Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A zsoké miért kapaszkodik a...

Zsuzsabazsa kérdése:

A zsoké miért kapaszkodik a ló sörényébe?

Figyelt kérdés

A napokban láttam egy lóról szóló filmet.A címe (fonetikusan írom)SZEKRETÁR.

A harmadik futamban ami 3 km hosszú volt, a zsoké a ló sörényébe is kapaszkodott.



#ló #lóverseny #lótartás.
2011. márc. 3. 00:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Hozzátenném, hogy természetesen csak a startgépből kiugrásnál kell/ajnlott fogni ;)

2013. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Igen most, hogy mondod én is úgy láttam a filmen.

De miért mert leesne a zsoké?

2013. jún. 25. 22:05
 23/28 A kérdező kommentje:
Mindenki belemarkol a ló sörényébe a start gépnél?
2013. jún. 25. 22:07
 24/28 Heyho_Alice ***** válasza:

Hat, ha nem szandekozik a startgepben maradni, akkor fogja. A palyan meg ket okbol: 1. Hogy nyomjak elore a lovat (de ezt mar nem magyarazom, leirta az egyik valaszolo)

2. ultel mar versenylovon amikor full galoppozik? hat gondolom megfognad a sorenyet;)

2013. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nem. Egypárszor ültem mát lovon, de csak olyan sétafikálás szerűen. Veresenylovon még sosem. Csak azért nem tudtam, hogy mindenki megfogja a sörénsyt, mert a filmben / Secretariat/ a lovat dirrekte közelről vette a kamera és a zsokét is ahogy fogja a sörényt.

Azt sugallta ezzel, mintha csak az a zsoké tenné ezt, mivel ezt megelözőleg már volt egy lovas balesete.

2013. dec. 22. 11:44
 26/28 anonim ***** válasza:

20:56 , 20:58 válaszoló vagyok.

Tehát mégegyszer. A startnál minden zsokénak ajánlott fogni a ló sörényét és vele együtt a szárat is. Azt már a 20:56-os kommentbe le is írta hogyan.

Amelyik lónak rövid a sörénye, arra találtálták ki a nyakszíjat. Sokan mondják hogy ugyan már, biztos nem csak ettől marad fent. Ebben csak félig van igazuk. A kapaszkodás csak abban segít hogy a ló kirántsa a zsokét is magával, de ahhoz hogy ne csak a felsőteste érjen ki a gépből, szorítani kell bokával is a lovat.

Sokan írták hogy azért is kell fogni, mert gyors lovon "kapaszkodni" kell vagy mert "tolni" (szakszerűbben szólva lovagolni vagy kilovagolni) kell a lovat. Gyors lovon ameddig nem kell a lovat "lovagolni" lehet fogni, inkább azért, mert versenyhelyzetben gyakori a lökdösődés, ilyenkor ha a lovas hirtelen elveszíti az egyensúlyát valóban nem a szárba kapaszkodik és nem fog bele a lóba.

A lóverseny taktika, nem úgy megy, hogy ellövik a startot én meg rögtön kilovagolom a lóból a szuflát. Nem! A tréner utasításait pontosan be kell tartani. Például: az utolsó hatszáz méterig eresztve menjek szorosan az első ló mögött, majd utána lovagoljam. Jobbról ostor, balról ostor kétszer

A lényeg hogy eleinte fogni kell a lovat majd eresztve hagyni, befutóra már kézzel követni a nyakát, és ha könnyen kézből jön akkor csak kilovagolni, ha fárad akkor egy két ostor és legyezés.

2013. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Oké! köszi töredelmes volt a válasz.Ezeket nem tudtam.
2013. dec. 28. 11:33
 28/28 anonim ***** válasza:
Azért megnyugtató , hogy az ostor már tiltott...
2022. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!