Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drágább a Yorki ha le van...

Drágább a Yorki ha le van vágva a farka?

Figyelt kérdés
Most született kis yorkink. 4 naposak. És azt hallottam hogy 2-4 naposan kell levágni a szőrüket. Én szivem szerint nem vágatnám le de azt mondják úgy drágább. És eleve hogy kell levágni? Azt mondják ezt mi is meg tudjuk csinálni fél perc alatt.
2010. júl. 9. 17:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen embernek, nem hogy kutyát, de még egy fakutyát se adnék!
2010. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyira ostoba vagy, hogy az már fáj! Fogalmad sincs a kutyákról! A tenyésztésről meg aztán főleg! Olvasgass aztán okoskodj! Hidd el hogy itt többen értenek hozzá, mint azt hiszed mert nekünk van eszünk és tudjuk milyen károkat csináltok a tudatlanságotokkal? Ha nem a pénz érdekel, akkor minek pároztattad? Okos..
2010. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mert ha tizenkettő, akkor azt mondom, hogy korod egyik hülyébb példánya vagy. És a szüleid tehetnek mindenről. Ha ennél több, akkor valami nagyon elromlott. Így is lehet, hogy hibásak a szüleid... Ha ilyen jó barátságba vagy az állatorvossal, miért nem tőle kérdezted meg, hogy hogyan vágd le otthon a kutyák farkát? Biztos vállon veregetett volna, hogy okos vagy lányom/fiam, így kell ezt ott a kis bicska ess neki. Neem a pénz számít, de azért nem mindegy, hogy 20 vagy 60 ezret kapsz. Kennel név? Szűrések? Azt se tudod mi az és mi vagyunk a hülyék? Ember nézz már magadba. Fogadni mernék, ha azt mondjuk neked prémium táp visszakérdezel mi az... Abszolút nem kéne neked kutya. Főleg nem "fajtiszta" meg annak kölykök. Ennyi voltam. És lepontozhatsz. Legyen ennyi örömöd. Csak több ne, majd mikor szidni fognak azok, akiknek annyi esze van mint neked, és megveszik tőled 50-60 ezerért a "fajtiszta yorkshire terrierjüket" és két év után más 180 ezer forinttal lökték oldalba az állatorvost, vagy éppen egy kereskedőt a különböző gyógyszerek után, köszönhetően a te "szakszerű munkádnak" vagy esetleg még inkább hasonlítanak rád és a kutyát kivágják az utcára, jobb esetbe egy menhelyre azért még elviszik, mert hogy nem fizetnek egy ilyenért. Mindenesetre csak gratulálni tudok ehhez. Ha hallgattál volna, okosabb maradsz.
2010. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézzél már kicsit magadba. Egy szánalmas szaporító vagy. Ha azon gondolkozol, hogy húszezret vagy hatvanezret kérj, akkor igenis a pénzre hajtasz.

A yorkiknak van egy rakat fajtabetegségük, ha ezekre nem voltak leszűrve a szülők, akkor sikerült legyártanod egy alomnyi ellenőrizetlen kutyát.

Így mennek tönkre a fajták!

Nem baj, majd az állatvédők összekaparják 5-6 éves korukban a fogatlan, patellás ideggyenge kutyákat, mert a "szuper gazdiknak", amit te találtál, már nem fog kelleni.

Inkább ivartalaníttasd, és hagyd a tenyésztést a hozzá értő emberekre.

[link]

2010. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy a faroknak az egyensúlyozásban van nagyon fontos szerepe, de amit a válaszomra reagáltál, az volt szánalmas, és suttyó.

Az állatorvosod marha okos lehet...gondold már át józan paraszti ésszel, nem kell hozzá diploma sem...szerinted miért nőtt a kutya farka? Mint írtam, NEM DŐL EL A KUTYA farok nélkül, de nagyon fontos szerepe van olyan dolgokban, mint pl. az ugrás. De gondolom erre is lesz valami jófej válaszod, hogy a Te kutyád tud ugrani is, és nem dől el a levegőben.

Neked miért van 2 karod? Miért nem vágják le, végülis egyel is egész jól ellennél. Egy kézzel is elél az ember.


"Egyáltalán nem kért meg titeket senki hogy válaszoljatok."

Erre most mit mondjak? :D

2010. júl. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
nem olvastam el amiket irtatok mert nem érdekelt. sok értelme nincs annak hogy ilyeneket irtok mert nem értek el vele semmit.Nem az én kutyám.Én csak besegítek. Azért nem csak az orvostól kérdeztem meg mert több véleményt akartam erről az egészről.De nem tudom hogy olvastok e de egyet értettem azzal hogy nem kell levágni a farkát meg kínzásnak számít. Minden nap könyveket olvasok és többet tudok meg. És az utolsó válaszolónak pedig hogy nem épp neki szántam a " nem kért meg titeket senki hogy válaszoljatok" választ hanem az olyanoknak akik rendes választ nem birtak írni. Ja és nem igazán értem egyik másikótok hogy lehet ilyen hogynem hogy segítenétek kijavítanátok a szavam ha vmit nem jól irtam inkább le hülyézitek vagy stb. és ennyi.
2010. júl. 10. 20:35
 27/28 anonim válasza:

Szia.

Én 65 ezer ft ért vettem a kis yorkimat úgy hogy volt farka és van is és törzskönyves.A Standard csak a fűl állítást írja elő és a farokvágást nem.Az ára csak akkor drágább ha van törzskönyved a picikhez.

2011. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Yorkie01 válasza:

Ha azert akarod eladni, mert nem kell annyi kutya akkor szerintem adj fel hirdetest. Nagyon sok gazdi akar Yorkit es biztos hamar elkelne. En is butasagnak tartom, hogy penzt akarsz erte kerni.


Megertenem, ha szulok torzskonyvezettek,van csaladfa, elso oltas, premium tap es ha elerkezik az ido illo adni egy kedvenc jatekot es egy kutyatakarot az alom es anya szagaval, hogy megkonnyitsd az elso napokat az uj tulajjal. 9 hetes kora elott ne add oda a tulajoknak, legalabb ezt a periodust tartsd be kerlek, mert nagyon fontos a szocializacio szempontjabol a kiskutyak eleteben az elso 8-9 het. Az elso oltasd is adasd be nekik es a fereghajtast se felejtsd el.


ha ennyit megteszel es premium tappal etetsz, valamint kialakitassz neki egy kedvenc jatekot es pledet akkor elkerhetsz annyit ami fedezi a kiadasaidat. en ugy erzem ez igy tisztesseges. Ha torzskonyvezettek a szulok es van csaladfad is akkor szerintem max 60-80. Elvegre nem vagy tenyeszto es nem tudod oket ugy megnevelni ahogy azt elvarjak.

2012. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!