Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fél Xilox árthat egy...

Egy fél Xilox árthat egy nagyobb darab Amstaffnak?

Figyelt kérdés

2017. dec. 18. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen
2017. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kutyának Xilox? Véletlenül megette, vagy te akarod adni neki mert fáj valamije?

Inkább ne! Több okból sem.

2017. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szüleim adták neki úgy, hogy én nem engedtem. Van algopyrin injekció, én azt akartam, azt mondták keserű jó lesz a Xilox is...
2017. dec. 18. 19:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyiket sem adjuk a kutyának ész nélkül. Emberi gyógyszerrel simán túladagolod és bármikor belepusztulhat.
2017. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán kap ilyesmit, algopyrint kaphat azt mondta az állatorvos, abból is max ha felet adunk neki, de nagy ritkán, egy évben 1-2x. Fél Xiloxot kapott, fáj az orra nagyon, vérzik, összeverekedett egy kóbor kutyával.
2017. dec. 18. 19:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A Xilox 12 év alatti gyerekeknek se ajánlott, nem hogy még kisebb súlyú kutyáknak.

Ne adjatok neki olyan emberi gyógyszert, amit nem állatorvos javasolt, és az adagolás se hasracsapaás kérdése kéne, hogy legyen.

Lehet, hogy nem azonnal lesz baja, de hosszútávon károsodást okozhat (máj, vese, stb.)

2017. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok.


Ha nagyon vérzik az orra, akkor nem Xilox-ot kell adni neki, mert fáj.

Abban még gyulladáscsökkentő sincs, de az egyik legerősebb és legtöbb mellékhatásokkal járó fájdalomcsillapító még embernél is. Nagy hülyeséget csináltak a szüleid. :/ "Szíre-szóra" embereknek való gyógyszer egy kutyának orvos megkérdezése nélkül.. Inkább nem írok semmit. Ugyanaz, mint a Flector. Még sosem hallottam, hogy állatnak ilyen gyógyszert adott volna állatorvos.

2017. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Árt neki! A xilox non-szteroid gyulladásgátló és fájdalomcsillapító családban tartózik, amik szigorúan tilos kutyáknak! Gyomor/bélvérzést okoz(hatnak). Nem szabad kutyának!


Akkor már inkább az Algopyrin fájdalomcsillapításra, indokolt esetben!

2017. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy jelenleg nem vagyok otthon, így nem tudtam mit tenni, hiába mondtam telefonban. Most már mindegy, mert kapott egy felet (Xilox). Reméljük, 1x egy fél nem fog ártani.
2017. dec. 18. 20:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nem véres a széklete, nem hány vért, akkor megúsztátok.

Figyelni kell a kutyát pár napig!

2017. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!