Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám allergiás a bolhanyál...

A kutyám allergiás a bolhanyálra és sebesre nyalja a lábát, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
2-3 éve kezdődött. A kutyám véresre nyalta a lábát. Elvittük állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy macskárol ugorhatott át az a bolha amelyiknek a nyálára alergiás a kutya. A doki pyassan kappszulát és oxycort sprayt ajánlott. A kapszulát beadjuk, a sprayt lenyalja, néha már hány tőle. Már volt olyan, hogy el kezdett pelyhedzeni rajta a szőr és egy éjszaka alatt véresre nyalta. Egyszerüen nem engedi, hogy begyógyuljon, mindig véresre nyalja. Vettünk neki műanyag gallért, egy nap alatt galyravágta. Tettünk rá szájkosarat azzal is felsértette (bőr és fém kosárral is). Tettünk a nyakára bolha és kullancs írtó, riasztó gyógyszert is. Most javasoltak egy injekciót Diprophos, ismeri valaki vagy tudna valaki segíteni?
2008. nov. 11. 14:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kentünk rá köröm virág krémet is, nem segített semmit :(
2008. nov. 11. 14:32
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Vagyis a kutyád 2-3éve bolhákal küszköd.Hmm..Szép élete lehet.Én azt ajánlom,hogy 100%-ig vágd/vágasd le kozmetikussal a kutyus szőrét,majd alaposan fürdesd meg,és szedd le az esetleg bőrön maradt bolhát.Ezt már régesrégen meg kellett volna csinálnod.Hagytad,hogy 2-3 évig a kutyádat agyoncsípdessék a bolhák?Én komolyan azon csodálkozom,hogy nem kapott el valami komoly,halálos kimenetelű betegséget.Amilyen hamar csak tudod szabadítsd meg a szőrétől.És nagyon vigyázz arra,hogy mégegyszer !NE! fertőződjön meg.Én mindenesetre szőrnyűnek tartom,hogy hagytad !!ÉVEKIG!! szenvedni......

/picic cutte/

2008. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyedül vagy ilyen hülye vagy van testvéred is?

Leírtam,hogy egy bolha nyálával kezdődött. A továbbinak semmi köze a bolhához. A kutyám nem bolhás. Rövidszőrű, a nyakában mindig ott van egy méregdrága bolhaírtó nyakörv, amire a doki azt mondta, hogy ez már ér valamit. Leírtam, hogy a nyakbőrére is szoktunk kenni bolha és kullancs írtó és riasztó gyógyszert(három havonta).

2008. nov. 11. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Akkor válaszold meg magadnak a kérdést te gyökér.

És ne mesél már be nekem,hogy 2-3éve egyetlen bolhája volt,és azóta nincs,de még mindig tart az allergia.Gondolkodj már teeeeee..Hány éves vagy?

/pici cutte/

2008. nov. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

35 éves vagyok! A sebet a kutya nem engedi begyógyulni(gondolom viszket ahogy minden befelé gyógyuló seb). Az alergia csak elinditotta a folyamatot. Eddig 3 állatorvos látta(segíteni egyik sem tudott). Az egyik azt mondta, hogy volt már ilyen problémával dolga, valahogy meggyógyult, de utána újra sebesre nyalta.

Ő javasolta, hogy szórjunk rá porcukrot. Be is száritotta a sebet, de a kutya éjjel szájkosárban is letépte a kötést(szájkosárral sokkal durvábban bántja a lábát, mint nélküle)és véresre nyalta a sebet. Egyszerüen nem tudjuk megakadályozni a kutyát abban, hogy bántsa a sebet.

2008. nov. 11. 15:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hibáztasd magad, mert abból itélve, amit irtál szerintem minden tőled telhetőt megtettél. Bárcsak tudnék segiteni, de nem tudok :( Esetleg csak annyi, hogy én az allergiámra Aloe Verát szedek minden évben egy dobozzal és egész évben semmi bajom és az anyámnak is segített, pedig o nagyon beteg volt, de a kutyusokra biztos más hatással van és biztos nem nekik találták ki :(
2008. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló (15:53) vagyok. Még annyi az eszembe jutott, hogy ha esetleg valami olyan szerrel kennéd be a sebet, aminek nagyon rossz íze és szaga van, valami ami irtózatosan büdös és persze használ is. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen, csak egy ötlet volt.
2008. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akármit kensz rá, lenyalja(tisztálkodás?).
2008. nov. 11. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Pici cutte vagyok.Azon gondolkodtam,hogy próbáljátok meg az injekciót,illetve esetleg ha létezik tabletta vagy ilyesmi vagy szirup avval próbálkozhatnátok.
2008. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gyurczy válasza:

A láb piszkálása nem csak a seb miatt lehet, hanem pszichológiai okokra is visszavezethető, ajánlom figyelmedbe Jan Ferell - Kutyapszichológia című könyvének 21. fejezetét.


A műanyag gallér fogyóeszköz, nálunk az első 3 napot, a második 3 órát tartott. A harmadikat ma délután, mikor nem leszünk itthon fogja széttörni (nem hiszem, hogy szándékos, csak gyengébb a gallér, mint a kutya).


Azt, hogy a kutya ne piszkálja a lábát csak közel folyamatos jelenléttel tudod megakadályozni, és az sem árt, ha falkavezérként tekint rád egyrészt azért, hogy szót fogadjon, másrészt hogy tűrje, hogy korlátozod abban, amit ő mindennél jobban akar az adott pillanatban.


Állatorvosunk a gallér alternatívájaként műanyag cserepet javasolt (természetesen olyat, ami ráfér a kutya fejére). Mi eddig nem mentünk el, de Power Tape-el biztosan ráerősítek a gallérra, nem bírja a mostani mínuszokat, rideg lesz, és ezért törik szét.


Megoldás lehet az is, ha bekötözöd a lábát, és a kötést fújod be rágás ellen ajánlott spray-al, hátha úgy nem bántja.

2010. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!