Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyust, meddig érdemes...

Kinti kutyust, meddig érdemes benn tartani ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

A jövőhéten visszük ivartalanítani a szuka kutyusom, azonban sajnos kinti kutya. A szüleim szerint nem való bentre (ebben nem értünk egyet). Abban egyeztünk meg, hogy a műtét éjszakáján bent lehet, azonban szerintem ez kevés.

Tudnátok érveket sorolni, hogy miért lenne jobb abban a pár napban inkább bent tartani, mint kint.

Próbáltam meggyőzni őket azzal, hogy kint belemehet a por, föld kosz stb a sebébe, ráadásul elég ugrálós így jobban odatudnánk figyelni rá.

Apu ellenérve az ,hogy ugatni fog bent, és nem tud majd tőle aludni napközben (éjszakás lesz). Amúgy alapból sem szereti annyira ezt a kutyát. Azt is próbáltam felhozni érvként, hogy mivel én fizetem a műtétet, nekik csak annyi lenne a dolguk, hogy abban a pár napban beengedik.



2018. okt. 23. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
1%
Ne vidd ivartalaníttatni. Egy szuka egy évben kétszer pár hétig tüzel. Akkor kell elzárni, és kész.
2018. okt. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképp vidd ivartalanítattni! Bár a leírásból látom, hogy normálisan állsz a dolgokhoz és nem vagy az első válaszoló szintjén
2018. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdés nem az volt, hogy elvigyem-e ivartalanítani vagy sem,hanem az, hogy hogyan győzzem meg a szüleimet,hogy pár napig benn kell tartani.

Egyébként költhetném másra is az ösztöndíjam, de nem teszem mert ez fontosabb.

2018. okt. 23. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Az ivartalanítással sok betegség (pl gennyes méhgyulladás) és a nem várt szaporulatok megelőzhetők.


Szerintem varratszedésig, addig úgyis figyelni kell hogy ne bántsa a sebet

2018. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Az enyém is kinti, műtét után viszont itt bent volt.

Egyrészt igen, bele fog ülni a kosz, a por, aminek nagyon nem kellene. Szerencsére a bogaraktól már nem kell félnetek, légyszezonban rámehetnek a sebre...

A másik indok pedig a hideg. Le lesz borotválva a hasa, könnyen felfázhat alulról, bármilyen szívós kutya egyébként. Lehet, hogy az altató hatása ki sem megy egy nap alatt, mi pl. úgy jártunk. 2-3 napig nem is evett, csak aludt, elfeküdt a bent elkészített helyén, ilyenkor jót tesz nekik a meleg is, mert leesik a testhőjük.

Az is teljesen helytálló hogy nem ugrabugrálhat felügyelet nélkül.

Próbáld meggyőzni őket. Nem biztos, hogy baja lesz kint, de ilyenkor olyan kis védtelenek...

2018. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó kettőnek köszi, hasznos volt :)
2018. okt. 23. 13:03
 7/8 Metionin ***** válasza:
Mondd hogy az állatorvos adta utasításba ezeket amiket már fölöttem is írtak. Esetleg nyomtasd ki valahonnan, hátha annak jobban hisznek. Varratszedésig jó lenne bent tartani.
2018. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valahogy ki kellene könyörögni azt a legalább másfél hetes bentalvást, a szuka ivartalanítása nem játék. Komoly, nagy hasi műtét, ahol bizony felnyitják a hasfalat, kiemelnek nem kevés dolgot, és egy jókora varrat marad a kutya hasán. Amit persze védeni, ellenőrizni, esetenként kenegetni kell (az én szukám full lakáskutya, az ivartalanítás utáni két napig nem aludtam miatta semmit. Folyamatosan a sebet néztem.). Mivel altatják, 1-2 napig vagy tovább brutál kába, elesett lesz. Az enyém nem evett, nem ivott, csak aludt a takarója alatt.

Veszélyes, ha felügyelet nélkül marad; az altató elmúlta után kirághatja a sebet, kiszedheti a cérnát, elfertőződik a seb és megint lehet menni a dokihoz.

A sebbe kerülő kosz, szennyeződés szepszist is okozhat, ami bizony elviheti a kutyát, viszonylag hamar.

Valahogy vedd rá a szülőket, ha szeretik, ha nem.

2018. okt. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!