Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gimnázium mellett lehet,...

Gimnázium mellett lehet, lovat tartani?

Figyelt kérdés
Délutánonként álltalában 3-4 között érek haza hétköznap 3x-4x mennék ki + szombaton és vasárnap. Nem szeretnék versenyre járni csak hobbiból/sportolás és persze a lovak iránti szeretetem miatt szeretnék. Persze csak akkor ha majd elegendő tudásom lesz hozzá, megbeszélem az edzőmmel stb... Rosz/utáló kommenteket nem szeretnék:)

2021. máj. 25. 16:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy bértartásban lenne a ló és amikor kimegyek hozzá nem feltétlenül lovagolok rajta, hanem néha le is futószárazom ha pl nincs annyi időm.
2021. máj. 25. 16:55
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Lehet ha van elég füves terület a gimi mellett.
2021. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon személy függő. Van, aki képes rá időt szánni, tényleg rendszeresen és lelkiismeretesen, és nem megy a tanulmánya rovására. Te ismered magad, ha képes vagy rá, akkor igen, ha csak egy kétely is felmerül akkor nem. Élőlény a ló is, lutrira, hogy "majd kiderül hogy fogom bírni" úgy én semmiképp nem ajánlom.
2021. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 3. válaszolóval.

Én nagyon könnyen tanulok, úgyhogy 5-ös tanuló voltam végig egy elég erős gimiben. Emellett majdnem minden nap kijártam a lovamhoz.

Egy évfolyamtársam viszont annyit tanult, hogy még heti 1 lovaglásra sem volt ideje. Így tudta csak tartani a 4-es, 5-ös átlagát, hogy később bejuthasson arra az egyetemre, amit kinézett magának.

2021. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
szerintem ha tényleg betartanád, amit leírtál, akkor lehetne. de arra is kell gondolni, hogy mi lesz a gimi után
2021. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Ne erőltesd, még fiatal vagy hozzá. Majd ha stabil pénzkereső leszel, akkor elgondolkozol a saját lovon, addig nem érdemes, mert egyetem is közbe szólhat és munkahely miatti költözés is. Persze lehet ide-oda tologatni a lovat, csak nem biztos, hogy mindenhol lesz lovarda a közelben, esetleg nem olyan állapotú, mint amit elvárnál vagy nem jössz ki jól az ottaniakkal. Inkább gondolkozz azon, hogy gimnázium után elmész valami lovas egyetemre, ott kitanulsz mindent a szakmáról és ezerszer jobban fogod tudni utána idomítani a lovadat, mintha csak úgy belevágnál laikusként.
2021. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönok minden választ. 6-os nem csak az tart lovat aki olyan egyetemre járt és kitanulta a szakmát... És nem ezzel szeretnék foglalkozni, ahogy azt szerintem le is írtam, de mivel nagyon szeretem a lovakat, járok lovagolni stb majd egyszer szeretnék venni egyet leginkább hobbi célra.
2021. máj. 26. 13:43
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
én arra gondoltam, hogyha esetleg tovább akarsz tanulni, akkor is lesz e időd a lóra, vagy ha dolgozni kezdesz majd, és nem anyuci és apuci pénzén akarsz majd ilyen drága dolgot tartani. nekem is van lovam, tudom, hogy mennyi meló van vele, mennyibe kerül. szerintem akkor tarts lovat, a felnőttél, akkor tudod majd eldönteni, hogy mi az, amit időben és pénzben megengedhetsz magadnak
2021. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
#7 Sajnálom, hogy ez jött le a válaszomból.
2021. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom hogy ez jött le #9-es:(. 9 éves korom óta van lovam. Minden lehetséges. Persze ha van rá lóvé
2021. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!