Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy pacim nagyon aranyos...

Van egy pacim nagyon aranyos kis fiatal ló. senkinek sem ártana soha. viszont van vele egy elég nagy problémám. alig lehet kihozni a boxból és a karámból is. többi lent. mit kéne vele csinálnom?

Figyelt kérdés
szóval amikor nagynehezen kimegyünk a pályára akkor megy 2 kört aztán a kapunál vagy a boxokhoz közel eső falon megáll neki megy a kerítésnek és nem akar tovább menni és elvezetni se lehet onnan mert rángatja a fejét visszafordul. ha esetleg kimegyek vele a lovarda melletti mezőre onnan is csak hirtelen csinál egy 180 fokos fordulatot és elindul vissza. nem lehet ilyenkor megfogni se és semmi
2021. márc. 21. 16:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy lehet, hogy lovagolni megtanítanak, de lovat NEVELNI nem.

Mit csinálsz akkor, amikor a lovad ellenkezik? Gondolom ráhagyod a hülyeségét. Nagyon sokszor elfelejtődik, hogy 500-600 kilós önálló akarattal rendelkező nagyon erős állatokról van szó. A ló hierarchiában él, alá-fölé rendelt viszonyok vannak. Ha a ló maga alá helyez, akkor ott baj van, akkor van az, hogy azt csinál amit akar és az csak a jobbik eset, ha elhúz, de egy dominánsabb ló bizony agresszívabb viselkedést is felvehet és rád is támadhat, ha olyat szeretnél csinálni, ami neki nem tetszik. Nem tudom hány éves vagy és milyen testalkatú, de láttam 1 éves csikót úgy elszaladni, hogy a 80 kilós nagybátyám lobogott a vezetőszár végén.


A ló a ménesben is kiharcolja a helyét, és bizony amelyik dominánsabb az nem mindig fogadja el a pozícióját, hanem időnként rápróbál a felette lévőre és ha legyőzi, akkor átveszi a helyét. És mit csinálnak a ménesben a lovak? Kommunikálnak, elsősorban testtartással, apró jelekkel, egy fülmozdításból tudják, hogy a határ. De ha ezt átlépi egy feltörekvő, akkor bizony jön a vicsorgás, a sunyítás, a harapás, rárúgás. Sose felejtsük el, hogy egy ember nem fog olyan erősen rúgni, ütni, mint egy másik ló!

A természetes módszerek, sem teljesen erőszakmentesek, csak épp "természetesen erőszakosak", mint a lovak egymás között. Illetve megvannak a fokozatok is. Pálcával állóremegőre verni egy lovat nem etikus az ilyet én is elítélem. De ha hülye és a fokozatosság elve alapján a kisebb figyelmeztetések ellenére is semmibe vesz a lovad, ha kétszer belerántasz és egyszer alárúgsz természetesebb és hatásos is.

Amikor a lovad a kívánalmaidnak megfelelően viselkedik, akkor pedig jutalmazod, mert a pozitív megerősítés is fontos.

Az a helyzet, hogy mivel a ló ilyen dominancia elvű társadalomban él, tökmindegy, hogy idősebb vagy fiatal, ha ráhagyod a dolgokat, nem tartasz neki határokat, akkor rád fog kapni és föléd kerekedik.

Tegyük fel házhoz hívsz egy kiképzőt, neki 1 óra után mindent meg fog csinálni a ló, mert nem fogja ráhagyni a ló saját akaratát, egyből reagálni fog. Neked is lehet működik pár napig, de ha ugyanúgy hagyod majd, mert pl sajnálod megrángatni a megfelelő időben, akkor ugyanaz lesz a helyzet, mint most.


Megjegyzem én se szeretek összeveszni a lóval, nem érdekem, nem akarom bántani, de van egy dolga, amit ha elvégez, utána a segge ki van nyalva. Ami lovakkal dolgozom szóra odajönnek hozzám, ha fekszenek csinálhatok velük bármit, egyáltalán nem félnek, pedig kapott mindegyik már, ha nem úgy viselkedett.

Valahol ez egy türelemjáték is, de még mindig azt mondom, hogy a ló maga testalkatával és erejével veszélyes üzem, legyen akármennyire is szelíd, egy mozdulattal meg tud ölni, még úgy is, ha nem szándékosan teszi.

Hívj szakembert, aki megtanít hogy kell visszaszerezni és megtartani a tekintélyedet a lovaddal szemben.

2021. márc. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11! Teljesen egyetértek veled! Viszont a kiképző akit mondtam, ezeket mind elmagyarázza általában az adott ügyfélnek, legalábbis a videókból én úgy ítéltem meg. A gazdákkal is mindig megcsináltatja a feladatot, amíg jól nem megy.

Nagyon szépen leírtad, ment a zöld

2021. márc. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem tudom, hogy milyen helyről jött a ló, de ha már így vetted, akkor valószínűleg nem veled van a baj. Véleményem szerint az előző helyen vagy hagyták elkanászodni, vagy olyan rossz tapasztalatokat szerzett, hogy ez megmaradt benne. Előbbi esetben én azt javaslom, hogy kérj meg egy nagyon tapasztalt lovast pl.: edzőt, hogy heti 1-2 alkalommal lovagolja. Ha ez sem válik be, akkor valószínűleg rosszul bántak azzal a lóval az előző helyen. Lehetnek nagyon rossz emlékei amikor a belovaglása idejéből, vagy akár még csikókorából vannak. Sok olyan esettel találkozni, hogy a lovat bántották, vagy ilyenek. Ebben az esetben lehet, hogy suttogóra (nem, nem a csalókra gondolok, akik "lefordítják" hogy mit nyihog a ló, hanem a bizonyítottan profikra), van szükség, de az is lehet, hogy ha megpróbálnád egy kis ideig ritkábban lovagolni, csak elnyerni a bizalmát, akkor megoldódna a probléma.

Összefoglalva: Először nyerd el a bizalmát! segíteni fog! Ha olyan mélyek a sebei, hogy nem bízik senkiben, akkor hívj profit!!!


Ui.: remélem tudtam segíteni

2021. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Hm, szerintem kicsit túlbonyolítjátok, bár minden igaz, amit írtok. Nem írja, hogy nehezen kezelhető lenne a ló, csak dolgozni nem akar. Fiatal. Sztem kb minden fiatal ló kipróbálja kb ezt a figurát. Elkanászodás ez szerintem. Határozottan, de nem durván ellovagolni onnan, továbbdolgozni vele, ezt kb a középhaladó lovasnak már illene tudni megoldani. Ne nyerjen a megállással, megfordulással pihenést, visszavezetést, hanem több munkát. Ha nem megy, akkor hozzáértő segítség, akár egy jobb lovas, mert egyre rosszabb lesz.
2021. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha így kaptad az is nagy gond. Nem voltál ott mikor megvettétek, nem próbáltad ki? Nem volt veled szakember? Edzőként van szemem a lovakhoz, de még én is elhívnék egy kollégát, ha lovat veszek. Kezdő lovasnak nem szabad dominánsabb lovat venni. Még egy tizenx éves jóindulatú ló is átveszi a hatalmat, ha rá van hagyva, egy fiatalabb meg aztán pláne. Nem tutujgatni kell, hanem meg kell nevelni. Az a baj, hogy hiába hívsz szakembert, ez nem 1 alkalommal fog megoldódni, hanem napi szinten kell foglalkozni a dologgal és nem csak neked, hanem a környezetedben másnak is aki foglalkozik vele.

Gondolom otthon tartjátok, mert bértartásban csak lenne olyan ember a környéken, aki segít rendbe tenni a viszonyokat.

Dolgoztam ménekkel is, ott ha ráhagyod nagy baj van, és oda nem suttogó kell.

2021. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!