Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kutya?...

Miért nem eszik a kutya? Milyen hamar áll át a szervezete az új etetési formára?

Figyelt kérdés

Néhány napja volt egy kérdésem, ahol leírtam, hogy nyersről váltanánk tápra a kutyával. Végül a Carnilove mellett döntöttem.

Viszont a kutya nem igazán akarja enni. Megszagolja, aztán lefekszik. Ha kicsit tukmálom, adok neki egy két szemet akkor van, hogy elkezdi enni, de látszik, hogy nem él-hal érte. Kb 1 hete váltottunk, volt, hogy magától is megette, de nem úgy veti rá magát mint kiskorában mikor még tápoztunk. Jutalomfalatnak elfogadja egyébként, nem tudom, hogy az ízzel lehet-e baja, vagy csak sztrájkol.

Sajnos hajlamos fogyásra, vékony kamasz kutya, nem szívesen hagynék ki neki egy étkezésnél többet.

Különben lassan kezd átállni, kis hasmenése volt, illetve szellentett elég sokat a napokban, de gondoltam (azaz remélem :D) ez normális és az új étrend miatt van. Szerintetek hagyjak neki időt, és beletörődik, hogy mostantól ezt kell ennie? Nem szívesen váltanék tápot már most, nem is hinném, hogy jót tenne, de ha később sem eszi lehet, hogy kipróbálunk mást.



2018. aug. 29. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha új tápra váltotok elöször keverjétek bele az előző kajájába és fokozatosan adjátok. Lehet több tápot is kipróbálni melyik amiért ölni tudna. Nekünk a lazacos íz jött be. Illetve én főzök mellé még valamit (húst,rízst) Úgy talán kicsit finomabb. (azért olvass utána)
2018. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp keverném először :) Arra gondoltam addig kihúzzuk ezzel amíg teljesen rendbejön az emésztése, nem akarok neki még jobban bekavarni.

Én hülye egyből 10 kilós tápot vettem, sose volt válogatós kutya, gondoltam nem lesz vele baja :D remélem megszereti idővel, de ha nem akkor valamit kitalálok :)

Áztatva se jobb sajnos, és ha úgy hagyja meg akkor az kuka :s

2018. aug. 29. 18:35
 3/8 anonim válasza:
3%
A kutyának ennie kell tálcás, konzerves eledelt és tápot egyaránt. Elõfordul, hogy válogatósak, de megszokhatja az új étrendet ezért kell csak kicsit variálni általában! A boltokban választhatsz neki sok féle közül akár a termetéhez képest! Nyugodtan ehet konyhai maradékot vagy kaphat csontot is ebéd után. Mi adunk a konzerves ételhez kenyeret amit összekeverünk vele. Nekünk tacskókeverék kutyánk van õ bármit elfogyaszt akár a péksüteményt is persze semmiféleképp ne tartalmazzon kakaót, csokaládé származékot. Akor én vigyáztam mopszra is már egy hétig õ minõségi kilós tápot evett csak egyfélét kapott napokig nagyon élte. Ö is evett egykis kimaradt tésztát vagy bármit. Bizonyos megszokott kutyakajájából kapott vettem másfélét neki nem jött be. Itt a kulcs az izben van és a minõségben az arany középút számít nem kell túl drága se. A pukizás természetes a mopsz is csinált hssonlót. A hasmenés vagy híg széklet az köszönhetõ változásnak. A húsféle fontos, hogy eddig miet evett a kutya és ne a legolcsóbbat vedd neki! A tápról annyit, hogy ahhoz bõ víz kelk jól iszik tõle a kutyus jót tesz a fogaknak és nagyjából ugyanaz található meg benne mint a konzervesben, tálcásban. A megszokottal kell ettetni és táp, konzerv húsos, maradékot, fogerõsítõ!
2018. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig barf étrenden volt, nyers hús, csontos hús, belsőségek, zöldségek, tojás... Tálcás étel alatt mit értesz?

Maradékot semmiképp nem fogok neki adni, úgy hiszem egy minőségi táp, vagy a jól összeállított nyers étrend a legjobb amit kaphat. Nyers párti vagyok, de nem találtam elég kielégítőnek, hogy nagyrészt csak szárnyast tudtam beszerezni, de nem kizárt, hogy vissza fogunk térni amint lehet, sőt. Konzervből nem sokat tudok ami tényleg jó, rászoktatni meg nem akarom, mert akkor tényleg válogatna :/

De nem jó látni, hogy az amúgy se erős testalkatú kutya csak nyammog, és nem eszik jó étvággyal, pedig tényleg a legjobbat akartam neki választani, és ez tényleg jó táp. Remélem csak hiszti (mégiscsak nyersen nevelkedett), és megszokja :)

2018. aug. 29. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Kiteszed elé, 10 perc ha nem eszi elveszed. Másnap ugyan így.

3 nap enni fog. Ne tukmáld. Megszokja és várja, hogy a kezedből egye.


Mi is Barfról váltottunk vissza tápra. Nekünk nem volt gond a váltással. Az enyémnek mindegy mi a menü, csak a táljába kerüljön. :)

2018. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is erre számítottam, mert amúgy nem válogatós. Egyszer kaptunk kiállításon tápmintát (azt hiszem Wolf of wilderness-t) és jutinak imádta, meg volt veszve érte. Ugyanígy a Husse viszont nem igazán izgatta, tehát biztos nem mindegy a táp íze sem.

Tudom, hogy ezt kéne tennem, de ha egy nap kimarad már olyan beesett az egész kutya, rossz nézni :'D és jön, hogy éhes, aztán szomorúan néz, hogy csak ez van? De ha 1-2 szemet a szájába adok akkor meg eszi utána, vagy ha leszórok egy kicsit a tál mellé a földre. Érdekes a logikája, de ha így megy tovább akkor sajnos tényleg ez a kiéheztetés jön :/ valószínűleg ő jobban viseli majd mint én :D

2018. aug. 29. 21:05
 7/8 anonim válasza:

3-as vagyok! Amit leírtam igaz a kutyámra egy évtizede így él mellettünk. Mert õ ehhez szokott hozzá! A te kutyusodnak is az jár amit megszokott! Itt egy igen részletes írás a problémáddal kapcsolatban! Szerintem megoldást találsz

hamar!


LINK:


[link]

2018. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: Most néztem meg a dátumot és akkor azokban a napokban, ha melegebb idő volt lehet az az oka is. A mi kutyánk a nyári meleg napokban majdnem 1 kg-t fogyott. Nem volt hajlandó enni. Ő is megszagolta és lefeküdt. De más nasi már jöhetett! Sima táp kizárva volt nála talán kint max. 10-15 szemet evett meg. Azt se tudom miért csak kint. Most nem rég átáltunk a Platinum tápra mert sok jót is olvastunk róla. Drágább, prémium táp, de a kutya napi adagja (kisebb testű) 50g. (tehát kevesebbet kell neki adni, de drágább) Most azt szerencsére megeszi. Egyszer fözünk neki rizst és húst és akkor azt kapja (semmi táppal belekeverve!) Meg van amikor csak tápot eszik magában. Már hízott is egy kicsit és végre egy normális kutya lett. (látszott rajta, egyre soványabb lett) Szóval két okból lehet: Ha nyár van és meleg idő azért nem eszik vagy nem finom a táp.
2018. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!