Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a gyereket a...

Megharapta a gyereket a kutya, a gyerek mégis egész nap a kutyáért nyafog? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az öt éves lányomat megharapta a bernáthegyi kutyánk, nem teljes erejéböl ,még nyoma sem maradt. Egyébként nagyon nyugodt kutya , egyszer sem hallottam még morogni, pedig a lányom nyúzta rendesen a kutyát kicsi korában. A kutyánk szerves része az éltünknek igy megválni töle biztos nem szeretnék. Ő is a családunk tagja . Megpróbáltam a kutyát és a gyereket szétválasztani hogy ne forduljon még egyszer ilyen elő. De nem sikerült csak rosszabb lett felfordult az egész életünk. A lányom és Max mert igy hivják a kutyánkat , mindig egyűtt aludtak a lányom szobájába. Max mindig az ágy mellé fekszik , de valahogy reggelre vagy a kutya van az ágyban vagy a gyerek a földön a kutya mellett. Első este mikor Maxot kizártam a lányom szobájából, a gyerek nem akart aludni, visitott, rugott és egy folytába a kutyát akarta .Hajnali egy volt mire elaludt nagy nehezen. A kutya sem volt piskóta kaparta az ajtót, ugatott ,vonyítót ,pedig nem a házból zártam ki csak a gyerekszobájából.Három este még eljátszotuk ezt , de feladtuk mert a gyereknek a kutyának és nekünk sem volt jó. A kutya nem akart enni, a gyerek egész nap hisztizett és aludni sem akart . Föleg nekem és a feleségemnek is aludnunk kell. Vissza tért minden a régi kerék vágásba a kutya a gyerekkel alszik. Talán még jobban is kötödik a kutyánkoz mint eddig . Haza jön az oviból és az első dolga keresni Maxet. Mit csináljak? Ugy látszik a gyerekben lelkileg nem tett semmi kárt azt hogy meg harapta Max.De lehett hogy én és a feleségem komplikáljuk túl a dolgot. Lehet hogy csak játékból harapta meg a lányom nem is sirt utána, játszot volna tovább a kutyával.

2018. jan. 31. 10:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Ehhez a harapáshoz ismerni kéne a körülményeket is.
2018. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ismerős lánya b*sztatta addig a kutyát, míg az odakapott. Rá lett szólva 100X, hogy ne csinálja ezt, a kutya is jelzett sokszor. Odakapott a kutya (nem is látszott egyáltalán, egy karcolás se... csak jelzés értékű volt a dolog), a kislány sírt, mi meg mondtuk hogy látod, ezért nem szabad a kutya fülét/farkát piszkálni. 1 perc múlva ment, hogy akkor kibékülnek a kutyával, és játszott vele tovább. Nem kell ezt ennyire túlreagálni, előfordul. A leírásod alapján egészen szoros kötelék van közöttük, nem szabad szétszakítani. Ugyanakkor kicsit kitartóbban kellene őket nevelni, nem jó jelzés se a gyereknek se a kutyának hogy a főnökök "feladták", és ők a hisztivel elérték a céljukat. Inkább erre kellene rágyúrni.
2018. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
17%
Téged terrorizál a kutya, mert valami nem tetszik neki.
2018. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem harapta meg a kutya. Ha nyoma sem maradt, az nem harapás, max. figyelmeztetés vagy játék.

Ne zárjátok külön őket, viszont a gyereket nevelni kell arra, hogyan bánjon a kutyával, hogyan értelmezze a kutya jelzéseit.

2018. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt általánosban olyan osztálytársam, akit majdnemhogy kölyök bernáthegyi harapott meg kisebb korában, ő életre szóló, jó hosszú heget szerzett szegény az arcára az öltések nyomán. Szóval biztos lehetsz benne, hogy még viccből sem harapta meg az a kutya a gyereket :D
2018. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
Azért mert gondolom olyat csinált ami nem tetszett a kutyának és ezzel jelezte hogy ezt ne többé ennyi
2018. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy harapta meg, ha nem is látszik... Fogai közé vette a gyerek valamely részét, igen gyengéden. Szeretik egymást, sosem volt a kutyával baj, most sem történt semmi... Nem is értem, mi a problémád. A gyermeked sem érti, ő tudja, hogy nem történt semmi veszélyes.


Kizárni a kutyát hirtelen, ok nélkül... Nem csodálom, hogy rosszul viselnek.

2018. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A kislányodnak meg kéne tanítani,hogy hogyan bánjon a kutyával.

Nem szabad nyúzni, nem szabad ráhagyni, mert még kicsi. El kell neki magyarázni és megmutatni,hogy hogyan bánjon az állattal.

Utána nyugodtan kettesben lehet őket hagyni,ha mindketten jól neveltek.

Ha minden ok, akkor szerintem nyugodtan aludjanak együtt,gondolom oltva,féreghajtva van a kutya,nagy baj nem lesz belőle.

Ha nem férnek el az ágyon,akkor meg nagyobb ágyat akár neki.

Én egyedül alszom itthon és egy kisebb két személyes ágyam van, gyerekként is lehet nyugodtan ilyen,ha legközelebb ágyat kap és elfér, árban nem sokkal több, sőt.

Egyébként tényleg csak odakapott a kutya, de nem ártana,ha a lányod komolyabban venné és megértené,hogy mi nem esik jól a kutyának.

2018. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

A többiek már leírták a lényeget. De én azért megjegyezném, hogy ez baromira nem normális, hogy a gyerek napokig ilyen ördögűzés szintű hisztit csapjon, mert nem az van, amit ő akar. Ti meg még engedtek is az akaratának, ergo azt fogja megtanulni, hogy hisztivel eléri amit akar. Most sírás, rúgás, utána késsel hadonászás és "öngyilkos leszek ha nem kapom meg", szökés otthonról, meg még lehetne sorolni... Oké, hogy kötődik a kutyához, de az őrjöngés már nagyon túlzás. Mi lesz ha elpusztul a kutya? Akkor majd hónapokig nem alszotok, mert a gyerek őrjöng?

Hadd hisztizzen (most ezt nem a kutya miatt értem, hanem bármiért). Majd abbahagyja. Tanulja meg, hogy az élet nem így működik. Ti meg vegyetek füldugót.

2018. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Túlreagálod.


Ha a kutyád bántani akarta volna a gyereked, már rég ízekre szedte volna.


Vagy heves játék volt, vagy fegyelmezés - mert a kutya előző 50 stresszjelzését nem vette észre. Utóbbi esetben a gyereknek kell megmagyarázni, hogy a kutyus nem tudja szavakkal elmondani neki, hogy "ne csináld kérlek, ez nem esik jól" (vagy valami hasonló), helyette testbeszéddel tudja elmondani ugyanezt. Itt találtak nagyon jó videót a témában: [link]

2018. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!