Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó edzésterv ez egy amstaffnak...

Jó edzésterv ez egy amstaffnak? Hogy kezdjek vele kötélt húzni?

Figyelt kérdés

Kan, ivartalan, 1,5 éves, most kezdjük.


Jelenleg: napi 1 óra séta, bandázás, kutyasuli, szellemi fárasztás, hétvégén nagy túrák. Szereti, jól bírja. Jó alkatú, de izomtalan és mostmár eljutott oda, hogy biztonságosan el lehessen vele kezdeni fokozatosan az edzést.


Tehát a napi egy óra sétát először 30 perc majd 1-2 hetente 10-15 perccel emelve kiegészítem futópaddal.

Súlyhámot szeretnék rárakni, először napi 3x5 percet és hetente emelve 5 perccel. Fára kötök gumit, arra ugratom. Persze ez nem keret, figyelem a kutyát közben és ennek megfelelően haladunk.


Szeretnék kötélt húzni vele, hogy kezdjem el? Hol találok egy számára megfelelő partnert?



2018. jún. 16. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd el.

Én úgy csináltam, hogy csináltam egy kicsi kocsit, amibe téglát és súlytárcsákat pakoltam. Heti 3x húzatok vele.

Futópad napi 1 óra, séta napi 2 óra intenzíven hátizsákkal, szabad játék társakkal napi 1 óra, labdázás, apport napi fél óra(ez ugye intenzív rohangálás), úszás, heti 3x 1 óra.

Mindenképp vegyél neki vmi hasonló tápkieget, ami a linkben van, hogy ne menjen tönkre.

Valamint figyelj az étrendjére.

2018. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. jún. 16. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha alapból vékonykák,nem olyan masszív testalkattal rendelkeztek a felmenői,húzathatsz te vele súlyt,tömheted étrendkiegészítőkkel,nem lesz olyan nagyon izmos,maximum szálkás.
2018. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!