Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kéne tennem? Vegyek...

Mit kéne tennem? Vegyek mégegy lovat?

Figyelt kérdés

Van 3 lovam: egy egészségügyileg problémás, egy fiatal csikó és egy póni. Amikor vásároltam őket, az egészségügyi problémáról nem tudtam, eladni nincs szívem őket, de lovagolni, esetleg lovagoltatni szeretnék.

Szerintetek borzasztó nagy hülyeség lenne venni egy negyediket? Mit kéne most tennem? Nem tudok már tovább várni a csodára.


júl. 6. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

1. Add el a pónit, vegyél egy lovagolható lovat.

2. Lovagoltass a pónin.

3. Várj addig, hogy a fiatal csikóra felülhess.

4. Menj el lovagolni egy lovardába.

5. Vegyél egy negyediket.

júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ezzel még jobban összezavartad.
júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az egézségügyileg próblémásat eladód és veszel egy egézségest.
júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egészségügyi probléma? Egy kehesség vagy savós patairha gyulladás esetén nehéz helyzetben vagy mondjuk, de ha csak enyhén sánta akkor tudod rehabilitálni.
júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Patairhagyulladása volt neki néhány éve, elvileg a csont nem rotálódott sokat, de azóta kínkeserves minden. Volt, hogy teljesen tünetmentes volt, volt, hogy fel akart bukni kb. Most abban az állapotban van, hogy nyom a lábára enyhén, (folyton törik a körme is), meg akarom mutatni -megint- orvosnak is, de én már nem bízok ebben sajnos. Évek óta ez megy. Kimegyek, felkészülve, hogy ma lovaglunk egy jót és húzza kb. a lábait, sántít, látom, hogy fáj neki stb. Nem tudok tovább így élni.
júl. 6. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! Nagyon nehéz egy ilyen problémával együtt élni.. A legjobb, amit tehetsz vele ha egy gyógykovács és egy orvos összefog az érdekében. Persze sajnos, főleg ha már évek ót fennálló probléma, nem biztos hogy van erre keret, biztos sokat költöttél rá így is. Azt megpróbálhatnád, hogy társlónak eladni, meghirdetni kevés pénzért amíg nem sürgős, és csak olyannak eladni, akiről szinte biztos tudni, hogy nem adja tovább vagy nem végzi miatta vágón a ló. Ha nem teszed meg az alapos kutatómunkát (elmenni megnézi, hogy hova menne),sajnos szinte biztos, hogy nem kerülne jó helyre...
júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyszerűen képtelen lennék eladni, ez a legnagyobb probléma. Ha ennek árán ülnék lóra azt már egyszerűen nem is tudnám élvezni. Fél éves csikóként került hozzám, 7 éve ő az életem. Mindent mi tanítottunk neki, mi neveltük fel stb. De a sok orvosi kezelés rengeteg pénzbe belekerült már és ezek után negyedik lovat venni ami megint vagy bejön, vagy nem...

a pónit szintén kupectól mentettük. Az eladás az nem lehet opció egyszerűen.

júl. 6. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kupectől nem mentünk lovat, mert több ló életét rontjuk el vele. Tudod ő megvesz olcsó pénzért lovat, és a többszörösén adj el. Ha veszel tőle egy lovat, hogy 'megmented', akkor az árából ő több lovat vesz meg. Értem a logikádat, de csak a kupecet támogatod azzal, ha tőle veszel lovat.
júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ebben abszolút igazad van de a póniló az enyém volt régen és felismertem a képeken. Őt biztos nem hagyom kupeckézen. Én annó egy rendes embernek adtam el és pont ezért nem akarom eladni egyiket se, mert az a tapasztalat, hogy mindegy milyen jó helyre adom el az élet átír mindent sajnos.
júl. 6. 19:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid voltak, megértem a véleményed. :/
júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!