Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem áll meg a ló szekérben?

Miért nem áll meg a ló szekérben?

Figyelt kérdés
Édesapám nagy álma volt, hogy legyen egy lova. Nagypapájának is volt. Végre megvalósult a nagy álom, vett egy két éves kancát. Mikor a vétel megtörtént, megvolt a szekeres próba, hogy hogy viseli a paci. Akkor semmi gixer nem volt, most hogy már otthon próbálta befogni a paci nem viselte el egyáltalán. (Nagymamám azt mondta lehet, hogy be volt pálinkázva a ló a próba alatt) Most ágaskodott, ugrott miegymás. Nem voltam ott csak elmondás alapján tudom leírni a történteket. Lehet még olyan ló belőle ami bírni fogja a befogást? Be lehet úgymond "törni"? Hétvégén viszi olyan ismerőshöz aki már sokkal többet tapasztalt lovakkal, van rá esély, hogy nem kell túladni rajta piri pénzért?
2019. szept. 17. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen még nem fogható kocsi elé. Tönkte teszed vele a lovat. Illetve kezdésnek hülyeség volt venni egy nyers csikót nulla tudással. Adjátok el és vegyetek egy 10 év körüli lovat aki már tudja mi a dolga és megtanít benneteket az alapokra.

Ha egyedül van a ló akkot az is lehet a gond.

Na meg nem fogjuk azonnal kocsi elé. Szoktatni kell hozzá. Először a kantárral kéne megismerkedtetni aztán a hámmal és kis súlyt kell huzatni vele hogy szokja. Mindent apránként kell.

Tényleg adjátok el mert nagy balesetet tud okozni egy megijedt fiatal csikó.

2019. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval!
2019. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sok idő és sok munka árán, de végül... Bevállt a paci. Ha én vennék lovat, akkor ràtok hallgatnék :) De nem én vettem.

Rengeteget foglalkozozt vele a fater. Azóta heti többször járják a falut. Baleset hálisten nem törént, de baromi sok munka kellett hozzá. Hálisten édesapám felelôsségteljes állatartó. Jobban ért hozzá, mint gondoltam.

jan. 25. 18:35

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!