Miért álvemhes minden tüzelés után a kutyám?
Egy tacsiról van szó.A mensijét kővető pár hét után általában jelentkeznek nála az álvemhesség tünetei. Már voltunk dokinál is, kap rá egy Galostop nevű gyógyszert. A doki szerint az álvemhesség nem hormonális, hanem a kutyus fejében dől el.De hát nem így tűnik...
A szeptemberi tüzelését követően bíztunk benne, hogy nem fognak jelentkezni a tünetek... De nem volt ilyen szerencsénk. Nem szeretjük gyógyszerezni sem szegényt.Fialtatni sem akarjuk.
Nektek mik a tapasztalataitok?
Ne gondolkozzatok, hanem vigyétek el. A sok álvemhesség előbb utóbb gemnyes méhgyulladást eredményez, akkor már sokkal kockázatosabb lesz a műtét, mint most. A kutyának tesztek jót vele, ha elviszitek.
Ja, és váltsatok dokit.
Az álvemhesség tulajdonképpen még a farkasoknál alakult ki. Amikor az egyik szuka vemhes lett, akkor több szuka is álvemhes lett (együtt elő nőstények nemi ciklusa egymáshoz igazodik). Így a kölykölek nem csak az anyának kellett nevelnie, szoptatnia, hanem besegítettek az álvemhes szukák is.
Nem tudom, hogy mennyire értesz a biológiához ezért nem részletezem, de az a lényeg, hogy ilyenkor felborul a hormonrendszer. Ennek előbb-utóbb gennyes méhgyulladás lesz a vége, ami egy életveszélyes állapot.
Azt is tudni kell, hogy minden állat más és a hormonrenszer összefüggésben van az idegrenszerrel és az immunrenszerrel is. Ha az egyikbe belenyúlnak, akkor lehet változás a másik kettőben is. De ezek a folyamatok még nem/nem teljesen ismertek. Az én két kutyám pl semmit sem változott azóta. Mérlegelni kell a dolgot, vagy félsz attól, hogy megváltozik a kutya (ami azért nem túl gyakori, de előfordul), vagy megkockáztatod, hogy előbb-utóbb gennyes méhgyulladása, petefészek cisztája/daganata, emlődaganata legyen (amikre számíthaszt, ha már többszőr is álvemhes volt a kutya).
Tényleg az volna a legjobb, ha ivartalanítva lenne a kutyus. 2 nap alatt túl lenne a műtéten és nem lenne a továbbiakban ilyen gondja.
Sajnos ott, ahol ilyen gyakori az álvemhesség, szinte borítékolható a gennyes méhgyulladás és/vagy az emlődaganat. Az előbbit ha nem veszed azonnal észre, 1-2 nap alatt elpusztul bele a kutyus. Gennyes méhgyulladásnál azonnal műteni kell, de sokkal nagyobb a műtét kockázata, mint ha simán csak egy nyugalmi állapotban történik az ivartalanítás.
2 ivartalan kutyám és 2 macskám van. Teljesen rendben vannak, semmit nem változtak a műtét után.
Gondold át, hogy orvost váltasz, ahogy már javasolták. Gyógyszerezni egy kutyát ahelyett, hogy már rég javasolta volna a műtétet nem túl bizalomgerjesztő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!