Hogyan kezelhető az agresszivitás fajtársakkal szemben? Többi lennt.
A helyzet a következő: 2 hete talált ismerősöm egy gyönyörű kan kutyát utcán. Mivel nála nem maradhatott, nekem pedig nagy vágyam volt egy ilyen kutya, befogadtam.(voltak már előtte is kutyáim, nem vagyok kezdő kutyás) Gazdi azóta sem jelentkezett pedig a lehető legtöbb helyre kiírtuk, chippet is olvastattunk de nem volt benne.A doki szerint 10 hónapos lehet. Szeretném megtartani. Nagyon intelligens, játékos kutya, viszont a fajtársaival szemben elképesztően agresszív.
Kertvárosban lakunk, elvittem sétálni és minden egyes kerítéshez rontott volna neki ahol kutyát hallott. Szerencsére eljutottunk már vele odáig 1 hét alatt, hogy van ahol már nem kapcsol úgy ki és figyel rám ha azt mondom jöjjön oda hozzám, viszont még mindig nagyon benne van a támadásra való hajlam. A kérdésem a következő: Hogyan tudnám legalább annyira lecsökkenteni benne ezt a hajlamot, hogy normálisan el tudjunk sétálni egy-egy kerítés vagy éppen másik kutya mellett anélkül hogy támadni akarjon? Szerintetek az ivartalanítás mennyire lenne erre hatással? Illetve gondolkoztam a kutyaiskolán is, viszont egyelőre szeretnék vele egy szorosabb kapcsolatot kialakítani, és ha ez meg van biztos, hogy megyünk majd kutyasuliba is. Előre is köszönöm a válaszokat. L/25
Elképzelhető hogy segít az ivartalanítás, de nem szentírás, lehet semmilyen hatása nem lenne ezen viselkedésére.
Minél többet kellene kutyák közzé vinned, természetesen kontrollált kutyasulis környezetben ahol a tréner tud segíteni és korrigálni.
Séta közben kerítésnél való viselkedést úgy tudod trenírozni, hogy ha tudod kutyás ház előtt mentek el előveszed a jutalomfalatot, vagy a játékát (attól függ mire figyel jobban) és azzal magadon tartod a figyelmét, ha mégis a kutyára figyel erőteljes nemmel és esetleg póráz rántással korrigálsz, abban a pillanatban ahogy rád figyel mehet a jutifali és a játék. ez hosszadalmas de beválik. Klikerrel lehet jobban tudatosítani a szituációra adott helyes reakciókat. A Klikker helyes használatáért is kutyasulit vagy kiképzőt kellene keresni.
Ivartalanítás alap, de önmagában kevés.
Kutyaiskola mindenképpen (segít a szorosabb kapcsolat kialakításában is), ne várj vele, mert ez csak rosszabb lesz. Olyat sulit keress, ahol sikeresen foglalkoznak szocializációval bull típusú kutyáknál is.
"Illetve gondolkoztam a kutyaiskolán is, viszont egyelőre szeretnék vele egy szorosabb kapcsolatot kialakítani, és ha ez meg van biztos, hogy megyünk majd kutyasuliba is."
Rossz a hozzáállásod!!!
Minél tovább halogatod a kiképző bevonását, annál jobban rögzül a problémás viselkedés. Ráadásul a kutya azt is képes megszokni, hogy melyik embernél mit engedhet meg magának és te lassan elveszted az új gazdi, új hely = új szabályok előnyt.
Ráadásul hatalmas különbség van:
- a kerítésnél szájkaratézás
- póráz agresszió
- és a tényleges agresszió
között. Sürgősen ki kellene deríteni, hogy mekkora a gond a kutyával. A szájkaratézást pl. viszonylag egyszerű kikezelni viszont ha tényleg gondja van a kutyákkal, ahhoz kőkemény rehab kell.
A szoros kapcsolatról meg annyit, hogy... mentett kutyám van és ha időm engedni segítünk a környékbeli kutyásoknak a saját kutyájukat nevelni. Hatalmas változást lehet látni a kutyák tekintetében, amikor végre-végre a gazdi elkezd velük úgy kommunikálni, hogy ők is értsék. Ha sikerül egy komolyabb problémát megoldani, akkor végképp úgy néz rád, mint egy félistenre :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!