Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtázni csak ügetésből lehet...

Vágtázni csak ügetésből lehet (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy állásból nem lehet rögtön vágtázni? Esetleg lépésből? Egyetlen ügető mozdulat nélkül? Ha nem lehet, akkor miért nem lehet?

Előre is köszi a válaszokat!


2011. júl. 16. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
dehogynem lehet!de ez is mint minden más lófüggő.ha sokat foglalkozol/foglalkoznak vele akkor hamar megtanulja.csak példaképpen ,a mi egyik lovunk állásból ugrani is tud,idomítani sem kellett:)
2011. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. júl. 16. 15:47
 3/12 anonim ***** válasza:
És állasból ügetésbe?? Én meg ezt szeretném tudni xD
2011. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha álljból lehet vágtába akkor valószínű,hogy ügetésbe is lehet....
2011. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Láttál már galopp futamot? Szerinted a startgépben mit csinálnak a lovak? Ott állnak és amint nyílik az ajtó máris ugranak vágtába.Én is szoktam néha sprintelni a lovammal. Tök nyugalomba megállítom, összeszedem a szárakat és egyből ugrasztom vágtába.

Helyből ügetni is lehet, megállsz és egyből szólsz neki, hogy üget és adod neki a megfelelő csizmasegítséget.

2011. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tényleg, a galopp versenyekre nem is gondoltam! De az a startgépből van...

A lovaglóórán miért nem csinálják így?

2011. júl. 16. 16:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert lovaglóórán bemelegítenek, és utána vágtáznak, plusz lovaglóórán mást is kell gyakorolni, nem csak a vágtát.. Viszont ha már elérted azt a szintet, megkérdezheted az edződ, hogy nem-e próbáljátok ki, vagy gyakorolhatod..:)
2011. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"nem-e"

Hát... okés majd megkérdezem.

2011. júl. 16. 19:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Már előttem is leírták - és jól, h persze, h lehet. Én pölö nem is szeretem ügetésből indítani a vágtát, majdnem mindig lépésből ugratom be. (csak kis százalékában álljból)

Sok magábafordult és segítségekre nem reagáló, túlhajtott iskolaló viszont már nem valószínű, hogy álljból vágtába ugrana. Ahhoz érzékeny ló kell, ami pöccre indul.

Gyakorolni persze érdemes. :)

2011. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

mi szoktunk olyat csinálni órán, hogy normálisan, rendezett tempójú ügetésből vágta. aztán A-ban állj, utána újra vágta. C-ben is egy állj, és megint vágta. nagyon jó kis fejlesztő gyakorlat a lónak, illetve ha a lovas elérte ezt a szintet, akkor az ő segítségeit is finomítja.

volt nálunk egy olyan ló, amelyik hátralépésből is tudott vágtába ugrani. :) hátralépés után az első mozdulata előre a kiugrás volt, amikor beugrott.

2011. júl. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!