Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak versenyzés terén? Inkább ügyességi, lovasnap jellegű dolgok?

Figyelt kérdés

Szeretnék versenyezni a kispónimmal és a kisgyerek tanítványokkal.


Ha jól tudom a lovas szövetség versenyein kötelező az edző megjelölése, illetve az angol nyereg.


Na nekem edzőim nincs, csak lovastúra vezetőim van, illetve a póni western nyereggel rendelkezik és hobbi szinten ebben a stílusban nevelődik, tehát nem opció hogy feldobok rá egy megfelelő nyerget, mert a rövid szárfogást nem ismeri és gyűlöli.


Tehát van bárhol olyan felület ahol össze vannak gyűjtve az olyan események ahol egy mini ügyességin, esetleg egy felvezetéses versenyen részt vehetnének.

Vagy hol lehet ezzel kapcsolatban tájékozódni?


okt. 10. 15:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 9!

Attól még, mert lötyög a szár simán lehet hatással a ló vállára. És nem az volt a kérdés, hogy majd szétnyeri-e magát, hanem hogy elindulhat-e versenyen.

De ha ennek ellenére van hozzáfűznivalód hallgatom.

okt. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves 11, írja hogy kisgyerek tanítványok ülnek a pónin. Ismétlem, szerinted működni fog a WEQ minimális szinten is? De megsúgom semmilyen normális versenyre nem lehet elmenni edző és alapfelszerelés hiányában
okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 12!

Nem cáfoltál meg. Értem, hogy te nem láttál még alternatív módon magas szintre képzett lovat, én már igen, és nem tartom lehetetlennek, hogy ne legyen képes egy ügyességit lelovagolni (főleg egy vezetőszáras pályát, amit a WEQ rendez (!), és a kérdező is mondta, hogy ez érdekelné). Mivel nem ismerem a kérdezőt, sem a lovát, ezért nem fogok olyan kijelentésekre hagyatkozni, hogy mert a szárhasználatot nem ismeri a ló. Ha egy lónak lenne valami olyan egészségügyi/biológiai akadályozottsága, ami miatt nem lehetne rövid szárral lovagolni, akkor sem lenne alkalmatlan a WEQ-re.

Ezért én azt mondom, hogy nekünk semmi okunk nincs minősíteni, majd a bírák megteszik, hiszen őket ezért fizetik. Ha úgy ítélik meg, hogy nem alkalmasak, legfeljebb kizárják, eltiltják őket, de ez a lovast érinti, minket nem. Nem vagyok westernes, idomító lovas vagyok, de kritikátlannak tartom, hogy a western felszerelést nem sorolod az alapfelszerelésekhez, amikor a szabályban is egyértelműen engedélyezett.

És nem, 18 év felett nem kötelező a leszerződött edző, csak az egyesületi tagság kifizetése. Én is lovagoltam 18 év felett díjugratásban edző nélkül párszor (nem szabadidős versenyen, hanem champi minősítőkön). Persze ettől függetlenül volt edzőm, de nem volt kiírva a nevem mellé, szóval technikailag nem kötelező. Van olyan (nem egy!) egyesület az országban, ahová fizikailag nem is tartoznak a lovasok, csak papíron, mert ebből csinálnak pénzt, hogy az ő egyesületük neve alatt indulnak azok a lovasok, akik nem tartoznak sehova.

Értem én, hogy nem láttál még jól képzett, együttműködő pónit, aki szár nélkül komoly feladatokat végez 6-10 évesekkel, merthát itthon a jól képzett lovak nem divatok, de nem is lehetetlen. Szerintem kár volna látatlanban ledegradálni a kérdezőt. Ha mindenkinek ennyi alapján valaki megmondaná, hogy mehet-e versenyezni, fele ennyi versenyző sem lenne az országban.

okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
13 a számból vetted ki a szót...
okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13-hoz annyit hogy a pónin lovagoló kisgyerekek márpedig nagy valószínűséggel nem 18 felettiek hogy ne kellene edző
okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ebben igazat adok. Mondjuk nyilván ezt is meg szokták sokan kerülni, szóval önmagában nem lehetetlen ezt megoldani ( ez persze inkább a kérdetőnek szól).

Ami érdekes, hogy én nem látok a szabályzatban erre kitérve leírást. Azért lehet, mert a szabadidős alá tartozik, és a szabadidősre vonatkozó szabályok érvényesek?

okt. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A póninak van alapfelszerelése.

Egyedileg gyártatott alátét, méretben megfelelő western nyereg, normális kantár zablával.


Bár lovaglás szempontjából ezek mind elhagyhatóak nála, mert az alapképzése csomózott kötőfékben történt amivel ha jól van képezve még azt is el lehet hagyni.


Tök natúrba is teljesít egyszerűbb feladatokat jelenleg, tehát nem a tipikus lovardákban látható póniról van szó.


Testsúlyra, csizmasegítségekre szépen reagál, tehát a szár használat nem indokolt versenyen, illetve a hosszú szárakat sokkal többre és többször használjuk mi westernesek mint az angolosok

okt. 13. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!