Milyen kistestű kutya való gyerek mellé?
Akkor én írok egy ellenpéldát az angol cocker spánielre is.
Ismerősöséknek van kettő. Gyerekek között nőttek fel, táboroztattak velük, állandóan jártak oda kisgyerekek. Egyszer az egyik gyerek meghúzta a hosszú fülét a kutyának, az meg nem csak odakapott, hanem rendesen meg is harapta. A másik kutya meg sosem engedte, hogy a gyerekek a fejéhez érjenek, de ő csak morgott és odébb ment.
Na ezért nem való egy két éves gyereknek kutya. Mert még nem bírja felfogni, hogy nem húzgáljuk a fülét, nem csipkedjük, nem húzgáljuk a farkát és egyebek. És legyen bármilyen jól nevelt a kutya, nem fogja eltűrni, hogy fájdalmat okozzanak neki, vagy azt, hogy mondjuk dögönyözzék amikor ő pihenni akar.
Nem kell mindennek úgy lennie, ahogy anyucika kis szeme fénye akarja.
Nem való kutya ilyen családba és kész.
Szerintem kaptál normális válaszokat.
Arra, hogy a gyerek "nyúzza", egy kutya sem való. Így is bosszantók sétáltatásnál az olyan szülők, akiknek minden kutyához odarohan a gyerekük, meg sem kérdezik, hogy szabad-e megsimogatni, mert a szemük fényére még véletlenül sem szólnának rá, hogy nem szabad, ha meg a kutyának nem tetszik, ahogy a pici gyerkőc hozzá közeledik, akkor természetesen a gazdi a hibás. Én mindenkinek szólok, aki kicsi gyerekkel megsimogatná a kutyámat, hogy óvatosan, nem szeretném, ha baj lenne, mentett kutya, nem bizalmaskodik egyből mindenkivel, kicsi gyerekhez előbb én simogatom meg a kutyát, mutatom, hol lehet, és akkor nem történik baj. Ezt másképp nem célszerű, még a saját gyerekemmel, ha lenne, sem csinálnám másképp. Engem gyerekkoromban harapott meg kutya, mert a felnőttek nem figyeltek, ráadásul rokonoknál, udvarban, nem is az utcán, én meg még pici voltam, talán ez az egyik első emlékem, hogy rohanunk a legközelebbi orvoshoz a harapás miatt injekcióért.
Ha ésszel tartod a kutyát, akkor is figyelembe kell venni dolgokat. Rövid szőrű kutyát nem ajánlanak csak kerti tartásra, kistestűt még hosszú szőrűt sem, kinti-benti inkább, a hosszú szőrű kutyákat fésülni, kozmetikázni kell (fajtától függ, hogy mit igények, van, amit nem lehet vágni, csak kikefélni).
A hosszú fülű kutyáknak mindig a fülét szokták elkapni, más kutyák is, meg ahogy itt írták, a gyerekek is, ha ilyet vinnétek haza, erre fokozottan figyelni kell, a fülrángatás tabu.
Tenyésztőnél nem olcsó a kutya, akármennyire is szeretnéd megúszni, és nem a törzskönyv kerül sokba (az 6000Ft körül van), hanem az, hogy a szülőket egyáltalán tenyésztésbe lehessen vonni, orvosi vizsgálatok, szűrések, chip, oltások, féreghajtás, táp, ha nem saját kutya a kan, akkor a fedeztetésért is jár valami anyagi honorárium, ezek összeadódnak.
Viszont egy jó tenyésztőtől garanciát és segítséget is kapsz. Egészséges, jó természetű, jó idegrendszerű kutyára számíthatsz.
Szapinál nincs garancia sem betegségre sem viselkedésre, chippet sem nagyon rakatnak a kutyákba, pedig kötelező, nagyon nagy a hiányosság oltás és féreghajtás terén is, mikor kutyát kerestem, sok ilyen volt.
Menhelyes kutyák annyival jobbak a szapinál, hogy tudnak segíteni, ismerik a mentettjeiket, ellátják őket chippel, kapnak oltást, féreghajtást, esetleg ivartalanítják is már, mire gazdikeresővé válik.
Nekem mentett kutyám van, kb. 1-1,5 évesen került hozzám, már nem az a nagyon kölyök, de nem is idős. Remek kutya, szóval lehet köztük is megfelelőt találni.
Úgy látom már át estünk a ló túloldalára... Kérdezem én, akik ennyire nagy kutyapáritak, nem nőtt egyikőtök sem kutya mellett fel? Ugyan úgy meg fogja szokni egy kiskutya, hogy folyton a középpontban van, mint bármely más állat.
Ez a legnagyobb baj a társadalommal, hogy mindenki csak a saját igazát állítja és tartja helyesnek, mikor rengeteg jó alternatíva is van.
Senki se beszélt arról, hogy egy kis gyereknek mennyi szeretetet tud adni egy kis jószág, legyen az kutya, macska, bármi. Ugyanannyit tud adni a gyermek is neki. Az meg szerintem követendő példa lenne mindenki számára, hogy ha egy kiskutyát kap a gyerek, akkor is mindig a gyerek marad az első helyen, nem a kutya. Rengeteg helyen pont megfordul a kocka.
Gondolkozzunk már el azon, hogy ez nem egy egyoldalú dolog, ahol a kutya igényeit kell mindig elsődlegesen kielégíteni, hanem ahol a kutya is ad az embernek.
Arra meg mérget merek venni, hogy ha a kedves Kérdező elmagyarázza a gyermekének, hogy nem húzzuk a fülés, nem ütjük, sehogyan sem bántjuk, megérti a gyerek.
#27 köszönöm szépen, szívemből szóltál. Azt sosem írtam, hogy bántsa a kutyát, ad hop b@ssz tatja, mint ahogy írták, csak "nyaggatja" azt is idézőjelben, mármint a simogatással, puszival és ölelgetéssel, labda dobigálással. A nagy kutyával is ezt csinálja, a kutya meg annyira szereti, hogy arcon nyalja és hanyatt fekszik neki, hogy vakargassa a hasát. Csupán a gyerek néha megtorpan, hogy a kutya nagyobb nála.
#26 olvasni nem tudsz? Ne tedd bele a te gondolataid az én írásomban, világosan leírtam, hogy éjszakára bent lenne a kiskutya, és napközben is bejárása van, amikor akarja, csak az ágy tabu, mint a nagynak. Télen, nyáron bent lenne éjszakára. Ki beszélt csak kinti tartásról? A nagy kutyának is lesz télire egy enyhébben fűtött helyiség (értsd. 15-20 fok)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!