Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy pacim nagyon aranyos...

Van egy pacim nagyon aranyos kis fiatal ló. senkinek sem ártana soha. viszont van vele egy elég nagy problémám. alig lehet kihozni a boxból és a karámból is. többi lent. mit kéne vele csinálnom?

Figyelt kérdés
szóval amikor nagynehezen kimegyünk a pályára akkor megy 2 kört aztán a kapunál vagy a boxokhoz közel eső falon megáll neki megy a kerítésnek és nem akar tovább menni és elvezetni se lehet onnan mert rángatja a fejét visszafordul. ha esetleg kimegyek vele a lovarda melletti mezőre onnan is csak hirtelen csinál egy 180 fokos fordulatot és elindul vissza. nem lehet ilyenkor megfogni se és semmi
2021. márc. 21. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem érdemes volna edző vagy bárki más profi módon hozzá értő szakemberrel kicsit "megnevelni" a lovat.
2021. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj én nem akarok kritizálni meg semmi, jóindulattal kérdezem: Hogy jött ez, hogy fiatal lovat kaptál/vettél? Ha ennyire 'kezdő' vagy még. Ezek olyan problémák, amire minden ló könnyen rá tud szokni, ha a mindennapokban ráhagyja az ember. Azt javaslom, amit az első minimum...
2021. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

második én értem amit mondasz de ha azt mondod minden ló rá tud szokni akkor miért baj az h fiatal a ló és nem idős? ha azt mondod h nem való nekem egy fiatal ló a kezdőségem miatt akkor egy idős se mert amint mondtad az is rá tud szokni

viszont szerintem ha már alap szinten tudok lovagolni érdemesebb venni egy lovat mint a lovardai monoton bekövesedett lovakon lovagolni amik szinte teljesen automaták és nem lehet rajtuk fejlődni. de javíts ki ha tévedek

2021. márc. 21. 16:56
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Én sem okoskodni akarok, viszont tényleg egyszerűbb lenne egy szakember segítségét kérni. Erre nagyon rákapott a lovad és teljesen a fejedre nőtt. Először nem szabadott volna megengedni neki. Illetve ilyet egy jól nevelt, képzett ló mégha fiatal is nem csinál. Valahol probléma lehet. Lehet hogy aranyos alapból, de ilyet nem lehet megcsinálni. Kérd egy hozzá értő segítségét aki segít a lovaddal, ez így nagyon balesetveszélyes.
2021. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
én értem hogy nem okoskodni akartok és köszönöm a válaszaitokat. viszont őt alapból így kaptam
2021. márc. 21. 16:59
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

2es vagyok. Segíteni szeretnék, azért kijavítalak, ahogy kérted, de inkább válaszolok:

"minden ló rá tud szokni akkor miért baj az h fiatal a ló és nem idős?" Azért mondtam, hogy minden ló rá tud szokni, hogy ne azzal próbáld megmagyarázni, hogy 'nem ismered a lovat, ő nehéz eset' , mert sokan ezzel jönnek. Egyszerűen az volt a kérdésem, hogy miért van saját lovad, illetve miért van fiatal lovad, ha ennyire kezdő vagy? Mert egy fiatal lóhoz értő ember kéne, tanuló még ő is. Az, hogy még ezt sem érted, hogy miért baj, méginkább csak azt bizonyítja, hogy nagyon kezdő vagy még, nem kéne neked még ló.

"érdemesebb venni egy lovat mint a lovardai monoton bekövesedett lovakon lovagolni amik szinte teljesen automaták és nem lehet rajtuk fejlődni"

A tanuló lovasnak, TANÍTÓ ló kell. Aki pontosan tudja, hogy mire mit kell reagálni. Ez alapján, pont hogy automata, így tanulod meg mire mit csinál a ló. Emellé ugye az edző is szükséges. Ezért van az, hogy képzetlen lovon nem lehet megtanulni jól lovagolni. A csikó -főleg az elején- alig reagál úgy ahogy kéne, mivel nem tudja mire mit kell. A fiatal, képzetlenebb ló tökéletesen észreveszi a kezdő lovas minden üléshibáját, illetve a réseket az ülésein, illetve a mindennapokban is ugyan ez van. Ha lát kiutat a feladat alól, akkor kibújik rajta. Egy öreg ló is ugyanúgy rá tudni szokni, de egy fiatalabb ló meg aztán nagy nagyon könnyen, ezért a kezdő lovas elrontja a csikót/fiatal lovat, a vége pedig az lesz, hogy eladja, vagy kiképzőt fizet, aki (vagy a kövi tulaja) hónapokig vagy évekig próbálja kinevelni belőle azokat a helytelen megmozdulásokat és reakciókat, amiket te mint kezdő megtanítottál a lónak.


Sajnállak téged, hogy csak úgy kaptál egy lovat, amikor nem kellett volna még.

Az pedig nem mentség, hogy így kaptad a lovat, hogy akkor is ezt csinálta, mert ha tudnád hogyan szoktasd le (egy tapasztalt, lóra érett lovas tudja) akkor nem itt kérdeznél, ha pedig eddig nem sikerült leszoktatni szintén ezt bizonyítja.

Egyáltalán nem hibáztatlak, főleg azért mert minden hibád és szerencsétlen helyzeted a tudatlanságból fakad, azaz sokat kell még tanulnod. Ezek tehát tanulóhibák:

- valószínűleg nem magyarázták el neked jól a dolgokat a helyen ahová lovagolni jártál

- a szüleid is tudatlanok a témában, mivel lovat vettek neked, amikor nem kellett volna


Amiket tehetsz most:

kiképzőt, edzőt hívsz magatokhoz ha nem sajnálod a pénzt

eladod a lovat és elmész még tanulni.

2021. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A lovat semmi keppen nem szeretnem eladni de megprobalom rabeszelni a szuleimet a kikepzore es koszi a hosszu es reszletes valaszt
2021. márc. 21. 17:31
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
2es, 6os vagyok. Az a gond az ilyennel, hogy mivel még kezdő vagy, azt sem tudod megítélni hogy az a bizonyos 'szakember' akit hívsz, mennyire is szakember :// Remélem szerencsétek lesz és jó embert találtok. Egyébként ajánlom neked a "Ló gond nem gond" youtube csatornát, Bence ki szokott menni házhoz is.
2021. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
és azt tudod esetleg hogy melyik terüleeteken? vagy országosan?
2021. márc. 21. 19:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá nála pl. facebookon és megmondja :)
2021. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!