Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztőnek van valamilyen...

A tenyésztőnek van valamilyen joga vissza venni a kutyát tőlem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy állatorvosi rendelőben dolgozom asszisztensként és van egy tenyésztő pár akik rendszeresen járnak hozzánk. Az egyik kölyök kutyájuk szemét műtöttük és látták mennyire tetszett nekem a kölyök. Felajánlotta a férfi, hogy megvehetem 150 ezerért tőlük, de mondtam, hogy ennyit nem tudok rászánni még részletben sem. Ezután pár héttel később hívott a férfi, hogy van 2 másik kölyök akiknek nem teljesen jó a hátuljuk és ha kell valamelyik odaadja ingyen. Behozta az egyiket a rendelőbe megnézte főnököm, azt mondta még nem tudni pontosan jó vagy rossz lesz-e felnőttként, mert még kölyök és kinőheti, de nekem nagyon tetszett a kutya és azt mondtam szívesen elfogadom. Azt mondta a férfi, 1-2 hét múlva elvihetem, ha idősebb lesz. Letelt az idő, de nem jelentkeztek így elkezdtem érdeklődni utána. Azt mondták hasmenéses lett az alom, meg ilyesmi és 2 hétig legalább nem is tudtam semmit. Már kezdtem lemondani róla, amikor egyszer csak telefonált a férfi, hogy mehetek a kutyáért, annyi, hogy a chipjét és az oltásait fizessem ki. Elmentem, odaadta a kutyát a férfi, adtam neki egy 20-ast. Megkaptam az oltási könyvét is. Adásvételi szerződést nem írtunk, blokkot és számlát se kaptam. Ez mától számítva 4 héttel ezelőtt volt. Azóta nálam van a kutya, nevelgetem, nagyon megszerette az egész család. Oltásokat is kapott, az én nevemen van már tulajdonosként a chip is stb. Majd ma egyszer csak megjelent a nő a rendelőben, hogy mi az, hogy én 20 ezret fizettem a kutyáért amikor az 280 ezret ér és hogy vagy fizessem ki a 280 ezret vagy adjam vissza a kutyát... Ez mi? 1 hónap alatt már érzelmileg kötődés alakult ki a kutya iránt bennem, olyan mintha a gyerekem lenne, de 280 ezret nem tudok jelenleg kutyára szánni, részletben és egészben sem. Hogy képzelik ezt? Össze vissza beszélt a nő, azt mondta a férje azt állította a nőnek, én most, pár napja adtam csak a pénzt oda neki amikor a főtéren összefutottunk. Tisztában voltak vele, hogy nálam a kutya, mert 2 hete még érdeklődtek is utána, hogy van stb. Hogy lehet, hogy akkor még nem tudta a nő, hogy én mennyit fizettem érte? Azt mondta megvannak most szorulva és hogy a férje hülye hogy ingyen osztogat teljesen egészséges kutyákat stb. Én nem tudom most mit csináljak. Nem akarok fizetni és vissza sem akarom adni. Jogilag tehetnek valamit, vagy mit csináljak? Azon gondolkoztam, hogy ha bejönnek megint magyarázni telefonon felveszem a beszélgetést, de jó lenne tudni, kb hogyan állhatok ehhez a törvény szerint. Valaki tud segíteni? Nem szeretném elveszíteni a kutyám, de ennyi pénzem sincs. Hogy tehetnek ilyet? Hetekig húzzák, hogy odaadják, erre 1 hónap után visszaakarják kérni vagy kifizettetni?

2019. ápr. 1. 23:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
A pasassal beszélj ne a nővel, vele bizniszeltél, az asszonnyal rendezze ő a vitáját.
2019. ápr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem vádolhat semmivel, mert nem tud bizonyítani semmit.

Bizonyítsa már be, hogy nem fizettél. Nem írtatok papírt. A törzskönyv meg olyan dolog, hogy én is tudok írni egy törzskönyvet itthon a szomszéd kutyájáról, és akkor becsengetek, hogy Morzsiért jöttem, ide vele.

Jó, nyilván túlzok, de érted.

Sehol a vikágon nincs olyan, hogy az eladó visszakér valamit, mert előzőleg nem kért érte eleget. Ez nem indok, még akkor sem, ha van papír az adás-vételről. Itt még az sincs.

Nyugodtan pattogjanak, te meg mondd meg nekik, ha tovább fenyegetnek, akkor kihívod a rendőröket, mert ez zaklatás.

2019. ápr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Neked nincs vaj a füled mögött, teljesen megnyugodhatsz.

Ha legközelebb keres a nő, mond meg neki tökéletes nyugalommal, hogy a kutyát a férjétől vetted(!) a vele megbeszélt áron. Ha nem ért egyet a kutya árával, akkor azt nem veled, hanem a férjével kell letisztáznia, neked ehhez nincs közöd.

2019. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy szaporítók. Ha tovább zaklat a nő, akkor mondd neki, hogy jobb, ha nem ugrál, mert ráküldöd a hatóságokat és az állatvédőket.
2019. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

A doktor végig hallgatta ahogy megbeszéltétek a részleteket a hapsival?

Mert akkor ő tanúsíthat mindent, ha odáig fajul.


Mikor mentél a kutyáért, vagy beszéltetek róla, nem volt jelen a nő?

2019. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
92%
Igazából a kutyával is kicseszés, ha ide-oda rángatják.
2019. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy szaporító.

Sok olyan kennelről tudok, akik azért működnek még, mert ismerősök vannak mindenhol. A tenyészszemléken is és törzskönyvet is kapnak úgy, hogy sokszor nem is azok a szülők, akik bele vannak írva a könyvbe.


A kiskutyát természetesen nem vehetik el.

2019. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
74%

"Adásvételi szerződést nem írtunk, blokkot és számlát se kaptam. Ez mától számítva 4 héttel ezelőtt volt. Azóta nálam van a kutya, nevelgetem, nagyon megszerette az egész család. Oltásokat is kapott, az én nevemen van már tulajdonosként a chip is stb"


Elvileg így nem szólhat hozzád, ugyan akkor a TK-t abban a pillanatban a te nevedre kell íratni mint gazda ahogy hozzád kerül a kölyök. Amennyiben ez nem történt meg vagyis a tulajdonos átvezetés, elméletben hivatalosan még a tenyésztőé az állat főleg úgy, hogy szerződés nem született, mivel a TK-n csak az ő neve szerepel. Mivel asszisztens vagy tudnod kéne, hogy a Chip hivatalosan nem alkalmazható a kutya tulajdonosának igazolására.

2019. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

18, tehát akkor hogy kerülhetett a kérdezöhöz az állat?

Ellopta: miért nincs feljelentés?

találta: visszakövetelhetik, de a felmerült költségeket meg kell téríteni.

Feketén megvásárolta? Érdekelni fogja a navot, hogy ez hogy történhetett meg.

Technikailag ajándékba kapta (és csak a chip+oltást téritette) (ez történt a valoságban. Vannak tanuk a dologrol, ajándékot nem lehet visszakövetelni - a biroságon még a kérdező perelhet, hogy miért tartották vissza a törzskönyvet.

2019. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
14%

Jogilag, sajnos ebben az esetben a tenyésztőé az állat. Nem írtak adásvételi szerződést. :(

Ez olyan, hogy te vehetsz tőlem egy telefont de ha nem írunk adásvételit és nincs tanú mondhatom azt később, hogy elloptad. Ezáltal a pénz is az enyém és a telefon is megmarad. Mivel nincs róla papír. Genyó és gerinctelen dolog lenne? Igen az.... de a mai világban ez kit izgat?

Borzalmas, de a kutya tulajdonosi átruházása ugyan olyan mint bármely más tulajdon átruházás. Ebben az esetben a törzskönyv a mérvadó. A törzskönyvön ha nincs átírva vagy beregisztrálva mint tulajdonos, és adásvételi sem született a kutya még mindig a tenyésztőé, mert egyedül az ő neve szerepel az egyetlen bizonyító erejű okiraton ami a törzskönyv.

2019. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!