Hagy kérdezzem meg, ki mennyit setaltatja napi rendszerességgel a kutyáját?
Akinek családja, gyereke, munkája stb van (8oras plusz utazás) hogyan fér bele kétszer másfél óra?
Évek óta szeretnénk kutyát én is, a gyermekeim is. De természetesen felelősen. Járunk menhelyre sétáltatni, támogatjuk őket táppal, pénzzel. A menhely összeállított egy leírást "belefer e a kutya az életedbe" címmel. Ott napi legalább kétszer másfél óra szerepel. Ezt biztosan belatom, nincs ennyi szabadidőnk hétköznap. Egyébként kirándulós, menős család vagyunk, a gyerekek 5-8 és 11 évesek. Bár családi házban élünk, a kertünk zsebkendőnyi, cca 40nm és egyébként sem kertben tartanánk. Azt nyilván felmértuk, hogy nagy mozgasigenyu kutyát nem választanank. Elsősorban nem kölyköt szeretnénk, hanem felnőttet szukat és mentvényt.
Költözni mostanság nem fogunk.
A gyerekek egyedül nem setaltathatják én úgy gondolom.
Engedjük el a kutya kérdést amig a gyerekek nagyobbak nem lesznek? (bár a kamaszok meg már kevesebbet vannak itthon) Vagy kevesebb séta is elég lehet e?
Hogyan van ilyen sok családnak kutyája, mindenki raer ennyit foglalkozni vele?
Ahol én önkénteskedem, nem előfeltétel, hogy napi 3 órát foglalkozz az örökbefogadott kutyával.
Minden kutyát más és más feltételekkel lehet örökbefogadni, van aki csak lakásba mehet, van aki nem mehet gyerek vagy másik kutya/állat mellé stb.
Hacsak nem egy fél éves nj-staff mixet akarsz befogadni, szerintem egy átlag menhely nem írja majd elő a napi több óra sétát.
Nálunk Apum és 2 tesóm segít a sétában, így kb.napi 1*1,5 óra megvan. Én azt gondolom, hogy ez nagy mozgásigényű kutyának kell. Például vizslák, malinois, border collie, azoknál is inkább a 3-4 év alattiaknak. Persze a foglalkozás mértékétől is függ. Egy 1,5 órás mezőn futkározós, bandázós sétától egy óra alatt kidől egy közepes mozgásigényű kutya. Nyilván egy tömb körül pórázon sétálós sétától max.egy mopsz vagy francia bulldog fáradna el.
Szerintem egyébként ez túlzás. A legtöbb kutyás nem sétál egy nap ennyit, főleg ha melette családja, 8 órás munkája van. Én egyébként másik menhelyet választanék, nekem ez elég irreális, "fotelállatvédős" hozzáállás. Szóval szerintem ha a napi min.1 óra sétát meg tudtok oldani, akkor hajrá :) és dícsérendő hogy menhelyről hoztok kutyát :)
Én kb.10 éves korom óta sétáltatom egyedül a család kutyáját, szóval azt gondolom a 11 éves tudná egyedül. Persze kutyától is függ.
Nem az eloirassal van a baj, hanem hogy ez valóban így van e, tehát valós elvaras hogy minden kutyafajta napi két másfél órás setat igényel?
Értem én, ha igen, csak akkor legközelebb nyugdíjas éveinkben lesz kutyánk
Kistestűt válasszatok, azok közül se a virgonc fajtákat, ne terriert és hasonlót, hanem inkább ölebszerű békés, nyugodt kutyust.
Nekünk törpe uszkárunk volt, és soha nem akart hosszasan sétálni. Csak ha mindannyian mentünk az egész család ki a telekre például, akkor volt kedve neki is jönni természetesen. Általában velem sétált, én akkor még kiskamasz, majd nagyobb, aztán felnőtt lettem, és ezek mind egészségügyi séták voltak, elvégezte a dolgát, aztán már iparkodott is fel a lakásba, húzta a pórázt a ház irányába, ahol laktunk, nem akart másfelé menni felfedező útra, egyálalán nem érdekelte más dolog a környezetében, csak az, hogy minél hamarabb hazajusson.
Ha a napi minimum 1 óra sétát biztosítani tudjátok és egy már felnőtt, kisebb mozgásigényű, nyugodtabb kutyát választottok, akkor hajrá.
Én napi 2 órát sétálok a munkakutyámmal, emellett persze van otthoni fárasztás és edzés. Ezt csak azért írtam, hogy lásd, egy nyugis családikutya tökéletesen érzi magát fele ennyi mozgatástól is.
Meg kell találni azt az ebet, aki illik az életviteletekbe.
Egyedtől függ mennyit kell velük sétálni.
Azért lehet feltétel,mert amúgy ha nincs lefárasztva akkor rombolni is képesek.
Egy 2-3 éves felnőtt kutyát választotok aki nyugodtabb,kisebb energia szintű akkor napi 1-1,5 óra séta bővel elég egyszer, aztán hétvégén vagy szünetekben meg mehettek többet is.
Viszont kistestűek sokkal pörgősebbek kis méret nem féltétlen jelenti azt,hogy napi fél óra sétával beérik.
Menhelyről már felnőtt kutyust fogadtok örökbe ott már tudják mennyi foglalkozás kell egyes kutyáknak.
Pl. lakótelepeken, társasházaknál aki lakásban tart kutyát, jó ha 2x leviszi 10percre egy nap! És döbbentes mennyi ebből a nagytestű kutya! Na ez felelőtlenség! Tapasztaltam.
Ha nektek van kertetek már alapból többet mozog, mint egy panellakó kutya.
Ha napi 2-3x fél órára még ki is viszitek pl reggel-délbe-este tökéletes egy kisebb vagy közepes termetű ebnek.
Én 12 évesen kaptam az első kutyámat saját felelősségre. Sikerült a legszerencsétlenebb kutyát kiválasztanom a sintértelepről. Csorikám olyan sovány volt plusz évek óta egy ketrecben élt, ahol az 5kilós kutyák terrorizálták, ő meg egy megadó típusú, bátortalan kis szuka kutyus volt, fele akkora súllyal, aminek lennie kellett volna és amennyi most már van.
Az elején 15 perc séta után elfáradt, evéskor pedig 4 szem táptól "jóllakott". Lassacskán erősödött, ma már idős(bár akkor sem volt fiatal, 5 éves), nyáron csak kora hajnalban hajlandó sétálni meg éjjel játszani, amúgy egésznap döglik, viszont hűvös, szeles, havas, hideg időben reggel minimum másfél óra, este legalább 2 és még van ereje játszani meg ugrálni a fejemen. De ehhez leginkább én szoktattam, ha eleve nem viszem többórás sétákra, akkor úgy szokja meg.
Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy ahogy szoktatod úgy igényli majd, de egy menhelyes kutya már annak örül, ha egyáltalán foglalkoznak vele és néha kiviszik mászkálni.
Szerintem elegendő, ha egy nap egyszer elviszitek(az se baj, ha kétnaponta 1x) 3/4-ed órára és a gyerekek labdáznak vele a kertben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!