Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a gyereket a...

Megharapta a gyereket a kutya, a gyerek mégis egész nap a kutyáért nyafog? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az öt éves lányomat megharapta a bernáthegyi kutyánk, nem teljes erejéböl ,még nyoma sem maradt. Egyébként nagyon nyugodt kutya , egyszer sem hallottam még morogni, pedig a lányom nyúzta rendesen a kutyát kicsi korában. A kutyánk szerves része az éltünknek igy megválni töle biztos nem szeretnék. Ő is a családunk tagja . Megpróbáltam a kutyát és a gyereket szétválasztani hogy ne forduljon még egyszer ilyen elő. De nem sikerült csak rosszabb lett felfordult az egész életünk. A lányom és Max mert igy hivják a kutyánkat , mindig egyűtt aludtak a lányom szobájába. Max mindig az ágy mellé fekszik , de valahogy reggelre vagy a kutya van az ágyban vagy a gyerek a földön a kutya mellett. Első este mikor Maxot kizártam a lányom szobájából, a gyerek nem akart aludni, visitott, rugott és egy folytába a kutyát akarta .Hajnali egy volt mire elaludt nagy nehezen. A kutya sem volt piskóta kaparta az ajtót, ugatott ,vonyítót ,pedig nem a házból zártam ki csak a gyerekszobájából.Három este még eljátszotuk ezt , de feladtuk mert a gyereknek a kutyának és nekünk sem volt jó. A kutya nem akart enni, a gyerek egész nap hisztizett és aludni sem akart . Föleg nekem és a feleségemnek is aludnunk kell. Vissza tért minden a régi kerék vágásba a kutya a gyerekkel alszik. Talán még jobban is kötödik a kutyánkoz mint eddig . Haza jön az oviból és az első dolga keresni Maxet. Mit csináljak? Ugy látszik a gyerekben lelkileg nem tett semmi kárt azt hogy meg harapta Max.De lehett hogy én és a feleségem komplikáljuk túl a dolgot. Lehet hogy csak játékból harapta meg a lányom nem is sirt utána, játszot volna tovább a kutyával.

2018. jan. 31. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem tulreagaljatok. Lehet a kutya veletlenul harapott erosebbet (velunk is elofordult mar a jatek heveben), de serulest nem okozott. Viszont a kutya es a gyerek felugyelet hagyasa szerintem igencsak eros szuloi hiba (fuggetlenul attol, hogy a kutya lehet sosem fogja bantani) a gyerekkel meg ideje lenne megertetni mi az a "kovetkezetes NEM".


Sok sikert.

2018. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%
Valószínűleg a harapás csak egy rossz mozdulat lehetett a kutyától, hisz te magad írtad hogy semmi kárt nem okozott a lányodban. Ha szándéka lett volna harapni akkor azt nem ússza meg ennyivel a lányod.
2018. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy nagy kutya meg akarna harapni egy gyereket, az meglátszana. Ismertem olyat, akit bernáthegyi harapott meg. Életben maradt ugyan, de nagyon sok öltéssel varrták össze.

Hidd el, nem harapta meg, csak játszottak.

Ennek ellenére én sem vagyok annak híve, hogy egyedül legyen a kutya és a gyerek.

2018. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de a harapás, pláne egy bernáthegyi méretű kutyánál és pláne egy kisgyereknél, sérülést okoz. Ha nem okoz abszolút semmi sérülést, márpedig ezt írtad, akkor az nem harapás, csak játékos harapdálás, de még abból is csak a lehető leggyengédebb. Az én kutyám is bekapja néha poénból a kezem, mikor simogatom, de nemhogy nyoma nem marad, nem is érzem. Ez nem harapás, semmi köze nincs hozzá, semennyire sem súlyos és nem is veszélyes. Ennél egy durvább rámordulást is sokkal komolyabban kell venni.
2018. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Vagy játék volt, vagy figyelmeztetés.

Ugye a kutya így jelzi, ha valami már túlment a határon. Egy felnőtt kutya ezt teszi a kölyökkutyával is: odamordul, és mintha odakapna, de nem harapja meg. Ők így fegyelmeznek. Lehet a gyereked rossz helyre nyúlt, vagy már valami sok volt a kutyának.


A gyerekkel viszont értesd meg, hogy hiába tűnik egy óriás szőrgombóc barátnak a kutya, attól még kutya. Tehát figyelembe kell venni a jelzéseit, hogy ha valami neki kellemetlen, akkor hagyja békén. Mert eljuthat odáig a dolog, hogy egyszer már nem figyelmeztetés lesz... Ehhez ugye sok kell, tehát nem azt mondom, hogy féljen a kutyától, csak azt, hogy tartsa tiszteletben!


(9 éves pitem van, és 5 éves fiam)

2018. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Túlreagálod. Olyan harapás nincs, aminek a nyoma sem látszik, főleg, ha egy bernáthegyiről és egy ovisról beszélünk:D

Épp tegnap került játék közben a kezem egy az egyben a kutya szájába (rongyoztunk), de míg a rongyot cibálta, a kezem csak megfogta.

DE! A ti dolgotok, de 1 0éves kor alatt a gyereket és a kutyát egyedül hagyni felelőtlenség - de úgy tűnik, most már mindegy:S, túlságosan megszokták egymást, és nektek így megfelel.

Persze, át lehetne nevelni őket, de ehhez következetességre lenne szükség - mondjuk az sem a gyerek, sem a kutya neveléséhez nem árt...

2018. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
99%

Figyelj, ha a bernáthegyi valóban MEGHARAPTA volna a gyerekedet, akkor nem lenne keze-lába-feje, de már minimum a sürgősségin-traumatológián csücsülnétek.


Nyilván játszottak és kicsit hevesebb volt, előfordul, nekünk a labi kapta meg játék közben úgy a kezem, hogy vérzett, de megesik.


De nem kell állattal példálózni, te nem ütötted még meg a gyerekedet úgy, hogy sírva fakadt pl. piros pacsi közben?

Én véletlenül betörtem a nagybátyám orrát hülyéskedés közben, engem meg a párom fejelt úgy le birkózás közben, hogy felszakadt a szám.


Egy tenyésztős, iskolába hrodott bernáthegyi - hacsak nem veszett - nem fogja bántani az embert, mert neki pont, hogy a mentés a feladata.

Noha már csak ritkán alkalmazzák őket, de mentőkutya.

2018. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont biztosan nem hagynám, hogy a gyerekem nyúzza a kutyát, mert a legtürelmesebbnél is elszakadhat a cérna.
2018. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a megharapta?

Ha nem is maradt semmi nyoma, és a gyerek és a kutya továbbra is imádják egymást, akkor miből gondoljátok, hogy egyáltalán megharapta?

Nekem is "rágcsálta" már kezemet kutya játékból, az teljesen más, mint ha megharap. Sajnos olyan is volt már, hogy egy kóbor kutya nekem futott az utcán és csak úgy belém harapott. Hát nagyon más a kettő.

2018. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Túlreagálod. Ha a gyerek nem sírt, nyoma sem maradt a "harapásnak" és a gyerek játszott volna tovább akkor nem is harapta meg a kutya.

A kislányt kell megtanítani hogyan játszon a kutyával, és mit ne csináljon. Ekkora gyereket már egyedül lehet hagyni egy ilyen kutyával ha mellete nőt fel a lány, és már tudja hogyan bánjon vele.

2018. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!