Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyire esik rosszul,...

Nektek mennyire esik rosszul, ha nem simogatja meg valaki a kutyátokqat vagy nem áll le vele játszani, amikor a kutya ezt igényli?

Figyelt kérdés

Van kutyám, és nem igazán szeretem póráz nélkül sétáltatni (de futtatón hosszú időre elengedem), szóval nekem nincs ilyen, hogy mástól kéri a cirógatást, a futtatón meg nem is törődik a többi gazdival.


Viszont van egy férfi (nem szoktunk beszélgetni, azon kívül, hogy tudom, mi a kutyája neve, semmit nem tudok róla), aki merészebb, ő póráz nélkül sétáltatja a kedvencét, aki így mindig odajön hozzám amikor kutya nélkül vagyok (pl megyek haza a munkából), érzi rajtam a kutyákat és várja tőlem a simit.


A gond ott van, hogy nem mindig van időm (és minimum 5 percig el szoktam lenni a simogatással, mert a kutyus mindig kér még simit :) ), van amikor rohanok haza vagy szimplán tele van mindkét kezem és nem kezdem el simogatni a kutyust; olyankor a férfi rám szól, hogy simogassam meg a kutyáját. Lelkiismeret furdalásom van, mert tényleg sietnék és nemet kell mondani vagy gyorsan adok egy kis simit és a kutyus így nem kaphatja meg tőlem azt, amit kérek. Viszont a férfinek is rosszul esik és hangot is ad annak, hogy nem szép tőlem, hogy így lerázom őket.


Nektek is ilyen rosszul esik, ha valaki az utcán azt mondja, hogy nem simogatja meg a kutyátokat, amikor az kéri tőle a simogatást?



2018. okt. 25. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ugye most viccelsz?

1.az én kutyámat nem simogathatja a családtagokon kívül senki,nem öleb

2.szerintem a pasi részéről ez csak egy próbálkozás.nem azt akarja hogy a kutyát simogasd,hanem hogy több időt tölthessen veled

2018. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert kb egy betűt nem beszélünk olyankor. Megérteném, ha ott tartana és csacsogna, de azon kívül, hogy rám szólogat, hogy simogassam a kutyáját, semmit nem mond, meg én se neki.
2018. okt. 25. 14:46
 3/9 A kérdező kommentje:
És ilyenkor a kutyust is sajnálom nagyon, mert kéri a simit és nem adom meg; de tényleg muszáj olyankor elsietnem vagy tényleg nem tudok megállni hosszabb simogatásra :(
2018. okt. 25. 14:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig itt mas van a háttérben. Ez az egesz magában csak egy röhej hogy rosszul esik neki hogy nem simogatod a kutyáját.
2018. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
36%
Miért esne rosszul? Nem a kutyám a világ közepe. A szüleimnél lévő elég távolságtartó, nem megy oda idegenekhez de a menhelyi hajlamos a szimpatikus emberekhez odamenni és pacsit kérni. Tény hogy ezt csak engedélyre teszi meg, szóval ha csak úgy bele akar mászni valaki intim szférájába, már akkor szólok neki és visszajön. Akkor engedem ha a látogató mondja hogy hadd simogassa már meg, de olyankor is szólok hogy csak ha szépen leül, különben örömében képes feldönteni az embert. Szóval én kifejezetten ellene vagyok annak hogy random ember simogassa a kutyát, nemhogy haragudjak ha nem teszi meg.
2018. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten örülök neki
2018. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyósom ilyen. De én nem simogatom a neveletlen kutyáját, ezért a fiára parancsol rá (persze mézesmázosan, hogy jaaj simogasd már meg..).
2018. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is sőt... Az olyan hogy a kaját is 0-24be kérné még se kap mer meg van a napi adag és az időpont. Amúgy a kutyám van itthon simogatva ha valaki szimpi neki és az a valaki nem akarja megsimogatni hát ne simogassa. Attól szoktam ideges lenni ha a kutya nem akarja a simogatást az emberke meg igen és ritig hiába szólok csak másik rá a kutyára.
2018. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem régebben volt kutyám, én nem szerettem, ha az emberek össze-vissza simogatták, nyalták, falták. Ahogy észrevettem a kutyámnak sem tetszett. Szerintem nem jó, ha mindenki megáll melletted és kérdezgeti, hogy megsimogathatja-e. Menjenek állat simogatóba ;D
2020. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!