Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhanyagolt kutyának (férjem...

Elhanyagolt kutyának (férjem rokonaié) hogyan segíthetek? Sosem sétáltatják, nem kapott oltást két éve, természetesen ivaros (kan).

Figyelt kérdés

Nagytestű kutya, 3 éves, sógorom szerezte, mert a gyerekek (kisiskolások) szerettek volna kutyát. Sógorom akkor anyósoméknél élt a családjával, azóta elköltöztek másik településre, de a kutyát anyósoméknál hagyták meghatározatlan időre, mivel még nincs kész a kerítésük. Anyósom eteti, ill. a férjem (a kutyakaját is ők veszik). A minap ki is szökött... :( Nagyon sajnálom a kutyát, így párszor elvittük a férjemmel sétálni, ill. megnéztem az oltási könyvét, és mivel láttam, hogy 2 éve járt utoljára orvosnál, oltani + féreghajtani is elvittük. Férjem már jelezte többször a testvérének, hogy foglalkozni kéne a kutyával, de eddig nem nagyon volt foganatja.



Én nagyon sajnálom, és szeretnék segíteni a kutyán. Azon kívül, hogy sétáltatjuk, amikor lehet (mi is másik városban élünk, kb. 20 km-re), ill. az alap állatorvosi ellátást biztosítjuk neki, mit lehetne még tenni? Látszik rajta, hogy majd meghal egy jó szóért, egy simogatásért, hogy vegye észre valaki. Nagyon szeretem az állatokat, és nagyon rossz ezt látni. :(



2019. máj. 20. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha tudod, vidd el magatokhoz. Az eredeti gazdit már nem érdekli, anyósodék pedig valószínűleg csak kényszerből tartják.
2019. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Össze akarsz veszni a családdal?
2019. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szeretnék összeveszni senkivel, de tényleg nagyon rossz ezt látni, és szeretnék segíteni a kutyán. De tudom azt is, hogy kényes téma ez a rokonsággal.
2019. máj. 20. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Vegyétek át a kutyát anyósodtól. A leírásod alapján egyébként is a férjed eteti, veszi neki a kaját, akkor ennyi erővel lehetne nálatok is a kutya, ameddig a sógorodéknál befejezik a kerítést. Már ha egyáltalán kell még neki a kutya...
2019. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, arra már én is gondoltam, hogy magunkhoz lehetne venni. Annyiból problémás, hogy társasházban élünk, bár van kis külön kertrészünk, amit el lehetne keríteni. A férjem nincs oda az ötletért, bár ő is sajnálja...
2019. máj. 20. 18:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg a másik, hogy mindketten ingázunk munkába, nekem két munkahelyem is van (3 város között ingázom), szóval az életmódunk nem a legalkalmasabb a mindennapos kutyasétáltatás szempontjából. Ugyanakkor mondjuk heti háromszor talán meg tudnám oldani így is a sétát, a semminél ez is több.
2019. máj. 20. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen rokonaim vannak. Szerintem a megoldás az lenne, hogy elvenni tőlük az állatot. Az is sokat jelent, hogy a kaját és az állatorvost biztosìtjàtok, de attól még ugyanolyan pocsék, àllattartàsra alkalmatlan emberek között él.

Én megpròbàlnék hatni rájuk, hogy sokba van a kutya, baj lehet belőle amiért nem oltják, ha megszökik és kárt tesz őket veszik elő stb.. Szóval megpròbàlnàm ràbeszélni őket, hogy hadd gondoskodjak én róluk, nekik ez nagy teher.

2019. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük a férjemmel: ő nem szeretné magához venni a kutyust, mert (1) nincs megfelelő udvarunk, a társasháznak közösen van egy kisebb udvara; (2) elvi okokból sem szeretné magához venni, mert neheztel a tesójára amiatt, hogy többször volt már olyan, hogy neki kellett a tesója hirtelen ötletei miatt vállalni a felelősséget.


Így most az van, hogy ha tudok, megyek, foglalkozom kicsit a kutyával, azóta ivartalaníttattuk is.

2019. aug. 21. 14:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg azóta én fizetem az élelmezését, rendelek neki prémium tápokat.
2019. aug. 21. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!