, és mérd újra a lázát. Persze ha van otthon ilyen spéci hosszú kesztyűd, mint ami az állatorvosoknak is van, fel is nyúlhatsz neki óvatosan, és kiszedheted, ha akarod. Utóbbit nem ajánlom, mert gyakorlat nélkül többet ártasz mint használsz.

3. Vazelinnel, ha mindenáron be akarod kenni. Én betadinnal szoktam fertőtleníteni.

4. Mindig végbélben mérünk lázat.

2011. aug. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
és feltétlenül a ló mellé állj közben, ne mögé, mert lehet hogy megrúg.
2011. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönömöm. :) Nem akarom mindenáron bekenni a lázmérőt, csak nekem azt mondták, de sertés zsírral... ˇˇ" Ez a megoldás meg nekem nem szimpatikus... x)
2011. aug. 12. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan bekenheted sertészsírral, semmi gondot nem okoz a lónak, csak síkosítás miatt ajánlották neked, viszont nem lesz probléma, ha nem kened be semmivel, nem fogja bántani a lovat.

Lehet kapni állatgyógyászati boltban kifejezetten olyan lázmérőt, amit lónak terveztek: madzagos, végén egy csipesszel, a ló farkához szokták rögzíteni, így nem csúszik be neki. De ha fogod, akkor sem lesz gond.

2011. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :D
2011. aug. 12. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!