Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapott valaki ilyen elutasítás...

Kapott valaki ilyen elutasítást? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban szerettem volna kutyát elhozni egy helyről (nem mondom meg honnan. Privátban sem).


Jelenleg van egy 6 éves belga juhászom. Évente 2x jön velünk nyaralni, rendszeresen megyünk úszni, kirándulni, sétálni, futtatóba, hegyet mászni szóval mondhatjuk, hogy elég mozgalmas az életünk. Hatalmas kertünk van, amiben a kutyának saját medencéje van. Tele van a kert játékokkal, még biztonsági öve is van a kocsiban. Napi rendszeres séta (ha nem vagyunk hullafáradtak, akkor a melegben úszás a közeli folyóban stb), játék mindig megvan. A kertben árnyék, fű, beton és ha nagy meleg van vagy nagyon hideg, akkor bejöhet a lakásba (bár utál bent lenni).


Úgy van tanítva, hogy semmilyen állatot nem bánt, a macskákkal is elvan. Mellesleg kiskora óta "átjáróház" van nálunk, mindent hazahozunk amit az utcán/kukában/autópályán találunk és vagy keresünk új gazdit vagy megkeressük a régit. Szóval az sem probléma, hogy az enyém nem kutyakompatibilis. Tény, hogy emberekkel bizalmatlan. Nem kap oda ha nem muszáj, de nem szereti ha simogatják idegenek és elég keményen védi is a kertet. Viszont szófogadó, behívható, igazi mintakutya. Nem is az első kutyám, előtte német juhászaim voltak.

Nem moslékot eszik, kölyök kora óta BARF-ozunk, a legdrágábbat és legjobbat kapja mindenből. Orvos rendszeresen látja.


Magyarul jobb dolga van a kutyámnak mint sok embernek akit ismerek. Ennek ellenére megkaptam, hogy nem ilyen gazdit keresnek az általam befogadni kívánt kutyának. Akkor milyet? Vegyek láncot és kössem ki a fához? Nyilván vannak jobb helyen is kutyák mint az enyém, de azért szerintem ennyire nem rossz a helyzet. Ha nem vagyunk szimpatikusak azt is elfogadom, bár a támogatásunk mindig jól jön (ezt befejeztem, keresünk mást). A ház tiszta, van bent 3 macska akik szintén kutyakompatibilisek. Mindketten jól keresünk, 40 alattiak vagyunk, szóval nem értem a problémát.


Arra lennék kíváncsi, hogy járt-e már más is így. Mondtam nekik is, hogy nem okoz gondot venni sem 180.000-ért (ennyiért láttam a neten azt a fajtát), de szerettem volna menteni egyet ha már beleszerettem a képeken és élőben is. Úgyhogy most vásárolni fogok.


Kérdeztem a miértjét, de annyival letudták, hogy nem ilyen gazdit keresnek neki. Annak ellenére,hogy egy olyasmi stílusú kutyát választottunk, ami hasonlít a miénkre, tehát abszolút örökmozgó, nem okozna gondot neki a kirándulás/nyaralás/úszás stb. És egy fél év körüli kutyáról beszélünk aki még bármire tanítható, agyilag is fárasztást igényel.


Igazából nem tudom milyen megoldást várok mert már döntöttem, csak érdekelnének mások tapasztalatai is, mert kicsit kiakadtam. :D


2018. aug. 7. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ismerősömnek azért nem adtak kutyát, mert a harmadikon lakik és nem tenne jót neki a lépcsőzés. Valahol értem, de azért szerintem jobb helye lett volna egy olyan gazdával, aki imádja, mint a menhelyen.


Amúgy mikor kérdezted, hogy de mi az ok csak ezt hajtogatták, hogy nem ilyen gazdit képzelnek?

2018. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt kaptam meg, hogy 5 órát töltene max egyedül a kutya (a párommal 4 órát dolgozunk átfedésben, így 4,5 óra amit egyedül lenne) és az nem jó. Továbbá egy közösen vásárolt ingatlan nem elég biztosíték, hogy együtt maradunk hosszú ideig. Ez egy fajtamentés volt, egy 9 éves kutyát szerettünk volna örökbe fogadni, akit naponta kb kiposztoltak facebook-ra, hogy idős-idős, de fantasztikus kutya, megérdemel szerető családot stb.
2018. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyen, ahova járok segédkezni, ott is szigorúan veszik a gazdaválasztást. Sokszor szerintem túlságosan is... Nekik legtöbbször az a kifogásuk, hogy kutyát csak bentre adnak, nem pedig csengőnek az udvarra :S egyrészt megértem őket, mert valóban szerető gazdát keresnek a jószágnak, de sokszor szerintem túlzás, amit művelnek!

Tanácsolom, hogy hívjátok el magatokhoz őket, hogy nézzenek körül, milyen jó sora lenne az ebnek. Még egy próbát megér! Főleg, ha Te is olyan mentalitású vagy, hogy hazaviszed az utcán kóborló kutyákat :) sok sikert!

2018. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem másik kutya mellé akarják vagy a 3 macska okozza a problémát nekik. Mondjuk az bunkóság, hogy nem indokolják meg. Ha többen is dolgoznak ott, akkor én kifigyelném, hogy mikor van más a menhelyen és tőle is rákérdeznék a dologra, hátha. Nem kell nagyon kémkedni, csak annyi, hogy néha elmész önkéntesen kutyát sétáltatni és amikor más alkalmazott van ott, akkor rákérdezel nála is a kutyára.
2018. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
A felnőtt kutya ugyanúgy igényli az agyi fárasztást.*
2018. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nalam is. Nagyon sokat foglalkozom a kutyammal, mindenbol a legjobbat kapja, meg a ca negyedmillios mutetjet is bevallaltam. Mert szeretem, csaladtag es megerdemli, hogy fajdalommentes legyen az elete es ha ez a mutet ra a megoldas, akkor ez lesz az. Na de nem is ez a lenyeg. Felkerestem egy fajtamentest. Leirtam h kutyat szeretnek, ilyen es ilyen a kutyam, nem baj ha idosebb a kutyus. Ebben leirtam hogy kulfoldon elek, amire azt irtak h nem szivesen adnak kintre kutyat, de tesznek kiveteleket, mutatkozzak be. Megirtam egy komplett haboru es beket es konkretan lelattamoztak. Nagyon felb...@sztam magamat, mivel ez a fajtamentes napi szinten posztol/ker segitseget es folyton azon rinyal, hogy mi lesz szegeny kutyuskaival. Hozzateszem, hogy mar volt egy olyan fajtaju kutyam, amelle akartam ellentetes nemut,NEM PAROZTATNI, mivel a sajatom ivartalan.

Szoval nem tudom mi lehetett a gond. En is napi legalabb 3-4 orat setalok vele, van kert, hetvegente turazunk, jon velunk is nyaralni. Na mindegy, leirtam Oket, ha ilyenek, akkor ez van.

Azota talaltam egy talalt kutyuskarol egy posztot a facebookon es most van egy csodalatos mentett kis keverekunk, akit imad mindenki. :)

2018. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem indokolták meg, bár a párom szerint az volt a baj, hogy elvittük a sajátunkat is amikor kivittük sétálni a kiszemeltet. Valószínű (és lehet benne valami), hogy nem tetszett nekik, hogy az én kutyám nem jópofizik, nem fogad el jutalomfalatot (így lett nevelve, idegenektől semmit). Ha el volt engedve sem távolodott el 2 méternél messzebb tőlünk, ha megálltam megállt. Ha szóltam neki akkor azonnal jött és leült elém. Valószínű, hogy nem tetszett nekik a "szigor" -bár én ezt normális, szófogadó kutyának hívom-. Verve ugyan sosem volt, viszont jutalomfalattal remekül motiválható, csak ugye mástól nem fogadja el, másra nem hallgat.


Érdekesek a tapasztalatok, azt gondoltam, hogy nem egyedi eset de nem gondoltam, hogy ennyire gyakori.

2018. aug. 7. 16:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha elvitted a sajat kutyad ismerkedni. Annal fontosabb, hogy hogy viszonyult egymashoz a 2 kutya? Lehet, hogy ez nem tetszett nekik. A menhelyek azert adjak sokszor nehezen oda a kutyat, mert tartanak attol, hogy x ido utan visszaviszik. Ez oriasi trauma a kutyanak! Sajnos lattam mar ilyet :(

Menj el meg egyszer, szaporitotol ne vegyel!

2018. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen történeteket én is sokszor hallottam viszont olyat is hogy nagy nehézségek áran meg lett a kutya aztán kiderült hogy fele nem igaz annak amit mondtak róla. Eltitkolták hogy azért került menhelyre mer harap és ez nem is lett kinevelve belőle aztan a családra támadt pár napon belül. Amire meg azt tudom mondani hogy a menhely hibája is mer ha abba bele tud kötni hogy mekkora az udvar vagy hogy ágyba vagy ólba alszik a kutya akkor azt is nézék már hogy a gazda alkalmas e, tapasztalt e az adott kutyához és mondják is el mi a gond az ebbel.
2018. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez olyan fura. Már sok ilyen sztorit olvastam itt. Mikor mi tavaly örökbefogadtunk mi 5 helyre látogattunk ki. Nem voltunk túl jó partyk. 4. emelet, nagyváros,első kutya, 2 macska mellé, napi 7-8 óra egyedül a kutyának, nem voltunk házasok. Ennek ellenére mindenhol normálisak voltak velünk. Segítettek választani, beszélgettünk mi hogy lenne jó. Mindegyik helyen lett volna több olyan kutyus ,akit elhozhattunk volna. Az egyik helyről, még próbanapra is hazavihettünk egy kutyát mert nem voltak biztosak benne,hogy viselkedik a cicákkal. Ők ajánlották fel,hogy vigyük haza minden kötelezettség nélkül és nézzük meg.Sajnos nem alakult jól, úgyhogy ő kiesett. A helyről, ahonnan választottunk végül 2 kutya között örlődtünk és tök nyugodtan viselték a " szenvedésünket". Szóval nekünk tök pozitív tapasztalataink voltak, pedig nem voltak túl nagy erényeink. Ennyi horrorsztori után, azt hiszem a 2. kutyust is a jól bevállt helyünkről visszük majd haza.
2018. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!