Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyamenhelyen örökbefogadás...

Kutyamenhelyen örökbefogadás esetén szokás valamilyen "pénzadományt" adni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy annak örülnek, hogyha örökbe fogadok, és ezért ingyen vihetem el a kutyust, de gondolom az illem úgy akarná, hogy egy jelképes összeget adjak... mint szülésnél az orvosoknak a hálapénz vagy nem tudom...


Azoktól kérdem akik fogadtak már örökbe! Ti adtatok valami jelképes összeget, vagy ez nem szokás?


2018. márc. 4. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Az oltás, ivartalanítás árát szokás.
2018. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ingyen nem igazán adják ki a kutyákat. Legalábbis ismeretségi körben akik eddig örökbe fogadtak 5 ezer ft-ot kértek vkitől 15 ezer ft-ot.


De egyébként ha bele gondolsz ez nem sok.


Én ha örökbe fogadnék,kifizetném amit kell ha mégis ingyen adnák oda akkor is minimum egy zsák kutyatápot adnék cserébe.

2018. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. márc. 4. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk 5000ft-ot kértek, meg adtunk 15kg kutyatápot.
2018. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nemrég fofadtunk örökbe. Mindem menhelyen, amit néztünk fel volt tüntetve mennyi pénzt kérnek. Jellemzően 5-15 ezer ft között. Ezen felül még lehet persze adni, nagyon örülnek neki. Vagy ha nem pénzt valamilyen adományt vinni pl. kutyakaját, bolhacseppet, tisztítószereket.
2018. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi 2 ivartalanított felnőtt szuka kutyát hoztunk menhelyről (Zala megye), itt nem adnak ingyen kutyát (de szerintem máshol sem). 5.000 ft az ivaros kan (ha jól tudom ivartalanítási szerződéssel fogadható örökbe), 15.000 az ivartalanított szuka - ebben minden benne van: oltások, ivartalanítási költség, chip. A kölyköket is ivartalanítási szerződéssel lehet örökbe fogadni, illetve természetesen az oltási programot is az új gazdinak kell állni.
2018. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én önkéntes sétáltató voltam az egyik menhelyen. Egyik szomszédomnak így lett egy középkorú kutyusa. Azóta is hálás érte, hogy elvittem oda őket, hogy cselekedtem, és beszéltem. Ennek már 2 éve. A kutyus nagyon boldog.

Tőle 10ezer forintot kértek. Ivartalanítás, és chip árát.

2018. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!