Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell lovardát választani?

Hogyan kell lovardát választani?

Figyelt kérdés

Lovas oktatásra mennék, de fogalmam sincs, hogy hova menjek. Egyelőre hobbilovaglás lenne a cél, de lehet, hogy később (évek múlva, nem tudom hogy alakul még az életem) versenyzésbe is belekóstolnék. Tehát gondolom fontos lenne az is, hogy elméletben is képezve legyek, ne csak felüljek egy lóra és utasításokat kövessek, hogy ezt csináljam, azt csináljam.


Plusz szeretném a lovat rendesen ápolni is, mintha sajátom lenne, nyilván a lovardával egyeztetve, hogy mit lehet és mit nem (gondolom ilyet, hogy hajfonás, nyírás, stb. nyilván nem lehet idegen lóval). Erre nem tudom mennyire van lehetőség és milyen módon. Olvastam az egyik lovarda házirendjében, hogy pl. a karámokhoz nem is lehet bemennie a látogatóknak.


Na már most a kérdésem az, hogy miként válasszak lovardát? Számít, hogy mennyire jó állapotú a lovarda épülete? Ez árulkodik valamiről? Illetve megfigyeltem azt is, hogy egy csomó helyre csak tizenéves diákok mennek élménylovaglásra, én viszont már közel 25 leszek, nekem ez így nagyon fura lenne, hogy tizenévesek között lovagoljak... Ez mindenhol így van?



2021. ápr. 14. 14:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én szakmaibb szemmel nézem a dolgokat, de amikor lovardát kerestem, akkor ami számomra fontos kritérium:

- hol van : világvége nem játszik, 20 km földesúttal, az se árt ha busszal vagy vonattal is megközelíthető, max 10 km-en belül (errefelé több lovarda van)

- edző és annak hozzáállása a kezdő és haladó lovasokhoz: válaszol-e a kérdésekre, sokat magyaráz-e, mikor enged le futószárról (tényleg az ülésbiztonságra megy?), "vonatoztat" vagy tényleg tudásnak megfelelő változatos edzést ad, tanít-e idomító feladatokat

-ár: ha nagyon olcsó, akkor tényleg kerüld, viszont a a drága helyen is oktathatnak szarul, 3500-5000 Ft/ óra teljesen reális

-infrastruktúra: jártam olyan helyen is, ahol egy fészer volt a szerszámos, az öltöző és kb minden egyben, a wc meg egy rozoga pottyantós volt, amint átfújt a szél, a jelenlegi helyemen igaz, hogy nincs öltöző, de fűtött angol wc, folyóvíz, wifi, büfé, légkondis terem, normális nyerges van

- lovak, felszerelés, hely állapota: lovak helye legyen tiszta és rendezett a lovakon ne legyenek törésnyomok, a felszerelés legyen ép, tiszta, előny, ha látsz kifüggesztve házirendet


Ha van több hely a környékeden, akkor nézd meg mindet, attól, hogy egyszer lovagolsz, még nem kell azonnal "elköteleződni", meg akkor összehasonlítási alapod is lesz. Elmész egyik helyre lovagolsz, esetleg még időzöl egy kicsit, hogy hogyan oktatnak másokat, aztán másik helyen is megnézed, és hol szimpatikusabb, azt választod.

2021. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!