Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használtok védőmellényt...

Használtok védőmellényt lovagláshoz? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Altalanos iskolas koromban lovagoltam 3 evet, azota eltelt 10 ev es nemigen voltam lo kozeleben, viszont most eldontottem, hogy elkezdem megint.


Regen estem ketszer es az egyik eleg nagy volt (bar semmi komoly bajom nem lett), ezert ugy dontottem, hogy biztos ami biztos alapon vennék egy mellényt. Ti milyet használtok? (Heti 2x fogok jarni, versenyezni egyaltalan nem tervezek), lovat is csak ha ugy van, minimum 3 ev mulva szeretnek, de addig sok viz lefolyik meg a Dunan.

Koszi a valaszokat ☺️


25N


aug. 25. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem volt, de nem voltam olyan szinten, hogy szerintem kellett volna.
aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Én lovagolok, és szerintem fontos a gerincvédő. Amúgy a sima dechatlonos is jó, főleg ha nem profi szintre akarsz feljutni, és nincs kedved sok pénzt kiadni. Vannak persze luxusabb márkák, de szerintem ugyan azt tudják csak pénz villogtatás. Amúgy ha jól tudom vannak már légzsákos gerincvédők is, de ezzel nincs tapasztalatom.
aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, azokat is neztem, de azt foleg military-hoz ajanljak, plusz olyan 160.009 ft-tol kezdodnek😅

Igazabol olyat neztem, ami az egesz torzset es nem csak a hatat vedi, csak erdekelt, hogy esetleg valaki tud-e konkretat ajanlani, mert sokat neztem es nem tudok donteni 😅

Igazabol szeretnek “profi” szintre eljutni abban az ertelemben, hogy menjen minden, csak versenyzes nelkul 😅 (marmint ugrati nem szeretnek ilyen +150 cm-s akadalyokat, de erted :) )

aug. 25. 19:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyet használok 😇

[link]

Tudom ajánlani, mert kényelmes, estem már benne párszor és szerencsére sosem lett komoly problémám.

Szerintem nagyon fontos a védőfelszerelés használata, szerencsére kezd egyre inkább elterjedni és nem cikinek számítani. Úgy gondolom neked is megfelelne ez kezdésnek, pláne ha nem cél a versenyzés.

aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso, meg is nezem ☺️ hat igen, szerintem jo lenne minimum a kobakot valahogy kotelezove tenni, rengetegszer lattam lovast kobak nelkul akar terepre menni akar ugratni es nem is ertem, mi jar az ilyenek fejeben. Csak a “divatolas” miatt kockaztatni egy koponya torest…
aug. 26. 11:25
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

A gerincvédő max a komolyabb terepezőknek és militaryhoz/díjugratáshoz érdemes - na meg annak, aki abban érzi magát biztonságban. Sima osztálylovagláshoz full felesleges. Az a fő baj, hogy manapság már nem tanítanak esni. (Bátyámnak volt olyan oktatója régen, akinél volt még futószárazás szakaszában esni tanulás. Hasznos skill.)

Kobakot meg használjon, aki szeretne - de nem kell megszólni senkit, aki nem használja (ahogy azt sem kell megszólni, aki osztálylovagláshoz gerincvédőt vesz fel). Én sem használok - megfő a fejem benne. (20+ éve lovagolok.)

aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szoltam meg senkit, de nem ertem, a komfort mit szamit ilyenkor. Komfortosabb lenne agyi odemaval egy korhazi agyon fekudni elet halal kozott ? Sosem ertettem. Na mindegy, mindenki ugy teszi tonkre magat, ahogy akarja 🤷🏼‍♀️
aug. 26. 12:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6. Ha 20+ éve lovagolsz, akkor bizonyára azt is tudod hogy a ló osztály lovaglásban is megijedhet, akármilyen bombabiztos, és ha leesel akkor nem olyan jó érzés ha a gerincedre esel. Még ha meg is tanítanak esni, nem biztos hogy minden szituáció úgy sül el mint ahogy tanították.
aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 habianonim válasza:
100%

Én ilyet használok: [link] .

Kényelmes, nem akadályoz mozgásban. Esni nem estem benne, viszont ló rúgott már rám. Bajom nem lett, bár tény, nem volt a legkellemesebb. Remélem tudtam valamelyest segiteni :)

aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a fő baj, hogy manapság már nem tanítanak esni.


Ez pl jogos, de a kobak nem poénból van, hanem védi a fejed és inkább izzadj, mint egy esés miatt megrepedjen a koponyád...

aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!