Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztés import kutyával?

Tenyésztés import kutyával?

Figyelt kérdés

Tervezek külföldről venni egy szuka kiskutyát, és lenne néhány kérdésem a továbbiakkal kapcsolatban attól, aki informáltabb a témában.

Már rendelkezek a jelenlegi kutyám révén egy tagkártyával a fajta klubjánál, tehát MEOESz tag vagyok. A behozott kutyus más fajtájú lenne, ez esetben a már meglévő tagkártyámat felhasználhatom a törzskönyv honosítása során, vagy előtte be kell lépnem az ő fajtaklubjába is?

A fontosabb kérdésem pedig az lenne, hogy ha majd egy bizonyos idő múlva úgy ítelem meg hogy érdemes lenne továbbtenyészteni, de nem szeretnék kennelnevet kiváltani és tenyészetet alapítani, akkor mi a teendő? Egy hazai kennel is adhatja a nevét az alomhoz/almokhoz, vagy ahhoz társtulajdonban kellene lennie?

Előre is köszi a segítséget!



2018. máj. 15. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a MEOESZ a központi szerv, így elég egy tagsági mindenhez (honosítás, nevezés, törzskönyvezés stb.)

Kölcsönadási szerződéssel elvileg tud más tenyésztő lehozni a kutyádtól almot, vagy ha társtulajdonban van. De az miért jó neked ha más adja a nevét hozzá, amikor csak egy kennelnevet kell kiváltani?

2018. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Persze még változhatnak a terveim, de egyelőre nem látom értelmét kennelnevet kiváltani, mikor lehet hogy csak egyetlen alomról lesz szó, amúgy abszolút jogos a kérdésed.

2018. máj. 15. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A kutyád külföldi tenyésztője nevére biztos kiválhatod, nem tudom egy úgymond idegen tenyésztő mennyire egyezne bele ebbe, bár ki tudja.
2018. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. A külföldi tenyésztője tud almot lehozni valóban, de akkor a kutya és az alom is kint kell, hogy legyen szüléstől eladásig. Ugyanis kinti chip kell, lehet, hogy az adott országban van alomellenőrzés törzskönyvezéskor (itthon is előfordul néhány fajtánál) és eleve nem nagyon mozoghat hivatalosan, 1-2 ország kivételével, a kölyök EU-n belül sem 3 hónap 21 napos kor alatt (3 hónaposan veszettség oltás és utána 21 nap várakozás). Szóval a legegyszerűbb ha majd meglesz a kutya, túl van a tenyészszemlén, egészségügyi szűréseken és néhány kiállításon, akkor kiváltod a kennelnevet ami ha jól emlékszem 10 évig levédve marad akkor is ha addig nem használod. Vagy addigra összebarátkozol annyira valamelyik tenyésztővel, hogy ezt meg tudjátok beszélni, ha olyan jó a kutya és passzol a tenyésztési programjába akkor akár bele is mehet egy ilyenbe.

Nekünk is volt almunk amihez csak a nevünket adtuk, de az saját tenyésztésű szukától volt aki egy barátunknál volt. Mi választottuk ki rá a kant mert abban megbízott bennünk, de ő intézett minden mást. A kölykök 90%-a családi kutya lett 1 maradt nála aki végül sokszoros CACIB, Fajtagyőztes és Best in Show is lett.

2018. máj. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves első, nagyon hasznosakat írtál. Olyan esettel már sokszor találkoztam, hogy a szuka tenyésztőjének kennelneve alatt hoztak le almot mások, de ilyennel még nem találkoztam, mint az enyém. Valószínűleg akkor kiváltok egy kennelnevet, ha úgy adódik, mert macerás más megoldáshoz folyamodni.
2018. máj. 17. 00:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!