Menhelyről befogadtunk egy 3 éves keveréket. Nagyon eleven. Nevelési tippek? Lehet nevelni ennyi idősen?
Menhelyről befogadtunk a tegnap előtti napon egy nagytestű keverék, 3 éves kutyát. Husky-ra, Németjuhászra hasonlít. A menhelyen egy kisebb kennelbe volt, egy másik kisteszű kutyával. Nagyon eleven kutya, ugrál az emberekre, harapgál (játékból), idegenekkel barátságtalan, macskával nem jön ki jól, sőt el kell zárni a cicákat előle. A pórázt nem tűri.
Ennyi idősen még lehet nevelni a kutyát? A menhelyen azt mondták, hogy lehet. És, ha igen akkor hogyan? Hogyan kezdenétek hozzá? Túlságosan messze van az iskola, oda nem tudjuk elvinni, mert nincsen kocsink. Nem szeretnénk, hogy ilyen szeleburdi legyen, félünk, hogyha nem is rosszindulatból, de megkapna valakit.
Hogyan nevelnétek egy ilyen idős kutyát? Tudtok jó könyveket, esetleg oldalakat ajánlani? Korábban volt már nagytestű kutyánk, aki nagyon szófogadó volt, macskákkal jól kijött. Válaszaitokat köszönöm!
Kajával kezd el tanítgatni. Legyél határozott, egyértelmű. Egy vezényszó legyen mindenre, pl "Ide hozzám" vagy "Gyere ide", "Marad", "Ül"
Először ezt a 3 vezényszót tanítsd meg neki, a kertben gyakoroljatok.
Határozottan beszélj a kutyával, amikor pl ülni tanítod, csak az "Ül", "Jó kutya", "Nem" szavakat használd, ne zavard össze a kutyát mindenféle különböző szóval. Legyél türelmes, és csak pozitív megerősítést adj a kutyádnak, pl jutalomfalat, simogatás, dícséret.
Ha a pórázon sétálást nem ismeri, a kertben gyakoroljatok. Az egyik kezeddel a póráz végét, a másikkal a póráz "közepét" fogd. Nagyjából így:
Ha tehetitek, vigyétek el kutyasuliba, vagy hívjatok ki kutyaoktatót hozzá. Írtad, hogy nincs kocsitok, de ha lesz/megkértek egy kutyasuliba tartó ismerőst, hogy vigyen el titeket, akkor az sokat segítene.
1. Lehet.
2. Ha csak játszik, akkor nem fog megharapni senkit (ettől persze még nevelni kell, most pedig még nem is ismeritek).
3. Következetesen és fokozatosan. A legalapabb dolgoknál büntetni is lehet, de a pozitív megerősítés, a jutalmazás domináljon! Legyen pár alapszabály, ami kell a napi rutinhoz, ezt az első naptól következetesen be kell tartatni. A többit lehet fokozatosan: pl. nem tudhatjátok, mi a baja a pórázzal, először csak egész keveset legyen rajta, aztán mindig egyre többet. NE engedjétek, hogy húzzon, de először inkább hosszú pórázzal gyakoroljatok. Az egyik legfontosabb a stabil behívás legyen, a második meg az, hogy elfogadja a tiltást! Ha ez a kettő megvan, akkor nagyon nagy baj már nem lehet.
4. Az első hetekben foglalkozzatok vele extrém sokat, sok jutalmazással, simogatással (ha nem félénk), alapozzátok meg a kapcsolatotokat, legyen meg köztetek a bizalom.
Nagyon jó tanácsokkal szolgált Viktoria Stilwell. Már legalább hármat megnéztünk.
Ajánlom én is mindenkinek! Holnap neki is látunk a tréningeknek. 😊
Örülök, hogy tetszett :)
Én a mai napig visszakeresek egy-egy részt, ha problémába ütközök nevelés terén. A kutyaneveléses könyvek is jók, de nekem ilyen formában érthetőbb volt a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!