Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Készenállok az első lóra?

Készenállok az első lóra?

Figyelt kérdés

A lovardában lovaglok egy lovat ami eladó 8 éve lovagolok és ismerem a lovat

Amit tudni kell róla:

5 éves herélt papírokkal 3. gazdija lennék nagyon kezes simán megy 183 cm versenyzik.

Én minden jármódban biztosan ülök és mindent tudok a lovakról. Készenállok az első lóhoz?



jún. 25. 15:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
8%
Bár a 8 éves kocsit már nem biztos, hogy érdemes megvenni. Egy 8+ éves lovat meg ki tudja?
jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
72%

“Mindent tudok a lovakról”

Itt az indok amiért nem

jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
68%
A szüleid anyagilag készen állnak rá, kislány?
jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
70%
Aktív versenylovat miért adnak el? Ez eleve gyanús.
jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%

Oké szóval. Az előttem lévők nagyon kevesen fogalmazták meg jól, érthetően az indokokat.

Először is feltételezem hogy kiskorú vagy. A szüleid mennyit tudnak a lovakról, lenne melletted olyan edző aki folyamatosan segítene hogy mindent okosan, és biztonságosan csinálj?

Másodszor az anyagi háttér. Arról semmit nem mondtál. Azt mindenképp tudnotok kell hogy egy ló fent tartása jóval, de jóval drágább mint a megvásárlása. Másodszor ha hirtelen becsusszan egy mondjuk egy patahenger akkor annak a kezelését is tudjátok fizetni? Emellett szmítani kell a bértartás árára, a kovács, az állatorvos, a fogorvos, a folyamatos ápolás, és tisztán tartás árára (új kefék, stb) a felszerelés sem olcsó, és még a takarmányról nem is beszéltünk egy árva szót sem.

A következő. Lovat tartani nem olyan mintha heti pár órában lovagolgatnál egyet. Ahoz a lóhoz heti 5x menni kell, akár milyen hideg van, akár milyen nehéz a suli, ha épp nincs kedved, beteg vagy, karácsonykor, nyári szünetben MINDIG. egy pacit nem lehet megunni, aztán félre állítani a sarokba. Emellett azt is tudni kell hogy hogyan épül fel egy egészséges ló izomzata. Milyen munkákat kell csinálni, mind földről mind nyeregből hogy egy jó ló legyen.

És most néhány dolog ami különösen a te kérdésedre válasz.

"én már mindent tudok"= ez mindig a kezdők kifogása arra hogy miért vesznek lovat. A lovakról folyamatosan tanul az ember a legprofibbak is folyamatosan tanulnak. Nem minden ló egyforma ezért nem lehet ilyen általános kijelentést tenni. Az oké hogy egy hinta ló minőségű iskolalovon elügetgetsz de egy temperamentumos versenylovon is ?


A következő: itt már már megmutatkozik hogy mennyit is tudsz a lovakról: öt éves ló első lónak? téged is tönkre tesz meg a lovat is. A Charlotte könyvben, vagy a menedékben lehet hogy jól hangzik de a valóságban nem. Akár milyen nyugodt a ló még fiatal és még tanul. Zöldet zöldel párosítani a legrosszabb.

Ó igen és ha egy olyan csodálatos ló hogy fiatal, 183 cm versenyzik és makk egészséges akkor miért akarják eladni? Ez lehet hogy már csak az én véleményem de itt valami nem százas

jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
47%
17. Én írtam a hosszú szöveget és nem irígységből, ez puszta jó indulat. Rengeteg olyan baleset van amikor valaki túl hamar vállalkozik lótartásra és ez katasztófába torkollik
jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Talán az hogy 5 éves lovat akar első lónak, 183 cm ugrik. Hangsúlyozom 5 ÉVES. első lónak. És persze lehet jönni hogy van olyan akinek az első lova kiscsikó volt. Ez csak az én vélemények, de ha valaki első lovat akar annak egy 10 fölötti ló kell, akin kipróbálhatja hogy megy e neki a lótartás
jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
Mármint a ló ugrik 183 cm-t *
jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
62%

Az anyagi háttérről semmit sem írtál. Gondolom tudod, hogy egy ló eltartása nem 2 fillér.

Kiskorú vagy? Ha igen, a szüleid mit gondolnak a dologról? Mi lesz a lóval ha egyetemre mész?

És ugye tudod, hogy a lovat nem lehet megunni? Hogy ahhoz mindig kell menni, ha hideg van, ha meleg van, ha Karácsony van, ha szülinap van?

jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
8.os vagyok és gimibe, egyetemre is ugyan ebbe a városba fogok járni jelenlegi megtakarításom 1.500.000 és a szüleim beszállnak heti 5* ki tudok menni a lóhoz hiszen a farm gyalog 10 percre van a tartás 30.000 mert ismerősnél lessz
jún. 26. 20:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!