Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztőnek van valamilyen...

A tenyésztőnek van valamilyen joga vissza venni a kutyát tőlem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy állatorvosi rendelőben dolgozom asszisztensként és van egy tenyésztő pár akik rendszeresen járnak hozzánk. Az egyik kölyök kutyájuk szemét műtöttük és látták mennyire tetszett nekem a kölyök. Felajánlotta a férfi, hogy megvehetem 150 ezerért tőlük, de mondtam, hogy ennyit nem tudok rászánni még részletben sem. Ezután pár héttel később hívott a férfi, hogy van 2 másik kölyök akiknek nem teljesen jó a hátuljuk és ha kell valamelyik odaadja ingyen. Behozta az egyiket a rendelőbe megnézte főnököm, azt mondta még nem tudni pontosan jó vagy rossz lesz-e felnőttként, mert még kölyök és kinőheti, de nekem nagyon tetszett a kutya és azt mondtam szívesen elfogadom. Azt mondta a férfi, 1-2 hét múlva elvihetem, ha idősebb lesz. Letelt az idő, de nem jelentkeztek így elkezdtem érdeklődni utána. Azt mondták hasmenéses lett az alom, meg ilyesmi és 2 hétig legalább nem is tudtam semmit. Már kezdtem lemondani róla, amikor egyszer csak telefonált a férfi, hogy mehetek a kutyáért, annyi, hogy a chipjét és az oltásait fizessem ki. Elmentem, odaadta a kutyát a férfi, adtam neki egy 20-ast. Megkaptam az oltási könyvét is. Adásvételi szerződést nem írtunk, blokkot és számlát se kaptam. Ez mától számítva 4 héttel ezelőtt volt. Azóta nálam van a kutya, nevelgetem, nagyon megszerette az egész család. Oltásokat is kapott, az én nevemen van már tulajdonosként a chip is stb. Majd ma egyszer csak megjelent a nő a rendelőben, hogy mi az, hogy én 20 ezret fizettem a kutyáért amikor az 280 ezret ér és hogy vagy fizessem ki a 280 ezret vagy adjam vissza a kutyát... Ez mi? 1 hónap alatt már érzelmileg kötődés alakult ki a kutya iránt bennem, olyan mintha a gyerekem lenne, de 280 ezret nem tudok jelenleg kutyára szánni, részletben és egészben sem. Hogy képzelik ezt? Össze vissza beszélt a nő, azt mondta a férje azt állította a nőnek, én most, pár napja adtam csak a pénzt oda neki amikor a főtéren összefutottunk. Tisztában voltak vele, hogy nálam a kutya, mert 2 hete még érdeklődtek is utána, hogy van stb. Hogy lehet, hogy akkor még nem tudta a nő, hogy én mennyit fizettem érte? Azt mondta megvannak most szorulva és hogy a férje hülye hogy ingyen osztogat teljesen egészséges kutyákat stb. Én nem tudom most mit csináljak. Nem akarok fizetni és vissza sem akarom adni. Jogilag tehetnek valamit, vagy mit csináljak? Azon gondolkoztam, hogy ha bejönnek megint magyarázni telefonon felveszem a beszélgetést, de jó lenne tudni, kb hogyan állhatok ehhez a törvény szerint. Valaki tud segíteni? Nem szeretném elveszíteni a kutyám, de ennyi pénzem sincs. Hogy tehetnek ilyet? Hetekig húzzák, hogy odaadják, erre 1 hónap után visszaakarják kérni vagy kifizettetni?

2019. ápr. 1. 23:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
44%
Ha ingyen kapod akkor is kell egy átruházási papír. A bíróságon az semmit sem jelent, hogy ki mit mondott, max ha van minimum 2 tanúd! Ellenkező esetben a papír számít.
2019. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mond meg a szaporítónak, hogy ha pattog akkor az egész ügyet, a nevével, címével, adataival,...kirakod a Fosbúk valamennyi kutyás csoportjába, minden héten, amíg be nem csődöl! És felhívod a ReTekklub TV is!
2019. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
20-as, de van tanú. Ezt irta is a kérdező.
2019. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van esély, bíró függő!
2019. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%

Nekem kérdésem lenne: hogy tudja a tenyésztő bizonyítani, hogy az a kutya, akiről a törzskönyv szól, az az, amelyik a kérdezőnél van? Mindössze egy chipszám? Amit akárhonnan megszerezhet/leleshet? Odaadta adásvételi nélkül, akkor megállja a helyét az az állítás, hogy az a kutya a törzskönyvön szereplő kutya?

Tényleg nem tudom a választ, ezért kérdezem.

2019. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

"már érzelmileg kötődés alakult ki "


Pont erre apellálnak!

Én gyárilag iszonyatosan rosszul viselek mindenfajta zsarolást, bármilyen kapcsolatot képes vagyok 1 másodperc alatt felrúgni, ha meg akarnak zsarolni, szóval én lazán azt mondanám, hogy tessék akkor itt van, vidd vissza a kutyádat! Fizesd vissza a 20-ast, meg amit 1 hónap alatt ráköltöttem! 50-ért viheted a nyomorék kutyádat, amit ingyen osztogattál!

A rendelő környékére meg ne gyertek még egyszer, ha saját lábatokon akartok elmenni!

2019. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Elég undorító történet sajnos.

Nekem erről az jut eszembe, hogy mi egyszer a kutyánk műtétjének a kifizetéséről nem kaptunk számlát az állatorvostól. És pár év múlva, mikor felszámolták a cégét, akkor kerestek meg minket a behajtók, hogy azonnal fizessük ki a tartozásunkat. Mi köpni nyelni nem tudtunk, mivel akkor nem kaptunk számlát, így bizonyítani se tudtuk, hogy évekkel ezelőtt kifizettük azt a műtétet (100e volt ráadásul...) Az volt a mázlink, hogy megkerestük az állatorvost, aki legalább utólag korrekt volt, és elhitte nekünk hogy már fizettünk, és erről a felszámolóbiztost is értesítette.


Annyiban hasonló a ti sztoritok, hogy te hiába mondod hogy fizettél érte, ha az eladók ezt tagadni fogják. Akkor az ő szavuk van szembe a tiéddel. Az pozitívum lehet, hogy volt veled egy tanú is a "vásárláskor".

Tanú nem lehet családtag, úgyhogy nekünk még ez sem jött volna be, mert csak a család volt ott az állatorvosnál.

2019. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas ez az ügy. Igazából mást nem tudok hozzászólni, de nagyon érdekel hogy mi lesz a vége. Sajnos senkiben nem lehet már megbízni, az ember azt gondolná, hogy egy "tenyésztő" az állatorvosával és az asszisztenciájával nem meri eljátszani ezt, aztán mégis...
2019. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Teljesen kivan akadva az egész rendelő a nőn. Ma nem jelentkeztek és nagyon felszívtam magam, elmegyek akár bíróságig is ezzel az egésszel. Szerencsére mindenki mellettem áll, több tanum is van, akik mellettem állnak, hogy ők kijelentették kapuk tőlük kutyát. Arra gondoltam, hogy igazából mivel nem adtak számlát, kb mondhatnám azt is hogy kifizettem a kutyának a teljes árát. Bizonyítsák be, hogy nem fizettem ki.
2019. ápr. 2. 21:15
 30/35 anonim ***** válasza:

Jól teszed kérdező, ne hagyd annyiban!

Akár rágalmazásért is feljelentheted a p.csát.

2019. ápr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!