Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Még egyszer sem estem lóról,...

Még egyszer sem estem lóról, most akkor nem számítok jó lovasnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először el szeretném mondani, hogy nem rongyrázásból írom ki ezt a kérdést, kérlek ne értsétek félre.

10 éve lovagolok, ezalatt voltizsáltam, westerneztem és "angoloztam". 2 saját lovam volt idáig, most is van jelenleg, mellettük párhuzamosan jártam/járok edzésekre is, vagy az edző jön hozzánk.

A minap egy kérdést intéztek felém lovas körökben, hogy hányszor volt "lóról szállásom", hányszor estem eddig. Csendesen válaszoltam, mert féltem a reakcióktól, hogy egyszer sem. Ezen a ponton jól kiröhögtek és megkaptam hogy nem vagyok igazi lovas. Ez engem azért bánt, mert attól még hogy csodával határos módon sosem estem le, még taposott meg a ló, döntött fel, vagy éppen rántott el mint a fene, vagy csak simán nem sikerült jól egy edzés, nem is egyszer.

Szóval a kérdésem az, hogy van igazság ebben a "csak akkor vagy igazi lovas, ha már estél lóról" dolog, vagy csak egy tahó sztereotípia?



2020. szept. 12. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Van benne igazság, meg nem is.


Nem attól vagy jó lovas meg igazi lovas ha leesel.


Viszont ha sose estél ennyi idő alatt, arra lehet következtetni, hogy van egy bamba ló alattad akivel szüttyögsz a pályán és terepen egyaránt. Nincs veszélyhelyzet mert csak léteztek egymás mellett, nincs kaland vagy izgalom.


Ha van egy aktív lovad akivel izgalmas az élet, akkor garantált az esés még a legjobb lovasnál is. Illetve bevállalósnak kell lenni ésszerű keretek között. Ha nem vagy az akkor tényleg nem fogsz leesni.


A legtöbb lovardai tanuló lovas iskola lovakon pl sose esnek lóról, mert annyira unalmas a lovaglásuk a és a lovak habitusa is. Ők nem igazi lovasok, csak szüttyögők akik csak lötyögnek a lovakon.


Érted mit szeretnék ezzel így közölni? Tudom elég szarul tudok fogalmazni.

2020. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, értem amit mondasz és igazad van teljesen!

Való igaz, hogy sosem kaptam még olyan jó kis igazi, csúnyán fogalmazva "idegbeteg" lovat, viszont ugyanolyan edzéseim vannak mint bárki másnak, nem szüttyögök. Valószínűleg tényleg az lehet a valódi ok, hogy "jó" lovakat kaptam eddig.

2020. szept. 12. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha jó az edződ, biztonságasak a lovak (nem kell ahhoz bamba legyen), tehát megnéznek dolgokat/meg-meg ijednek, de nem bunkók, szándékosan nem akarnak veled kicseszni, hanem közreműködőek, akkor egyáltalán nincs köze ahhoz hogy milyen lovas vagy. Ha ilyen lovakon sokszor esik az ember, az az edző hibája, mert olyat kér a gyerektől/tanítványtól, ami még nem az ő szintje.

Én 7 éve lovagolok, 3x estem. 2x egymásután egy héten amikor már 4 éve lovagoltam, egy mérhetetlenül bunkó (emberek átal elrontott) ló volt rám bízva 1 hétre. A másik pedig abszolút a kimerültség és a rossz közérzet eredménye volt, 1 éve a saját lovamról.


Nem leszel attól lovas, hogy 200x leestél, lehetsz attól jó lovas hogy nem/alig estél, de egy biztos: A legprofibb lovas is bármikor követhet el hibákat, eshet le.

2020. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nekem hiányzik az esésről való tapasztalat, de nem fog ez sem örökre így maradni, előbb utóbb be fog következni.
2020. szept. 12. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb mindenki esik. Ki előbb, ki később. Én nem vagyok tapasztalt lovas, de évekig jártam terepre hétvégéken. Volt kb. 10 ló, (nagyrészt "automaták"), mindegyiken ültem. Kb. 3 évig nem estem, aztán egyszer kaptam egy új lovat alám, ami még nem volt rendesen belovagolva. No, ott volt kemény küzdelem, háromszor repültem róla... Mondjuk, szégyelltem is magam, pedig nem kellett volna.
2020. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztereotípia, de ha nagyon vájkálni akarunk benne akkor van egy kis igazságalapja.

Egyrészt, amit az első is írt.


Másrészt, hogy egy “alap” lovas dologban még semmi tapasztalatod, tehát pl. mintha sose vágtáztál volna. Nyilván nem lehet őket összehasonlítani és például ugratni se ugrat mindenki, de érted mire gondolok.


Harmadrészt pedig sok lovas feladja egy esés után a sportot. Tehát, simán meglehet, hogy leesel és annyira megijedsz, hogy sosem ülsz vissza és akkor majd mondhatják, hogy “nem vagy igazi lovas”. Viszont, ha esel és még mindig imádod akkor viszont “igazi lovas“. Nyilván ez nem ennyire fekete-fehér, egy katasztrófális esés után feladni szerintem nem jelenti azt, hogy akkor sosem voltál igazi lovas.


Negyedrészt (van ilyen szó? :D ) szerintem ez a lovas társadalom egyik legfőbb gúnyolódása és heccelése (mint a szüzesség kérdése a fiataloknál).


A lényeg, hogy valójában csak sztereotípia és nem szabad magadra venni, max. otthagyni őket vagy röhögni velük.

2020. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jé, ebben tényleg van valami, hogy az szereti igazán, aki vissza is ül... :D köszi a válaszokat!
2020. szept. 12. 23:43
 8/11 anonim válasza:
67%
Ez olyan mint amikor 10 éve vezetsz de még nem parkoltál rossz helyen. Lehetséges, de egy kicsit hihetetlen, mert, mint ahogy az első is elmondta azt lehet belőle következtetni hogy túl óvatos és "lassú" vagy
2020. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Legyek őszinte? Az elvárhatónál sokkal kevesebbet fejlődtél agyilag és lovaglásilag, ha ez a hülyéskedés megzavart.
2020. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
No meg az is mehet a lébe, aki azt gondolja, nincs tehetséges lovas, aki nemigen esik le. Persze, mindenki rosszindulatúan azt gondolja, nyilván más is van olyan bakfék, mint én. :D
2020. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!