Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már egy ideje foglalkozok egy...

J.Erika kérdése:

Már egy ideje foglalkozok egy lóval ami nem az enyém és a gazdája nem engedi hogy rá üljek.Mivel bizonyítható neki?vagy hogyan kérdezzem meg? (4 éve lovaglok és tudja is)

Figyelt kérdés
A story az az hogy én apolom a lovat és földön tisztel viszont egy régi baleset miatt (ahol egy kislány eltörte a vállát) nem mer fel engedni rá de egyébként nagyon barátságos és a lány hibája miatt esett le! Szóval illedelmesen hogyan kérdezhetném meg hogy esetleg sétálhatok-e vele? (Amúgy még az elején tisztázta hogy nem engedi hogy lovagoljak)

#állat #edzés #lovaglás #ló #Hogyan kérdezzem meg? #Normális válaszokra vagyok kíváncsi..
júl. 31. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem opció tiszteletben tartani a másik döntését?
júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Ne kérdezd meg, ha nem akkor nem. Ha megkérdezed tudni fogja, hogy ez jár a fejedben és nem fogja engedni, hogy foglalkozz vele, félve attól, hogy az engedélye nélkül felülsz rá. Legalábbis a helyében én lehet, hogy így tennék.
júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Már nem divat tiszteletben tartani mások véleményét?
júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
A Te érdekedben nem engedi (meg nyilván azért, hogy ne kerüljön bajba). Hagyd.
júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Ne akaratoskodj. Fogadd el a másik döntését. A nem az nem.
júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Tegyük fel, hogy megengedi... és leszel olyan balszerencsés, hogy a lónak lesz baja.

Erre lehet kicsi az esély, de ha mégis ez történne, mi lenne a reakciód?

Lovat általában nem adnak "kölcsön", elsősorban a lovas serülésének lehetősége miatt, de a ló sem sérhetetlen.

A lovardákban vannak írott szabályok, azokon kívül saját lovon lehet lovagolni, senki nem szeret pereskedni, ha baj történne.

júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Bárki hibája is volt, azért engem is szíven ütne, ha egy kislány az én lovam "miatt" összetöri magát.


Övé a ló, övé a döntés. Ha nem is lenne semmi indoka, akkor is mondhatja azt, hogy nem.

aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7%
Szia mikor megláttam a kérdést azonnal megörültem hiszen részben az én esetem is hasonló volt. Az enyém úgy kezdődött ahogy velünk szembe vannak lovak de nem az enyémek és mindig én ápolom őket tisztítom futószárazon mozgattam őket és bármit megtettek bármit. Majd kitaláltam hogy én szeretnék rajtuk lovagolni is mert sosem volt szinte rajtuk lovagolva és mikor utoljára ültem rajtuk leestem róla szóval a gazdája nem igazán szeretné hogy felüljek rá. Végül vettem magamnak egy csomózott kötőfékes kantárat és azzal lovagoltam bent a karámban amikor nem figyelt a gazdája és most körülbelül egy éve beszéltem a tulajdonossal nyíltan hogy én vagy szeretném megvenni a lovat vagy engedje meg legyen szíves hogy lovagoljak rajta terepre nem mennék ki egyedül és leginkább benne a karábban lovagolnék rajta és nagyon figyelnék a lóra megmagamra is szóval szerintem ez egy jó dolog így elkezdeni az egészet hogyha teljes mértékig tisztel a ló a földről akkor a hátáról is fog.
aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 A tulaj tiltása ellenére lovagoltál. Gratulálok, remek ember lehetsz.
aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#8: A kapun se engednélek be többet.
aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!