Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakran kell patkoltatn...

Virtuska kérdése:

Milyen gyakran kell patkoltatni egy lovat és mennyibe kerül a patkolás?

Figyelt kérdés
A nyakamba szakadt egy ló és nem tudok túl sok mindent a tartásáról, de nagyon kis aranyos... ahogy néztem az első két lábán volt patkó a másik kettőn nem.
2011. márc. 10. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Átlag 6 hét, persze ez változhat.

Ha nem értesz hozzá, akkor javaslom a bértartást, ott sokat tudnak segíteni kezdetben.

2011. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez így van általában 6 hetente, de ez függ attól is hogy milyen gyorsan nőnek a körmök. például nyáron gyorsaban nőnek, télen nem annyira. én 2 és fél havonta, 2 havonat szoktam kömöztetni. olyan 3500 Ft/ ló áron megy, de ez is változó.
2011. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja és még valami patkolni nem feltétlen muszály, csak ha sokat használod, illetve sokat mész vele betonon, mert ha csak a legelőre jár, akkor nem kell rá feltétlen patkó.
2011. márc. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg 6-8 hetente szokták patkoltatni a lovakat és egyetértek az első válaszolóval abban, hogy ha bértartásba adnád a lovat, sokmindenben tudnának neked segíteni. A patkolás ára nagyjából 3500-5000 Ft, nálunk ez a pata állapotától és attól függ, hogy ki kell-e cserélni rajta a patkót vagy ugyanazt teszik vissza.


Ha nincsenek lovas tapasztalataid, de meg szeretnéd tartani a lovat és korábban rendszeresen lovagolták, javaslom, hogy keress valakit, aki szívesen lelovagolja neked 1-2 naponta. Ez azért fontos, mert a lónak szüksége van arra, hogy rendszeresen foglalkozzanak vele és járatva legyen.

Továbbá nem tudom, hogy rendelkezel-e a papírjaival és az állatorvosi iratokkal, de ha nem, akkor mindenképpen vizsgáltasd meg egy állatorvossal, minden rendben van-e vele.


Sok sikert Neked a pacihoz!

2011. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Már néztem pár bértartó helyet, de nem tudom melyiket válasszam. Hogyan döntsem el? Stella, az lenne a kérdésem, hogy hol lehet lelovagló embert találni, mert én csak most kezdtem el tanulni lovagolni...
2011. márc. 11. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan helyre vidd bértartásba ahol van profi oktató, aki nem csak téged tanít lovagolni,hanem heti pár alkalommal felül a lóra,hogy rendbe tegye neked. Így neked is könnyebb lesz, nem fog a fejedre nőni.
2011. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem is bértartás a legmegfelelőbb. mindenképp kérdezd meg h lehet-e róla szó h min. 2-3 naponta vaki mozgassa a pacit. nálunk úgy van h más is felül a bérbetartott lovakra ha a tulaj nem lovagolja naponta v kétnaponta v az edző lefutószárazza. sok siker a pacihoz:)
2011. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-7 hetente 2 lábra 7000

közös lóból nem sok jó szokott kisülni..

2011. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-8 hetente. 4 lábra 10000Ft-tól patkolnak "hozzáértő"kovácsok.
2011. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondta, hogy közös a ló, lehet valami rokonnál van pl aki meghalt, elköltözött, stb... Amúgy menj ki helyekre, érdeklődd meg az árakat, nézd meg hogy bánnak a lovakkal, milyen körülmények között vannak tartva, és ki mennyire szimpatikus.. Nem mindig a legnagyobb legfullosabb a legjobb(tapasztalat). És igen, bár én egy kicsi lovardába járok, de nálunk is ha valakinek sajátja van, akkor vagy kijár mindennap foglalkozni vele, és más nem nyúl a lovához, vagy kijár heti háromszor, és más is lovagolja, ebből máshol lehet konfliktus, itt nem szokott lenni, mindenki nagyon jól ismer mindenkit..
2011. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!