Mennyire elviselhetetlenek a kóbor kanok, amikor tüzel a szuka?
Az hagyják, hogy végignyűszítik, de szétszedik a kerítést, átmásznak rajta (olyan helyeken, ahol nem is gondolná az ember), összeverekszenek stb. Tapasztalat sajnos.
Ha nem kiállításra vagy tenyésztésre szánod a szukádat, akkor vagy felelősségteljes, ha ivartalanítod (nem elkötteted!). Nem csak a kanok miatt, hanem a sok ivarszervi megbetegedés lehetősége miatt, a kutyád egészsége miatt.
Sajnos elég elviselhetetlenek. Bár azért nálunk nem voltak ott éjszakánként, csak séták után lebzseltek a kapu előtt még 1-2 óráig. De arra számíts, hogy mindent meg fognak tenni, hogy beszökjenek hozzátok. Ha kennelt csináltatsz, az is fedezz, maximálisan zárt legyen mindenhol.
Ivartalanítást ne vesd el. Nem csak a felesleges almok miatt, hanem mert manapság már hihetetlen nagy arányúak az ivari megbetegedések. És egy emlő daganatot nehezen, sokszor egyáltalán nem lehet kezelni (ebben sajnos van tapasztalatom), vagy gennyes méhgyulladásnál kritikus lesz a kutya állapota. Legkésőbb 6-7 éves korban sajnos ma már kell ivartalanítani.
Normál tenyésztő ajánlja az ivartalanítást, ha nem tenyésztésre vagy kiállításra szánt a szuka. Én pl oda se adnám a kölyköket hobbi célra ivarosan vagy ivartalanítási kötelezettség nélkül.
De mesélj már nekem el egy olyan betegséget ami az miatt alakul ki hogy ivartalanították. Ha van is, akkor is sokkal kevesebb ilyen van mint ami az miatt alakulhat ki hogy ivaros a szuka. Látszik hogy nem látták még álvemhességtől, gennyes méhgyulladástól vagy emlődaganattól szenvedő kutyát...
Oké, akkor tegyük félre kicsit a betegségeket, mert abban mindenkinél okosabb vagy. :)
Szerinted mekkora stressz a kutyádnak, hogy azt kell végignéznie, hogy az ő saját területén (mert nyilván tüzelés alatt nem engeded ki a kennelből) idegen kanok tombolnak, jelölnek, vívják a dominanciaharcot?
Szerinted mennyire készíti ki az idegeit egy ilyen?
És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy őt is hajtják a hormonjai, simán megsérülhet, ha próbálja magát kitépni a kerítésen keresztül.
Nem kell ide betegség, önmagában ez is elég érv az ivartalanításra, hogy a kutyának lelki békéje legyen, és ne készüljön ki évente kétszer két héten át az idegen kutyák zaklatásától.
Minden normális tenyésztő ivartalanítattaja a kutyáit akkor, amikor nyugdíjazza! Az, hogy te kifogtál egy ilyet, nem sokat jelent. Balszerencse.
Nincs olyan betegség, ami az ivartalanítás miatt alakulna ki. Inkontinencia az egyetlen lehetőség, de az meg olyan ritka, hogy ha végig néznél a megyédben minden ivartalan szukát, egynél sem találnád ezt.
Az ivarszervi betegségek nem függnek a tenyésztéstől! Nem felvágásból, de 25 éve csak tk-es kutyáim vannak, méghozzá olyan fajták, amik nem elterjedtek és nem túltenyésztettek. És mégis volt emlődaganatos kutyám. Mégis kijött az egyik kutyám anyjánál méhgyulladás. De mégis mit gondolsz, hogyan lehetne ezekre szűrni vagy szelektálni? Hogy lehetne idős kori megbetegedésekre szelektálni? Azért gondolkozz már!
Az meg tény, hogy az utóbbi 10-20 évben hihetetlenül megnőtt mind az ivarszervi, mind az egyéb daganatok esélye. Nem csak kutyánál, hanem embernél is. Hisz a nagyüzemi húsokból készült táplálékkal rengeteg plusz, felesleges hormont veszünk fel, az egyéb adalékanyagok és általánosan használt szerek jelentős mennyiségű karcinogént és mutagént tartalmaznak, a vírus és baktériális daganatok, betegségek pedig egyre agresszívebbek lesznek, egyre több ab-ra lesznek rezisztensek. De kicsit érdemes lenne jobban figyelned az iskolában, nem gondolod?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!