Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kedvenc játéka...

A kutyám kedvenc játéka nagyon hamar szétmegy. Mással nem szívesen játszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy fajta labda, amit nagyon nagyon szeret. Sípbiztos, azaz, ha a síp megadja magát belülre esik, és nem tudja lenyelni. Amúgy nem egy gagyi gyenge labda, de a kutyám 1 nap alatt legyalázza. Másnapra nem sípol, és szomorúan néz, hogy elromlott. Ettől függetlenül nyúzza tovább. Napi szinten több órán át. A labda a sok fognyom mentén elkezd lukadni, aminek az a hátránya, hogy beleakad a kutyám foga.

Amikor ezt észrevettem őrült keresésbe kezdtem, hogy vegyek neki mégegy olyat. Az ég adta világon sehol nem lehetett kapni, illetve rendeli sem. Ahol lett volna, ott épp nem volt raktáron. Kapott másfajta labdát, elvolt vele úgy kb 2 órát azóta is "porosodik". Hiába sípolok vele, hiába próbálok vele játszani egyszerűen nem kell neki. Aztán nagynehezen tudtam rendelni, közben hetek teltek el. Próbáltam több labdát, szinte mániákusan az összes féle fajta labdát kötelet karikát megvettem, de kenhettem a hajamra. Mikor megérkezett az új ugyanolyan labdája elmondhatatlanul boldog volt. Játszott sípolt szaladgált ugrált örömében. Csak a labda pár napra rá szintén "elromlott" , majd a folytonos rágásától lukadni kezdett. Akkor volt 2 ugyanolyan lukas labda, ami a kedvence volt. Közben kaptunk barátnőmtől pár játékot próba szerűen, hogy na majd ő hoz olyat, ami jó lesz neki. Nem sikerült. Szóval van egy csomó játékunk, amit szerintem majd egy menhelynek fogunk adni. A lényeg a lényeg, hogy azóta kapott még 2 ugyanolyan labdát (az utolsót tegnap), és már nem sípol. Még nem lukas, de viszi mindenfele magával.

Ha igazából a kutyám kedvébe szeretnék járni, akkor 3 naponta vehetnék neki egy új ugyanilyen labdát.

Mit tegyek? Más nem kell neki, ezeket meg lukadásra bírja pár nap alatt, ami a kukába kényszerül, mert nem akarom, hogy beleakadjon a foga egyszer komolyabban.

Lehet, hogy túlbonyolítom, mert ez csak egy labda, de nem hiszitek el mennyire boldogan játszik vele.


2018. okt. 18. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Sima elhasznált teniszlabdák is teljesen jók kutyának.
2018. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van olyanja is kettő darab is. Azt is havonta 5 percre veszi a szájába. Inkább a lukas kedvencét cipeli nyúzza, mint bármi mással játszon.
2018. okt. 18. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen előtte állandóan, azért "romlik" el. Ez legyen neki jutalom. Játsszon vele felügyelettel és akkor is szépen, ha durvul vele, akkor vedd el. Motiválni is nagyon jól lehet vele, pl ha új dolgot tanultok, vagy jól viselkedik, utána add oda neki kicsit játszani és hamar összeköti a két dolgot.
2018. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy :)
2018. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!