Milyen lehetőségeim vannak egy lóval félbértartásban?
Majd egyszer szeretnék elkezdeni lovagolni járni, de pénzügyileg es tapasztalatilag is inkább a félbértartásban gondolkozom.
Nem vagyok túl tájékozott a témában, ezért lenne néhány kérdésem. (lovardáról van szó ha ez számít valamit)
1. A lovat én választom ki, vagy csak random kapok egyet?
2. Fizikailag mennyire megerőltető a lovaglás?
3. Ha már összhangban vagyok a lóval, és jól fog menni a lovaglas vezetőszár nelkul, akkor elvihetem terepezni?
4. Nagyjából mennyi a felestartás? (tudom lovarda függő, de egy átlag árat szeretnék)
5. A felszerelések összesen nagyjából mennyibe kerülnek?
6. Naponta hány órát érdemes a lóval tölteni minimum? (nem muszájból lennék vele, csak tudni szeretném hogy egyáltalán lenne-e időm rá. Ha ugy latom hogy nem lenne jó a lónak amennyi időm lenne rá, akkor inkabb hagyom az egeszet)
Köszi a válaszokat!
Inkább így válaszolnék neked:
"Majd egyszer szeretnék elkezdeni lovagolni járni, de pénzügyileg es tapasztalatilag is inkább a félbértartásban gondolkozom."
Rossz a sorrend, előbb tanulj lovagolni, próbáld ki, juss el egy szintre, hogy 3 jármód stabil legyén szabadon és tudj irányítani, aztán gondolkozz félbértartáson.
A másik, hogy amit te szeretnél az inkább lóbérlés, ami a lovarda tulajdona, de X összeg fejében csak te foglalkoznál a lóval. Megjegyzem ilyen nagyon kevés helyen van.
1. "A lovat én választom ki, vagy csak random kapok egyet?"
Tegyük fel hogy van lehetőséged lóbérlésre. A lovarda vagyis pontosabban az edző fogja kiválasztani a számodra ideális lovat ami a tudásodnak megfelel.
2." Fizikailag mennyire megerőltető a lovaglás?"
Az elején nagyon, hozzá kell erősödnöd, meg kell tanulnod a mozgásokat, segítségeket. Nem csak ülsz a lovon és mész.
3. "Ha már összhangban vagyok a lóval, és jól fog menni a lovaglas vezetőszár nelkul, akkor elvihetem terepezni?"
Nem az még kevés.
4. "Nagyjából mennyi a felestartás? (tudom lovarda függő, de egy átlag árat szeretnék)"
40-60 ezertől a csillagos ég. Ezen felül az oktató/edző díját is ki kell fizetni.
5." A felszerelések összesen nagyjából mennyibe kerülnek?"
Ha lovardai ló, akkor van felszerelése. A tied meg igényektől változó, felruházhatod magad 100 ezer alatt is, de van hogy csak egy kobak 2-300 ezer Ft.
6. "Naponta hány órát érdemes a lóval tölteni minimum? (nem muszájból lennék vele, csak tudni szeretném hogy egyáltalán lenne-e időm rá. Ha ugy latom hogy nem lenne jó a lónak amennyi időm lenne rá, akkor inkabb hagyom az egeszet)"
Én egy lovaglásra min 3 órát szoktam rászánni, előkészítem a lovat, dolgozok vele egy bő órát, utána legeltetek, lemosom, elpakolok...stb
Első vagyok! Kiegészíteném a tegnapi válaszom, mert sietnem kellett.
Pénzügyileg első körben jobban jársz, ha keresel egy jó lovardát és ott veszel egy 10 alkalmas bérletet. Ezt heti 2-3 alkalmas intenzitással lejárod, abból nagyjából tudni fogod már, hogy mennyire melós sport a lovaglás, mennyire tudnád csinálni, számodra megfelelő sport-e. Erre a 10 alkalomra nagyon ruhát se kell venned, mert minden lovardában kötelező kobakot biztosítani (sőt most már sok helyen a gerincvédő is alap), neked elég egy passzosabb nadrág (pl futónadrág, a szabadidőalsó és a farmer nem játszik), egy hosszabb zokni és egy nem bumfordi cipő, felülre pulcsi mellény vagy kabát, időjárásnak megfelelően.
Ezért írtam a heti 2-3 alkalmat, mert ha gyakrabban jársz, sokkal jobban lehet fejlődni az elején ha odateszed magad. Haladóként meg heti 1-el is elvan az ember, ha nincs különösebb célja, csak szeret lovagolni.
A félbértartás inkább annak jó, aki már tud önállóan dolgozni a lóval, nincs szüksége állandó edzői felügyeletre, elég neki mondjuk heti 1x hogy ránézzenek. Tehát fel tud építeni egy edzést és már ott tart a tudása hogy nem azért kell szólni, hogy hogy áll a keze-lába, hanem már a ló szintentartásán, fejlesztésén tud dolgozni. Ez a szint heti 3 alkalmas lovaglással egy jó edzővel, kb 1-1,5 év alatt elérhető, ha te is odateszed magad és nem csak "utazni" szeretnél a lovon.
Lovardai lóval terepezni csak úgy egyedül nem lehet, meg oda van egy elvárt tapasztalati szint is, tehát a biztos ülés alap, illetve a magabiztos irányítás, mert sose tudhatod mikor ugrik meg a ló, vagy toporog meg vagy visz el csutka vágtában, amiket ugye mind le kell tudni kezelni, ráadásul qrva nagy anyagi felelősséggel is jár, mert ha valami baj történik, azt biz'isten, hogy rádverik, ráadásul az egy dolog, hogy a lóban kár keletkezik, de mások is megsérülhetnek. Szóval ennek tudatában kell mindig terepre készülni és menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!