Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 év lovaglás után milyen...

2 év lovaglás után milyen szinten kéne lennem?

Figyelt kérdés
2 éve lovagolok heti 2x, ennyi lovaglás után milyen szinten szoktak lenni a lovasok? (csak viszonyítani szeretnék hogy jól haladok e vagy nem) tudom hogy változó, függ az edzőtől stb de azért biztos van valami átlag

2022. aug. 15. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes másokhoz viszonyítanod magad. Önmagadhoz viszonyítsd magad, elégedett vagy-e a haladásoddal. Nincs átlag mert mindenki más, más tempóban halad, van aki 2 év alatt alig fejlődik, van aki rengeteget. Van aki a vágta beugratásnál reked meg hosszabb időre, és azzal időzik el sokat hogy azt tanulja meg rendesen (pl én) van aki a tanügetésnél, mert neki az nem megy. Van aki mindenhol megreked és sokat időzik mire ráérez, van aki lóra született és úgy tanul meg mindent mintha belé lenne kódolva.

Sose hasonlítsd magad másokhoz. Magadhoz hasonlítsd magad, ahhoz hogy mennyivel ügyesebb vagy mint pl egy évvel ezelőtt.

2022. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is pl tanügetésnél akadtam el, vágta ezerszer könnyebben, hamarabb ment.
2022. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt lehetetlen megmondani, vannak helyek ahol tök mást tanítanak mint máshol. Nálunk pl 1 év alatt alap a vágta azon belül a többség a farat be vállat be, eleje hátulja körüli fordulatokat mindet ismerik és elég sok minden mást is. Vannak lovardák ahol soha nem jutnak el idáig.
2022. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3as sajnos vannak lovardák, ahol sajnos sem az oktató sem a lovak nem ismerik ezeket a feladatokat😶


Amúgy függ a lovas egyéni képességeitől is, mind fizikális, mind agyi, mert a lovagás összetett dolog és sok mindent meg is kell tanulni, pl segítségadásoknál kezed lábad mit csinál. Van erősebb 6 évesem 3 jármód stabil, szép üléssel futószáron. Meg 10 évesem, aki 1 év után se tud normálisan ülni a lovon, az irányításról nem is beszélve. De van olyan külföldi gyerek lovasom, aki 2 hónap után heti 2 alkalommal már szabadon üget, irányít és futószáron vágtázik.

Általában idomító munkát akkor tanítok, amikor már látom, hogy magabiztosan irányít és stabil a lovas, mert akkor tudok továbblépni a pontosabb vagy összetettebb segítségekhez,illetve képes rá a lovas, hogy megtanulja és alkalmazza. Mert be kell vallanom a nagy része csak utazni szeret a lovon, ellötyög elvan és 2 év után se tud normális átlót csinálni, hogy ne szólj rá minden irányváltáskor, hogy üljön át... stb (megjegyzem minden iránymutatást megkapnak, ki van betűzve a pálya, plusz írásbeli anyagot a patanyomfigurákról).

Szóval kérdező, ha igazán kíváncsi vagy hol tartasz, akkor menj el 1-2 alkalommal idegen lovardába, hidd el egyből rámutatnak a hiányosságokra és hogy hol lehet fejlődni.

2022. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ebben akkora igazság van, hogy a többség csak lötyögni akar és tanulni semmit.

Jópár lovasom van, akit megkértem hogy ha hazaérnek tanulják meg a patanyomfigurákat de minimum lessenek rá, hogy tudják vizualizálni, de nem. Nem hajlandók tanulni, táborokba a 8 évesek közlik, hogy ők nem tanulni jöttek amikor épp a nyereg részeit, a ló testrészeit és hasonló alap dolgokat szeretnénk megtanítani nekik.



És kedves kérdező, igen menj el egy másik lovardába, csak egy alkalomra és már akkor sok mindent megtudsz a lovaglásodról.

2022. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1 alkalom máshol és megkapod a választ. Amúgy igen 4es , az első része a valaszodnak mindent visz a 3asaal együtt. Sajna sok az ilyen lovarda. 6eve lovagolok, 5 éve a mostani helyen és ott vagyok hogy 1m ugratásban, eleje körüli, 3 jármod, terep, loapolás, lószerszámozás, trágyazás, fürdetés, stb. De hogy az idomitást, a nyakmadzagozast, a belovaglást, a parellit, meg a többit azt nem ott tanultam meg.
2022. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5ös, szomorúan olvasok, hogy ilyenek vannak, én(pláne 8 évesen) alig vártam, hogy valami újat tanuljak. 🥺 De ha jól sejtem ez nem korosztályos probléma, hogy a mai gyerekek ilyenek.
2022. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 ez nem korosztályos probléma. Hanem a kicsiktől a nagyokig ilyenek sajnos. Felnőtteket meg inkább hagyjuk is.

Nagyon kevés a kivétel, viszont az ő fejlődésük extra látványos.

2022. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Táboros csapat 8-12 éves korosztály. Volt elmélet is, de 5 percig képtelenek figyelni, nem is érdekli a többséget. 80%a a gyerekeknek lovaglás után meg se simogatja a lovat! Leszáll és megy a dolgára.🤯 10ből 1 köszöni meg a lovaglást. Sok szülő se különb. Aki olyan úgyis lemorzsolódik, abbahagyja, de mindig jönnek újak.

A másik lovardában lovaglás meg azért jobb fokmérő, mert jött hozzám másik helyről lovas, mondja szabadon vágtázik. Mondom ok, de előbb megnézlek.. Kengyel nélkül kb meghalt ügetésben, a szárba kapaszkodott, székülés, összevissza segítségek.. vágtázni nem is engedtem. Ráadásul az ilyet a legkönnyebb lovaglású lovunkea teszem. És állítólag a rendszeres helyén ezekért senki se szólt rá. Elég rossz volt kimondani, hogy legszívesebben visszaraknám pár alkalom futószárra. Meg is sértődött🙄

2022. aug. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 "Táboros csapat 8-12 éves korosztály. Volt elmélet is, de 5 percig képtelenek figyelni, nem is érdekli a többséget. 80%a a gyerekeknek lovaglás után meg se simogatja a lovat! Leszáll és megy a dolgára.🤯 10ből 1 köszöni meg a lovaglást. Sok szülő se különb. Aki olyan úgyis lemorzsolódik, abbahagyja, de mindig jönnek újak."

Ilyet én is tapasztaltam, kettőnek tudtam be:

1. A gyerek otthoni példát hoz

2. Mindegy hová, de a gyerek táborban legyen és ne otthon

2022. aug. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!