Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak versenyzés terén? Inkább ügyességi, lovasnap jellegű dolgok?

Figyelt kérdés

Szeretnék versenyezni a kispónimmal és a kisgyerek tanítványokkal.


Ha jól tudom a lovas szövetség versenyein kötelező az edző megjelölése, illetve az angol nyereg.


Na nekem edzőim nincs, csak lovastúra vezetőim van, illetve a póni western nyereggel rendelkezik és hobbi szinten ebben a stílusban nevelődik, tehát nem opció hogy feldobok rá egy megfelelő nyerget, mert a rövid szárfogást nem ismeri és gyűlöli.


Tehát van bárhol olyan felület ahol össze vannak gyűjtve az olyan események ahol egy mini ügyességin, esetleg egy felvezetéses versenyen részt vehetnének.

Vagy hol lehet ezzel kapcsolatban tájékozódni?


okt. 10. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A magyar lovasszövetség oldalán megtalálod a szabályzatokat, köztük a szabadidős szakág szabályzatát is
okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen megtaláltam, nem indulhatunk semmilyen versenyszámukban, de ezt le is írtam
okt. 10. 17:36
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Hogy hol találsz olyan zs kategóriás puruttya versenyeket ahol tesznek a szabályokra és elbohóckodhatsz minden nélkül?
okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jól mondod, pontosan olyat keresek:D
okt. 10. 18:24
 5/17 anonim ***** válasza:
Nézd az olyan versenyekkel nem csak az a baj hogy minden jött ment indulhat és vagy meghal vagy nem, hanem hogy minden lovat beengednek oltások vérvétel stb nélkül. Felütötte a fejét az fkv is felénk nem olyan régen csak mélyen hallgatnak a hatóságok, herpeszvírus sem alszik, én nem kockáztatnám meg
okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Amúgy arra gondoltam, hogy hátha vannak olyan versenyek ahol a felszereléssel kapcsolatos szabályok mondjuk lazábbak, vagy esetleg nem stílusra megy a dolog hanem időre vagy hasonló.


A western vonal miatt megvagyunk lőve, mert nem sok lehetőség van sajnos.


Átlovagolni meg nem szeretném a pónit.

okt. 10. 19:41
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg megnézhetném a working equitationnek a szabályzatát
okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
megnézhetnéd*
okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerinted a pónival amin meg se lehet fogni a szárat normálisan menni fog a working equitation?😅😅
okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"2.1. Részvételi feltételek szabadidős WE versenyeken: (Magyar Lovassport Szövetség – Szabadidőlovas

Szakág Szabályzata IX.4)

● Lovas regisztrációja a nevezési rendszerben ( [link]

● Lovas egyesülete tagja a Magyar Lovassport Szövetségnek és érvényes licence van az adott évre.

● Szakági regisztrációs díj befizetése (2500 Ft/lovas/év) ( [link] "

"A ló alapfelszerelése a nyereg és a kantár angol, ibériai, vagy western stílusban."

"Engedélyezett kantár típusok:

● Angol vagy western kantár (...)"

"Szártartás:

● “E”, “A”, “L” és “M” osztályban kétkezes szártartással kell lovagolni.

● “S” osztályban egykezes szártartással kell lovagolni, a két szár között maximum a lovas két ujja lehet.

A lovas maga dönti el, melyik kezében tartja a szárat, melyik keze marad szabadon, de nem

változtathatja meg a verseny során. A lovasnak minden versenyszámban, ugyanabban a kezében kell a

szárakat tartania.

● “S” osztályban amennyiben a lovas jobb kézben tartja a szárakat, azt jeleznie kell a versenyszervező

felé."

Nem látom, hogy bármilyen akadályba ütköznél-e téren a western stílus miatt.

okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!