Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sodrott lovon el lehet kezdeni...

Sodrott lovon el lehet kezdeni tanulni túlsúlyosan?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy náluk nem gond a nagyobb súly. Most 147-149 körül vagyok. Ismertek olyan helyet ahol tartanak ilyen lovakat?

2020. okt. 2. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem lehet ilyen sullyal
2020. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Hasonló súlyúként nekem nem lenne szívem egyetlen lóra sem felülni, de még elefántra sem... Pedig imádtam régen lovagolni.
2020. okt. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Elbír, de csak sétálgatni tudsz rajta. Tehát málhás lóként nagyon sokat elbírnak, de azok a lovak csak sétálnak.


A rendes lovaglásba ugye alap az ügetés, de azt egy kezdő nem fogja tudni elsőre kiülni és pattogni fog. Hiába bír el a ló, ha elkezd ügetni akkor az egész súlyod minden ütemnél beleverődik a hátába. Egy 20 kilós gyerek is tud így károkat okozni egy ló hátába, nem hogy egy 140 kilós ember.

2020. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a 3. válaszolóval.

Egy nagyobb lovon sétálgathatsz pár kört nyugodtan.

Viszont a “rendes” lovaglás már más tészta.

Mivel kezdő leszel, így pattogni fogsz/nem fogsz tudni még helyesen ülni, ami többszörözi a nyomást a súlyodon felül.

A sodrott/hidegvérű tényleg elbírhat (!) nagyobb súlyt, amennyiben helyesen izmolt, nem túl rövid hátú, megfelelően képzett, stb. Viszont ez +10-20kg-ot jelent nem 50-et. Ráadásul, ha kezdő az illető akkor még kevesebbet. Ők is ugyanolyan lovak, mint a többi, nem elefántok.


A helyedben én várnék a lovaglással, addig amíg 80-90kg környékén nem leszel.


(Igen, a lovagok is többet nyomtak ennél és elbírták őket a lovak. Viszont nagy különbség, hogy ők nem foglalkoztak azzal, ha a lovuk háta tönkremegy vagy megerőltető számukra a munka. Ha elpusztult volt másik. Ezzel szemben manapság már fejlettebb a tudomány, jobban odafigyelünk az állataink jólétére. Ezért nem fognak normális lovardában lóra engedni, persze vannak helyek, amik csak a pénzre hajtanak, ők nem foglalkoznak a lovakkal.)

2020. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 90 kg-osan elkezdhetem sodrott lovon?
2020. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5: 90 kilóval nem sodrott lovon is simán lovagolhatsz.


Kérdező: Én kifejezetten ellene vagyok annak, amikor itt gyk-n elkezdenek sipákolni, hogy aki 70 kiló felett van, az még a közelébe se menjen lónak. Mert bőven vannak olyan lovak, lófajták, amelyek lazán elbírnak egy testesebb lovast is. De a te esetedben mégis azt mondom, hogy előbb keress fel egy dietetikust, kérj segítséget, és indulj el a fogyás útján, mielőtt elkezdenél lovagolni. Neked is könnyebb lesz utána! A túlsúllyal nem csak az a probléma, hogy nehéz agy esetleg a lónak, hanem neked is megnehezíti a dolgodat: túl sok a holt súly rajtad, tehát ha pl megbillensz egy kicsit a nyeregben, akkor neked sokkal nagyobb erőkifejtésre lenne szükséged, hogy megtartsd magad. Gondolj bele, hogy pl. egy kis méretű harangot könnyebb megkondítani, mint egy többszáz kilósat. A tehetetlenségi erő az emberre is hatással van. Sokkal több élménnyel tudnál elindulni a lovaglás útján, ha valamennyit sikerülne fogynod. 110-120 kiló körül már elkezdhetnél lovagolni, de tűzd ki a 90 kiló környékét célnak. :)

2020. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!