Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Tudnátok egy kis...

Lovasok! Tudnátok egy kis bíztatást adni, hogy esés után hogy üljek vissza?

Figyelt kérdés
Eddig sokszor estem, de ez az utsó elég rosszul sikeredett. Nem akarom abbahagyni a lovaglást de félek visszaülni. Mit csináljak?

2021. júl. 9. 01:06
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha félsz akkor lovak gobfozasaban segits. Lovak takaritasaban. Ha kialakitasz azzal a loval egy köteléket akkor elkezdesz bízni benne, a ló is benned és utána oldódik a félelem. Nem tudom van-e lehetőséged ilyen önkéntes segítésre. Ha csak lovagolni jársz akkor nézz ilyen filmeket, sorozatokaz amik kedvet hoznak. Pl. Heartland, Futótűz
2021. júl. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

* gondozasaban


* sorozatokat

2021. júl. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezt az oktatóddal kell megbeszélni, hogy szeretsz lovagolni, de az utóbbi időben sokat estél és félsz. Nem szégyen az, de ezen csak együttműködve tudtok dolgozni. Ő adjon nyugisabb lovat alád, illetve olyan feladatokat, amiket már ismersz. Nem szégyen visszaülni futószárra és javítani az alapokon. Biztosítani az ülésed, hogy legközelebb már ne ess le. Illetve átbeszélhetitek, hogy milyen szituációban, hogy érdemes reagálni, lekezelni.

Egy ismerősöm tavaly a gerincét törte, kb újratanult járni, idén a saját lováról esett, többszörös lábtörés műtétekkel, de alig várja, hogy újra felüljön és ugrasson.

2021. júl. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Jól írtak az előzőek, próbálj meg lovas videókat és sorozatokat keresni, ha megengeded egyet ajánlok is, a free rein, magyarul hosszú száron, könnyed lovas sori, szerintem nagyon meghozza a kedvet a lovaglashoz. Menj lovak közé, segédkezz körülöttük, esetleg ha kisebbek vannak ott segíts nekik felszerelni a lovat. Mikor már úgy érzed hogy ujra el tudsz lazulni lovak kozt, kérd meg az edződ hogy tegyen egy kicsit futószárra. Így nem tud veled elszaladni, nem kell az irányításra koncentrálni, figyelni tudsz a lóra. Szépen fokozatosan, és eros vagy csajszi, (ha fiú vagy akkor eros vagy ember :D), szurkolok!
2021. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Engem mindig az hozott vissza, hogy ezt kell csinálnom, a családban mindenki ezt csinálja, nem adhatom fel, nem vagyok gyenge.
2021. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
elmondaná a sok nagyokos hogy miért pontoztatok le?? négyes vagyok
2021. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen mindenkinek!
2021. júl. 9. 17:15
 8/9 anonim válasza:
Én is estem egy durvát, fájt utána a gerincem, aztán egy fél évre rá megint estem, NYEREGGEL EGYÜTT. Rá a vállamra. 2 napig semmit sem tudtam csinálni a jobb kezemmel felemelni se, és ráadásul jobb kezes vagyok. Engem az biztatott, hogy újra ugratni fogok, vágtázni, és hogy én ezt mennyire szeretem. És igen, ezután ugrattam 80cm-t, kengyel nélkül, meg szőrén is vágtaztam.
2021. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

LOVASOK!!! ha leestek a lorol lehet, hogy faj,

nem mertek vissza ulni eveken at...

az mindegy, hogy mikor ulsz vissza

NADE AZ MAR NEM, HOGY VISSZA ULSZ E VAGY SEM

2021. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!