Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TACSKÓSOK, mi a helyzet a...

TACSKÓSOK, mi a helyzet a lépcsővel?

Figyelt kérdés

Mindenhol eltérőek a vélemények, ezért kérem csak olyan válaszoljon,akinek van tapasztalata fajtiszta tacskóval.

Van egy fél éves tacskófiúm,aki benti kutyus,viszont jó időben kiengedem a kinti kutyáimhoz.

Kertes házban élek,de az udvarra vezet 4 lépcsőfok,és volt aki azt mondta,hogy veszélyes,és volt aki azt mondta,hogy nem számít ez a 4 lépcsőfok. Mivel ki és be járkál,ezért többször megteszi ezt a pár ugrást, viszont a kinti 2 kis keverék kutyámnak sosem okozott gondot a lépcsőzés,pedig már ők bőven idősek, 14,és 10 évesek,szerencsére semmi bajuk nem lett tőle. Valaki tudna biztosat mondani?:)



2019. ápr. 26. 22:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaa,és az ágyamra is felugrál,nem tudom,hogy ez mennyire gond, mert az ágyam sem alacsony.
2019. ápr. 26. 22:09
 2/5 anonim ***** válasza:
14%

És akkor most mit tudsz csinálni?


SEMMIT!


Vagy: [link]

2019. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Építs rámpát
2019. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik tacskó bénul le, de gyakoribb náluk.Nekem 30 év leforgása alatt volt 2 tacskóm, akik sajnos így jártak, és egy keverék kutyám is.

Nálunk is a lakásból kimenet 4 lépcsőfok van.De nem biztos hogy emiatt volt, mert egyikőjük folyton felugrált a kerítésre, másik pedig,a keverék szalmabálákra mászott folyton.

Nem igazán tudtam én se megakadályozni.

Lehet rámpát csinálni, de lehet akkor is a lépcsőn fog járni.Azt teheted, hogy lépcső alján, tetején legyen zárható kis kapu.Ha kimegy udvarra, leviszed és kizárod.Fordítva is.Ne engedd, hogy egész nap ki-be szaladgáljon.Mást nem tehetsz, minthogy minimálisra csökkented a betegségre az esélyt.

2019. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaaaj, nem egész nap van kint.:) Hazaérek (14:30tól sosem hamarabb) akkor kiengedem,és akkor kiengedem,nyitva az ajtó,és néha lecsekkolja,hogy bent vagyok-e még a házban,ennyi az egész.Én is úgy gondolom,hogy nem szabály az,hogy a tacskónak (vagy bármilyen kutyának) betegnek kell lenni a sok lépcsőtől.Ha panelban élnénk, és laknék a 3. emeleten akkor evidens, hogy ölben hurcolnám,de így...: ) Nem tudom sajna megvalósítani a lépcső alatti akadályt,van egy beteg családtagom,aki nem figyel ilyenekre, és biztos vagyok benne,hogy ott baleset érné.A rámpán én is gondolkodtam,de szerintem akkor is a lépcsőt használná, már csak azért is..
2019. ápr. 27. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!